Постанова № 67538106, 03.07.2017, Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
03.07.2017
Номер справи
723/1593/17
Номер документу
67538106
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/1593/17

Провадження № 3/723/2062/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2017 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., за участю прокурора Воловідника Р.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 «А», Сторожинецького району, Чернівецької області, місце проживання якого зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого агрономом ТОВ «Агротех-стор», ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, в скоєнні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи депутатом Давидівської сільської ради VII скликання від виборчого округу №13 та субєктом, на якого поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам ч.1 ст.28 цього закону, ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не виконав обовязки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та прийняв участь у голосування сесії Давидівської сільської ради в умовах реального конфлікту інтересів, а саме:

16.09.2016 року депутат Давидівської сільської ради ОСОБА_1, перебуваючи в приміщенні Давидівської сільської ради за адресою: с. Давидівка, вул. Центральна, 210, Сторожинецького району, під час проведення 8 сесії Давидівської сільської ради VII скликання, при розгляді заяви його батька ОСОБА_2 про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання безоплатно земельних ділянок у власність площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за рахунок земель житлової та громадської забудови, розташованої у межах населеного пункту на території с. Давидівка, вул. Кобилянської, 15, Сторожинецького району Чернівецької області; 0,4552 га для ведення особистого селянського господарства; 0,25 га для ведення особистого селянського господарства; 0,1654 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: с. Давидівка, по вулиці Кобилянської, Сторожинецького району Чернівецької області, не повідомив про наявний у нього реальний конфлікт інтересів та взяв участь у голосуванні, проголосувавши «За» при прийнятті сесією рішення.

За результатами розгляду заяви ОСОБА_2 16.09.2016 року сесією Давидівської сільскої ради прийнято рішення №120-8/2016 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання безоплатно земельних ділянок у власність», яким останньому надано дозвіл на затвердження проектів землеустрою щодо відведенння земельних ділянок та надання безоплатно земельних ділянок у власність, а саме: площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, за рахунок земель житлової та громадської забудови, розташованої у межах населеного пункту на території с. Давидівка, вул. Кобилянської, 15, Сторожинецького району Чернівецької області; 0,4552 га для ведення особистого селянського господарства; 0,25 га для ведення особистого селянського господарства; 0,1654 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: с. Давидівка, по вулиці Кобилянської, Сторожинецького району Чернівецької області.

ОСОБА_1 в суді вину не визнав, пояснив, що не голосував, коли розглядалася заява його батька, однак не повідомляв причини, через які не голосує. Він також не повідомляв ні в усній, ні в письмовій формі, про те, що ОСОБА_2, заява його розглядалася, є його батьком, і про наявний у нього конфлікт інтересів. Про те, що він є суб»єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», йому відомо. У відомості з результатами голосування від підписався про голосування у графі «За», не зазначивши про утримання від голосування за прийняття рішення по заяві його батька, оскільки було прийнято одне рішення по всіх заявах, які розглядалися 16.09.2016 року.

Не зважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією від 16.06.2017 року; копією рішення №120-8/16 від 16.09.2016 року VIIІ сесії VII скликання Давидівської сільської ради «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання безоплатно земельних ділянок у власність»; копією заяви ОСОБА_2 від 16.09.2016 р.; відомістю з результатами поіменного голосування питання порядку денного «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання безоплатно земельних ділянок у власність» VIIІ сесії VII скликання Давидівської сільської ради від 16.09.2016 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_1; довідкою, виданою в.о. старости с. Давидівка Сторожинецької міської ради 26.04.2017 р. №70.

Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення та призначити мінімальне стягнення, передбачене санкцією даної статті.

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюється дія цього закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1,2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобовязані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до положень статті ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» за наявності конфлікту інтересів сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

За диспозицією ч.1 ст.172-7 КУпАП адміністративна відповідальність наступає у випадку неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченийч.1 ст.172-7 КУпАП, в зв`язку з чим за скоєне він повинен нести адміністративну відповідальність.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки його вчинення, ступінь вини порушника, його особу та майновий стан.

Керуючись ст.ст.1, 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-7, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) грн. Стягувач: Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України (58005, м.Чернівці, вул. Небесної Сотні, 2г).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 320 грн., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації України (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5) в ГУК у м. Києві, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ 37993783.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: