Постанова № 6753063, 15.04.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2009
Номер справи
2а-2393/09/0570
Номер документу
6753063
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2009 р.                                                                       справа № 2а-2393/09/0570

час прийняття постанови: 13 год. 00 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді

при секретарі                                                  Конівченко Ю.А.,

за участю представника позивача                    Ножка М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Прокурора Калінінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до приватного підприємства „Регіон-Сервіс” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 10136,47 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Калінінського району м. Донецька звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до приватного підприємства „Регіон-Сервіс” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 10136,47 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач у порушення ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” своєчасно не сплатив страхові внески до пенсійного фонду, у зв’язку з чим було застосовано штрафну санкцію та пеню. Таким чином, сума простроченої заборгованості становить у розмірі 10136,47 грн., яка складається з недоїмки у розмірі 9803,52 грн., пені у розмірі 13,23 грн., штрафних санкцій у розмірі 319,72 грн. Оскільки відповідач заборгованість зі страхових внесків не сплачує, просив у відповідності до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” стягнути з відповідача на користь УПФУ в Калінінському районі м. Донецька заборгованість по сплаті страхових внесків у зазначеному вище розмірі.

Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримала та наполягала на їх задоволенні.

Прокурор в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.

Прокурор Калінінського району м. Донецька представляє інтереси держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька.

Судом встановлено, що УПФУ в Калінінському районі м. Донецька є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач – ПП „Регіон-Сервіс” є юридичною особою та платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, щомісяця подає розрахунки суми страхових внесків до УПФУ в Калінінському районі м. Донецька.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обов’язку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.

Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.

          Частиною 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

          Як вбачається з розрахунку ціни позову (а.с. 4), заборгованість ПП „Регіон-Сервіс” перед УПФУ в Калінінському районі м. Донецька становить у розмірі 10136,47 грн. та складається з недоїмки у розмірі 9803,52 грн., пені у розмірі 13,23 грн., штрафних санкцій у розмірі 319,72 грн.

          У відповідності до ч.2 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

          Пеня та штрафні санкції застосовані до відповідача на підставі рішень Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька № 1827, № 1949, № 2057 (а.с. 17-19). Данні рішення у встановлений законом строк відповідачем не оскаржувались.

          Крім того, як встановлено у судовому засіданні вищевказані рішення до органу державної виконавчої служби для стягнення в примусовому прядку не передавались.

          Оскільки відповідач своєчасно та у повному обсязі не сплатив страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, то з нього на підставі зазначених вимог закону підлягає стягненню сума у розмірі 10136,47 грн. на користь позивача.

          Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Задовольнити позов Прокурора Калінінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до приватного підприємства „Регіон-Сервіс” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 10136,47 грн.

          Стягнути з приватного підприємства „Регіон-Сервіс” (83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 89, ЄДРПОУ 31842883, р/р 2600331506600, МФО 335816в філії ДРУ Банку „Фінанси та кредит”) на користь Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька (83052, м. Донецьк, вул. Овнатаняна, 50, р/р 256003012001 в ДОУ ВАТ „Держощадбанк” м. Донецьк, МФО 335106, ЄДРПОУ 21956234) заборгованість по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 10136 (десять тисяч сто тридцять шість) грн. 47 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 15 квітня 2009 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений 17 квітня 2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Тарасенко І.М.