
Справа № 403/308/17
Провадження № 3/403/87/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2017 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі :
головуючого: Годованець І. А.
при секретарі: Остапенко Н.М.
з участю:
прокурора: Павлюченко Л. В.
особи, щодо якої складено протокол: ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Кіровоградській області департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, не судимої, бухгалтер Устинівського територіального центру соціального обслуговування, жительки за адресою: смт. Устинівка вул. Молодіжна, 6 Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за корупційне діяння, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В:
З 05 серпня 2015 року ОСОБА_1 обіймала посаду завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області, відповідно до наказу за №7 від 05 серпня 2015 року в.о. начальника відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_2 Відповідно до ст.ст. 1, 3 Закону України «Про державну службу», посада завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області, є посадою державного службовця та відноситься до відповідних категорій посад державної служби. ОСОБА_1 наказом за №23 від 25 травня 2016 року начальника відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_2, присвоєно 6 ранг категорії «Б» державного службовця відповідно до положень ст.6 Закону України «Про державну службу», так як посада завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області відноситься до категорії «Б». У примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б". ОСОБА_1, як завідувач сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області, станом на 28 вересня 2016 року є суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», так як субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування; особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Згідно наказу за № 31 від 14 вересня 2016 року начальника відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_2, з 28 вересня 2016 року ОСОБА_1 звільнено з посади завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області за поданою письмовою заявою про розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ст. 38 КЗпП України). Останнім днем роботи ОСОБА_1 на посаді завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області вважається 28 вересня 2016 року.
З 14 вересня 2016 року ОСОБА_1 припинила трудові відносини, пов'язані з виконанням функцій держави (завідувач сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області). Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції станом на грудень 2016 р. січень 2017 р.), передбачено, що особи, зазначені у п.1, п.п «а», п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року за № 2, для декларацій, передбачених абзацом першим частини другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідальне становище, розпочинає свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року. Згідно з п. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року за № 3, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». ОСОБА_1, в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та абз. 3 п. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року за № 3, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, без поважних причин подала несвоєчасно, що підтверджується відповідно до відомостей Національного агентства з питань запобігання корупції. ОСОБА_1, як суб'єктом декларування, якою припинено діяльність, пов'язаної з виконанням функцій держави, декларацію опубліковано (подано) 28 жовтня 2016 року о 22 год. 19 хв. за період з 01 січня 2016 по 28 вересня 2016, тобто через 30 днів після дня такого припинення, чим вчинила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави. В судовому засіданні прокурор Павлюченко Л. В. вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України встановлена дослідженими під час судового розгляду справи доказами та матеріалами справи. Так, під час судового розгляду справи встановлено, що з 05 серпня 2015 року ОСОБА_1 обіймала посаду завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області. Посада завідувача сектору землеустрою та ринку земель відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області, є посадою державного службовця та відноситься до відповідних категорій посад державної служби. ОСОБА_1 відповідним наказом присвоєно 6 ранг категорії «Б» державного службовця. З 14 вересня 2016 року ОСОБА_1 припинила трудові відносини, пов'язані з виконанням функцій держави. Відповідно до відомостей Національного агентства з питань запобігання корупції, декларація ОСОБА_1, як суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, опублікована (подана) 28 жовтня 2016 року о 22 год. 19 хв. за період з 01 січня 2016 по 28 вересня 2016, тобто через 30 днів після дня такого припинення, всупереч вимог п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року за №3. В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України визнала в повному обсязі і пояснила, що з 14 вересня 2016 року припинила трудові відносини, пов'язані з виконанням функцій держави та подала до податкового органу декларацію в паперовому вигляді. Коли зрозуміла, що допустила помилку, 28 жовтня 2016 року подала декларацію в електронному вигляді. Не заперечує проти адміністративного стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 підтверджується: протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 19 червня 2017 року; наказом за №7 від 05 серпня 2015 року в.о. начальника відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_2; наказом за №23 від 25 травня 2016 року начальника відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_2; наказом за № 31 від 14 вересня 2016 року начальника відділу Держгеокадастру в Устинівському районі Кіровоградської області головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_2; попередженням про встановлені законами України обмеження, повязані з прийняттям на державну службу та її проходження; інформацією Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року за № 3.
Частиною 1 ст. 172-6 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від пятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши прокурора Павлюченко Л. В., правопорушника ОСОБА_1, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що під час судового розгляду справи встановлено вчинення ОСОБА_1 несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України. По справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1характеризується позитивно.
Обставинами, що помякшують відповідальність ОСОБА_1вважається: визнання вини у вчиненні корупційного правопорушення, щире каяття, до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувалася.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - не встановлено.
Враховуючи характер та обставини корупційного правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Згідно матеріалів справи про адміністративне правопорушення, днем виявлення корупційного правопорушення вчиненого ОСОБА_1 є 27 березня 2017 року. Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про корупційне діяння подано до Устинівського районного суду 19 червня 2017 року. Частиною 3 ст. 38 КпАП України встановлено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу відсутні.
У справі про адміністративне провадження, відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1, на яку накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст.172-6, ст.ст.221, 276, 283, 284, 289, 294 КпАП України суд.-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною і призначити адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у виді пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 850 (вісімсот пятдесят) грн. 00 коп. (банк одержувача ГУДКС у Кіровоградській області, МФО 823016, одержувач коштів: державний бюджет, рахунок №31111106700423, код за ЄДРПОУ 36735129, код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції").
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) грн.00 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до апеляційного суду Кіровоградської області через Устинівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Устинівського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3