
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" червня 2017 р.Справа № 916/3484/16Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді Мишкіної М.А.,
суддів Будішевської Л.О., Таран С.В.
при секретарі судового засідання Станковій І.М.
за участю представників сторін:
від ОК «МЖСТ ДОМ» - не зявився;
від ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» - ОСОБА_1 за довіреністю; ОСОБА_2 за довіреністю; ОСОБА_3 голова
Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Обслуговуючого кооперативу «МЖСТ ДОМ»
на рішення господарського суду Одеської області від 03 квітня 2017 року
по справі №916/3484/16
за позовом Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д»
до Обслуговуючого кооперативу «МЖСТ ДОМ»
про зобовязання вчинити певні дії
Сторони належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги.
У судовому засіданні 06.06.2016р. оголошувалась перерва згідно ст.77 ГПК України.
В судовому засіданні 27.06.2017р. згідно ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
встановив:
16.12.2016р. Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д» (надалі позивач, ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д») ) звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Обслуговуючого кооперативу «МЖСТ ДОМ» (з урахуванням уточнень позовних вимог від 02.02.2017р.) про зобов'язання передати в управління (на баланс) Позивача багатоквартирний, житловий будинок, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д, разом з документацію:
1) Щодо технічного стану об'єкта, у тому числі:
- план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833 та рішенням про відведення земельної ділянки під забудову;
- технічні паспорти на житловий будинок та паспорт земельної ділянки;
- проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта, щодо підключення об'єкту до мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;
- акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі;
- схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;
- виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);
- проектно-кошторисну документацію на котельню, технічні паспорти котельні та котельного господарства, котлові книги та книги обліку розходу газу, води, електроенергії, акти виконання робіт з обслуговування та ремонту обладнання котельні, виконавчі креслення підключення котельні до мереж централізованого постачання холодної та водовідведення, газо- та електропостачання, тощо;
- паспорти ліфтового господарства;
- кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту;
- акти технічного огляду;
- журнали заявок мешканців об'єкта;
- протоколи виміру опору ізоляції електромереж;
- протоколи огляду системи вентиляції;
2) Щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом;
- обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають;
- правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта;
- планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.
Та зобовязання передати всі наявні копії ключів від усіх службових, допоміжних, технічних і т.д. приміщень будинку.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 22.06.2016р. власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку № 59-д, що по вулиці Академіка Вільямса, у місті Одеса, було створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д». 28.08.2016р. на зборах співвласників ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» було прийнято рішення, оформлене Протоколом №2 від 28.08.2016р. (з додатками) про прийняття багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: м.Одеса, вул.Ак.Вільямса, 59д в управління та на баланс і про звернення з відповідним клопотанням до балансоутримувача Обслуговуючого кооперативу «МЖСТ ДОМ» та до Одеської міської ради. 06.09.2016р. голова правління ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» зверталась до Одеської міської ради з письмовою заявою передати вищевказаний житловий будинок в управління (на баланс) позивачу та 29.09.2016р. позивач отримав відповідь з Київської районної адміністрації Одеської міської ради, в якій зазначено, що балансоутримувачем будинку є ОК «МЖСТ ДОМ», з відповідною заявою слід звертатися до вказаної особи. Позивач двічі звертався до відповідача з приводу передачі вищевказаного будинку в управління ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» - 26.09.2016р. рекомендованим листом, який повернувся на адресу позивача у звязку із закінченням терміну зберігання, та 19.10.2016р. - голова правління об'єднання зверталась до відповідача особисто з відповідною письмовою заявою за юридичною адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок 59-д, але відповідач відмовився приймати заяву, про що було складено ОСОБА_4 відмови в отриманні заяви юридичною особою від 19.10.2016р.
З посиланням на норми ст.5 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ст.ст.173, 174, 175 ГК України ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» просило суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
30.01.2017р. відповідач подав місцевому господарському суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
01.03.2017р. ОК «МЖСТ ДОМ» подало суду першої інстанції клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Київського районного суду м.Одеси по справі № 520/439/17 за позовом ОСОБА_5 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д», ОСОБА_3, ОСОБА_6, третя особа: Одеська міська рада в особі Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради про визнання незаконними та недійсними рішення установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку №59-Д по вул. Академіка Вільямса у м. Одесі, оформлених Протоколом від 15.05.2016р. та скасування державної реєстрації ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д».
Рішенням господарського суду Одеської області від 03.04.2017р. (головуючий суддя Демешин О.А., судді Гуляк Г.І., Щавинська Ю.М.) позов задоволено частково - зобов'язано ОК «МЖСТ ДОМ» передати в управління (на баланс) ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» багатоквартирний житловий будинок, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д, разом з документацію: 1) Щодо технічного стану об'єкта, у тому числі: план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833 та рішенням про відведення земельної ділянки під забудову; технічні паспорти на житловий будинок та паспорт земельної ділянки; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта, щодо підключення об'єкту до мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; акт технічного стану об'єкта на момент приймання-передачі; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення); проектно-кошторисну документацію на котельню, технічні паспорти котельні та котельного господарства, котлові книги та книги обліку розходу газу, води, електроенергії, акти виконання робіт з обслуговування та ремонту обладнання котельні, виконавчі креслення підключення котельні до мереж централізованого постачання холодної та водовідведення, газо- та електропостачання, тощо; паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об'єкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж;- протоколи огляду системи вентиляції; 2) Щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; - обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта; стягнуто з ОК «МЖСТ ДОМ» на користь ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» 1378 гривень судового збору; в решті позову відмовлено.
Рішення суду обґрунтовано посиланням на норми ст.1, ч.18 ст.6 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку», ч.1 ст.9, п.1 ст.1 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», пункти 1.2, 2.2, 1.4 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №13 від 02.02.2009р., та вмотивовано наступним. Як зясовано судом на теперішній час, саме відповідачем здійснюється обслуговування житлового будинку, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д, зокрема, мешканцями вказаного будинку на користь відповідача сплачуються грошові кошти за комунальні послуги та послуги по утриманню будинку та прибудинкової території, що підтверджується відповідними квитанціями, що наявні в матеріалах справи. Тобто, саме відповідач на теперішній час є управляючою компанією у розумінні Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Проте, 22.06.2016р., власниками квартир та нежитлових приміщень, у багатоквартирному, житловому будинку № 59-д, що по вулиці Академіка Вільямса, у місті Одеса було створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д». Відповідно до ч. 18 ст. 6 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. Таким чином, встановлений вказаним Законом строк на передачу „примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок…, обчислюється не з дня повідомлення „колишнього балансоутримувача, або особи яка здійснювала управління багатоквартирним будинком…, а саме з дня „державної реєстрації об'єднання. Тому, незалежно від дати, коли відповідач дізнався до державну реєстрацію позивача - вказане зобовязання Відповідача слід вважити простроченим, як на момент звернення позивача до суду 16.12.2016р., так і на теперішній час 03.04.2017р. Суд звернув увагу на небажання відповідача виконувати вимоги чинного законодавства щодо передачі позивачу в управління будинку, з огляду на те, що з моменту порушення провадження по цій справі пройшло більш ніж три місяці і у цей період відповідач мав можливість здійснити таку передачу у добровільному порядку. Суд вважає за необхідне при визначенні обсягу технічної документації, що підлягає передачі ОСББ, керуватися Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009р. №13 на виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги». За таких обставин, задоволенню підлягають вимоги позивача у обсязі, що відповідають переліку, зазначеному у п.2.2 вищезазначених правил, з урахуванням також положень ст.6 Закону Про ОСББ щодо необхідності передачі документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. Не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобовязання передачі всіх наявних копій ключів від усіх службових, допоміжних, технічних і т.д. приміщень будинку, оскільки вказані норми Закону не передбачають такого обовязку.
Також суд в оскаржуваному рішенні відхилив клопотання відповідача про зупинення провадження по справі, оскільки існує можливість вирішення спору по цій справі незалежно від справи №520/439/17, що розглядається Київським районним судом м.Одеси, так як наслідками скасування держреєстрації не є автоматична ліквідація та виключення юридичної особи з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-суб`єктів підприємницької діяльності. Господарським процесуальним кодексом України передбачено поворот виконання судового рішення, який може бути здійснений в процедурі ліквідації ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д», якщо така процедура буде мати місце за результатами вирішення спору про визнання незаконним та недійсним рішення установчих зборів і про скасування державної реєстрації ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д».
Не погодившись з рішенням суду, ОК «МЖСТ ДОМ» звернулось з апеляційною скаргою, в якій скаржник просить скасувати оскаржене рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позову ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» відмовити у повному обсязі.
В обґрунтування апеляційної скарги ОК «МЖСТ ДОМ» зазначило, що рішення прийняте з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права; рішення підлягає скасуванню з наступних підстав:
- ОК «МЖСТ ДОМ» з поданої позовної заяви в даній справі та додатків, а саме витягу про реєстрацію ОСББ «Вільямса 59Д», стало відомо про державну реєстрацію об'єднання співвласників будинку № 59-Д по вул. Ак. Вільямса. До подання позову по даній справі відповідач не знав про існування даної організації та не отримував жодної письмової вимоги про необхідність передачі технічної та облікової документації, а також не отримував жодного письмового повідомлення від Об'єднання;
- навіть якщо припустити, що 19.10.2016р. ОК «МЖСТ ДОМ» було повідомлено про факт державної реєстрації об'єднання, то станом на дату звернення з даним позовом, у відповідача ще був час на підготовку технічної документації для передачі, з огляду на те, що тримісячний строк передачі документації не сплинув;
- обов'язку колишнього балансоутримувача передати технічну документацію у визначений строк, кореспондує відповідне право на підготовку такої документації для передачі у визначений строк. У разі, якщо строк на підготовку для передачі документації не сплинув, відповідне право особи, якій така документація повинна бути передана не є порушеним. Якщо проаналізувати положення ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» та слідувати принципам законодавства та банальній логіці, то стає зрозумілим, щоб виконати вимогу про передачу документації об'єднанню протягом трьох місяців з дня державної реєстрації необхідно знати про відповідну державну реєстрацію об'єднання. Однак до подачі позову ОК «МЖСТ ДОМ» не знало про факт державної реєстрації, позивач не надав жодного доказу, підтверджуючого факт повідомлення відповідача про факт державної реєстрації;
- відповідно до п.119 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, не вручені одержувачам або відправникам поштові відправлення, поштові перекази зберігаються об'єктом поштового зв'язку протягом строку, визначеного цими Правилами. Після закінчення встановленого строку зберігання поштові відправлення вважаються такими, що не вручені, поштові перекази - не виплачені. Отже направлений 26.09.2016р. лист з повідомленням про факт державної реєстрації та з вимогою передати відповідну технічну документацію, вважається таким, що не отриманий ОК «МЖСТ ДОМ»;
- щодо посилань позивача на те, що відповідач умисно ухилявся від отримання листа, то ОК «МЖСТ ДОМ» працював як 28.09.2016р. так і 30.09.2016р., об'єктивні причини не здійснення повідомлення Кооперативу про надходження даного листа не відомі. Дані факти підтверджується довідкою ОК «МЖСТ ДОМ», яка наявна в матеріалах господарської справи;
- ні позивач в ході судових засідань, ні суд в прийнятому рішенні не навели жодної норми Закону, який би зобов'язував ОК «МЖСТ ДОМ» здійснити передачу будинку об'єднанню в управління. Більше того, навіть якщо припустити, наявність такої норми Закону, то позивач не надав жодного доказу, на підтвердження порушення з боку кооперативу такої норми і не надав жодних доказів непередання та не бажання передати будинок в управління Об'єднанню, а отже суд не встановив наявність порушеного права для звернення позивача з такою вимогою до суду;
- суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права, які регулюють питання управління спільним майном мешканцями будинку (як співвласниками), тому здійснив хибний висновок про порушення права об'єднання щодо не передачі будинку в управління, з огляду на наступне: відсутність нормативного встановлення обов'язку кооперативу (як колишнього балансоутримувача) здійснювати передачу в управління співвласниками їхнього ж майна; передбачене чинним законодавством право мешканців будинку (співвласників) самостійно здійснювати відповідний вибір управління, шляхом укладення відповідної угоди з управителем або здійснення самоуправління шляхом створення об'єднання, що останні і здійснили. Мешканці будинку, як співвласники наділені відповідними правами, щодо передачі в управління свого майна та в праві самостійно здійснювати управління, що не потребує додаткових дій.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 28.04.2017р. прийнято апеляційну скаргу до провадження та призначено її до розгляду.
06.06.2017р. позивач подав Одеському апеляційному господарському суду відзив на апеляційну скаргу, в якому просив суд залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
В засіданні суду апеляційної інстанції 06.06.2017р. представник скаржника підтримав доводи та вимоги апеляційної скарги.
Представники позивача заперечували проти доводів та вимог апеляційної скарги з підстав законності та обґрунтованості оскарженого рішення.
В засідання суду апеляційної інстанції 29.06.2017р. ОК «МЖСТ ДОМ» свого представника не направив.
Відповідно до ст.101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього. Апеляційний господарський суд не звязаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі. В апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
В засіданні апеляційного господарського суду за клопотанням сторін до справи залучено додаткові докази, оскільки заявниками обґрунтовано неможливість їх подання суду першої інстанції.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення виходячи із наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в ході апеляційного перегляду справи, що установчими зборами співвласників ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» від 15.05.2016р. затверджено Статут Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д» (протокол №1).
22.06.2016р. власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку № 59-д, що по вулиці Академіка Вільямса, у місті Одеса було створено Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д», державна реєстрація новоутвореної юридичної особи проведена 22.06.2016р.
Відповідно до п.1 розділу І, пунктів 1,2 розділу ІІ Статуту ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» обєднання створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку 59д по вул.Ак.Вільямса у м.Одесі відповідно до ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку». Метою створення обєднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обовязків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом. Обєднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками. Господарче забезпечення діяльності обєднання може здійснюватися власними силами обєднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах субєктів господарювання.
Державна реєстрація Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д» була проведена 22.06.2016р. номер запису про проведення державної реєстрації - 15561020000058806, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 25.06.2016р. у матеріалах справи (т.1, а.с.9-10).
28.08.2016р. відбулись збори співвласників багатоквартирного будинку 59Д по вул.Ак.Вільямса у м.Одесі, на яких взяли участь особисто або через своїх представників співвласники у кількості 107 осіб, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку загальною площею 6309,9к.кв., або 50,5% від приватизованої площі багатоквартирного будинку.
На зборах було прийняте рішення, зокрема, прийняти багатоквартирний будинок за адресою: м.Одеса, вул.Ак.Вільямса, буд.59Д в управління та на баланс ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д»; звернутись з відповідним клопотанням до теперішнього балансоутримувачу та Одеської міської ради.
Вищезазначене рішення оформлене протоколом зборів співвласників багатоквартирного будинку №2 від 28.08.2016р.
12.09.2016р. головою правління ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» був виданий Наказ №2, яким створено відповідну комісію для приймання-передачі технічної та облікової документації на багатоквартирний житловий будинок, який розташований за адресою: м.Одеса, вул.Ак.Вільямса, буд.59д від Обслуговуючого кооперативу «МЖСТ ДОМ» (з балансу) в управління (на баланс) до ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д»
29.09.2016р. ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» отримало відповідь з Київської районної адміністрації Одеської міської ради, в якій зазначено, що за інформацією Управління капітального будівництва Одеської міської ради управління не виступало замовником будівництва житлового будинку №59-д по вул. Академіка Вільямса, а також не приймало участі в передачі даного будинку на баланс ОК «МЖСТ «ДОМ».
Також в даному листі зазначено, що для врегулювання всіх питань, повязаних з взяттям вищезазначеного будинку в управління ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» правлінню обєднання необхідно звернутись до ОК «МЖСТ «ДОМ» для підписання акту приймання-передачі технічної документації на будинок.
26.09.2016р. ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» надіслало ОК «МЖСТ ДОМ» повідомлення від 25.09.2016р. в якому зазначило, що у звязку із створенням ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» для здійснення «процедури приймання-передачі» обєкта на баланс та в управління, відповідно до діючого законодавства України, просить кооператив підготувати оригінали або належним чином завірені копії документів щодо технічного стану обєкта по вул.Ак.Вільямса,59Д у м.Одесі (за переліком) (т.1, а.с.106).
Вказане повідомлення було направлено позивачем відповідачу 26.09.2016р. поштою, проте повернулось на адресу ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» із відміткою відділення поштового звязку «за закінченням терміну зберігання» (а.с.108)
19.10.2016р. голова правління ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» звернулась до ОК «МЖСТ ДОМ» із заявою №0/16, в якій просила рішення про передачу технічної та облікової документації на багатоквартирний житловий будинок 59-д по вул.Ак.Вільямса у м.Одесі від ОК «МЖСТ ДОМ» (з балансу) в управління (на баланс) до ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59» на підставі рішення співвласників будинку (т.1, а.с.83) на підставі ст.5 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Проте працівники ОК «МЖСТ ДОМ» 19.10.20156р. відмовились від отримання вищезазначеної зави, що підтверджується ОСОБА_4 фіксації відмови від отримання заяви юридичною особою від 19.10.2016р. (т.1, а.с.84), підписаному головою правління ОСББ та ще 7 особами.
Звертаючись до суду з позовом позивач зазначив, що він двічі звертався до відповідача з приводу передачі вищевказаного будинку в управління ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д», а саме: 26.09.2016р. - рекомендованим листом, який повернувся на адресу позивача у звязку із закінченням терміну зберігання, та 19.10.2016р. - голова правління об'єднання зверталась до відповідача особисто з відповідною письмовою заявою за юридичною адресою: м.Одеса, вул.Академіка Вільямса, буд.59-д, але відповідач відмовився приймати вказану заяву, про що було складено ОСОБА_4 відмови в отриманні заяви юридичною особою від 19.10.2016р. Позовні вимоги вмотивовані порушенням відповідачем вимог ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» в частині забезпечення передачі у тримісячний строк з дня державної реєстрації обєднання примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, та положень ч.5 ст.5 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Місцевий господарський суд дійшов обґрунтованого висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59д» з огляду наступного.
Згідно із ч.1 ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до з ч.ч.1, 2 ст.369 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Субєктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.
Згідно із ст.382 ЦК України квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання. Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Відповідно до ст.385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке обєднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулювання правових, організаційних та економічних відносин, пов'язаних з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління врегульовані законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Відповідно до ч.ч.1, 7,8 ст.1 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири; управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб; управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов'язків співвласників, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.
Згідно із ч.ч.5,6 ст.5 Закону замовник будівництва або попередній власник будинку зобов'язаний передати один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, співвласникам в особі їх об'єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку. У разі якщо об'єднання співвласників багатоквартирного будинку не створено та уповноважену особу не визначено, примірник технічної документації на будинок передається управителю, якщо його обрано відповідно до закону. У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком особа, яка здійснювала управління, повинна передати наявну в неї технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок особі, визначеній співвласниками такого будинку. У разі зміни управителя попередній управитель повинен передати наявну в нього технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок новому управителю.
Згідно із ст.9 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку). Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.
Відповідно до ч.1 ст. 10 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначені Законом України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку».
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» обєднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Згідно із ч.ч.1,2, 4-7 ст.4 «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» о обєднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Обєднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів обєднання визначається цим Законом та іншими законами України. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання. Господарче забезпечення діяльності об'єднання може здійснюватися власними силами об'єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб'єктів господарювання. Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку. Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.
Відповідно до ч.14 ст.6 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» державна реєстрація обєднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.
Згідно із ч.ч.18,19 ст.6 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення обєднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об'єднання відновлює її за власний рахунок.
Відповідно до ст.12 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об'єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об'єднання.
Судом першої встановлено та підтверджено в ході апеляційного перегляду справи, що наразі саме ОК «МЖСТ ДОМ» здійснюється обслуговування житлового будинку, який розташований за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Вільямса, будинок № 59-д, що визнається сторонами.
Як вбачається з матеріалів справи, державна реєстрація Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «ВІЛЬЯМСА 59Д» була проведена 22.06.2016р. номер запису про проведення державної реєстрації - 15561020000058806, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 25.06.2016р.
Отже, виходячи із приписів ч.18 ст.6 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» у ОК «МЖСТ ДОМ» починаючи з 22.06.2016р. виник обовязок у тримісячний строк забезпечити передачу ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж щодо передачі обєднанню співвласників багатоквартирного будинку.
Будь-яких додаткових вимог (як то необхідність повідомлення обєднанням співвласників багатоквартирного будинку колишнього балансоутримувачу будинку про державну реєстрацію обєднання) для передачі даної документації від попереднього балансоутримувача Законом України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» не встановлено.
Отже місцевий господарський суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що встановлений ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» строк на передачу примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, обчислюється не з дня повідомлення колишнього балансоутримувача, або особи яка здійснювала управління багатоквартирним будинком, а саме з дати державної реєстрації об'єднання.
Тому, незалежно від дати, коли ОК «МЖСТ ДОМ» дізналось до державну реєстрацію ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» (як зазначає відповідач у своїх запереченнях на позовну заяву від 30.01.2017р. (т.1, а.с.111-113) відповідачу стало відомо про державну реєстрацію позивача з позовної заяви по даній справі) - вищевказане зобовязання відповідача наразі є простроченим, оскільки як момент звернення ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» до суду з позовом 16.12.2016р., так і на час прийняття оскаржуваного рішення 03.04.2017р. відповідачем не вчинені дії, визначені ч.18 ст.6 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку».
Не вчинено таких дій і на час апеляційного перегляду справи, доказів зворотнього матеріали справи не містять.
Суд першої інстанції в оскаржуваному рішенні цілком слушно вказав на те, що спеціальної процедури передачі примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок ані Законом України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку», ані Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» не визначено.
Порядок здійснення управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі - управління будинком), порядок передачі будинку в управління у разі укладення договору встановлені Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009р. №13 (Надалі - Правила).
Згідно із п.1.2 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд", затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України за № 13 від 02.02.2009р., об'єктом управління є окремий житловий будинок, споруда або група будинків і споруд, які становлять цілісний житловий комплекс, разом з прилеглими до них прибудинковими територіями, що надається в управління.
Пунктами 1.3, 1.4 Правил встановлено, що управління будинком передбачає виконання таких функцій: планування заходів щодо збереження та сталого функціонування обєкта, наданого в управління, та організацію забезпечення потреб мешканців обєкта в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог пункту 3.3 цих Правил; ведення передбаченої законодавством звітності, а також технічної документації щодо стану, утримання та експлуатації об'єкта відповідно до вимог пункту 3.6 цих Правил; організацію належної експлуатації та утримання об'єкта відповідно до його цільового призначення згідно з вимогами пунктів 3.7, 3.8 цих Правил; організацію забезпечення потреб мешканців об'єкта в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно з вимогами пунктів 3.9 - 3.11 цих Правил; організацію роботи з мешканцями об'єкта згідно з вимогами пунктів 3.12, 3.13 цих Правил; проведення заходів щодо енергозбереження. Особою, що здійснює управління будинком, є: - у разі самоуправління будинком - власники, співвласники будинку, створені ними органи, організації та обєднання або балансоутримувач чи будь-яка інша особа, яка уповноважена від імені власників, співвласників будинку виконувати функції з управління будинком; - у разі здійснення управління будинком відповідно до договору із власниками, співвласниками усіх житлових і нежитлових приміщень об'єкта або за їх дорученням із балансоутримувачем (далі - замовник) - управитель. Управитель визначається власниками, співвласниками або за їх дорученням балансоутримувачем у встановленому законодавством порядку. Якщо об'єкт перебуває у спільній власності кількох співвласників, вони відповідно до своєї частки у праві спільної власності беруть участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна. Рішення щодо надання певній особі повноважень на укладення та виконання договору управління таким обєктом приймається за згодою співвласників відповідно до законодавства. Управитель відповідає за стале функціонування і збереження споживчих властивостей обєкта, наданого в його управління, відповідно до його цільового призначення, а також за організацію забезпечення потреби мешканців об'єкта в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Відповідно до п.2.2 Правил при передачі обєкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах): щодо технічного стану обєкта, у тому числі: план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833; паспорт об'єкта та земельної ділянки; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду обєкта; акт технічного стану обєкта на момент приймання-передачі; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення); паспорти котельного господарства, котлові книги; паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців обєкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж; протоколи огляду системи вентиляції; щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за обєктом; обліку мешканців обєкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.
Згідно із п.2.3 Правил у разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться у акті приймання-передачі об'єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об'єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатка до акта приймання-передачі.
Отже суд першої інстанції правомірно при визначенні обсягу технічної документації, що підлягає передачі ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» керувався Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 № 13, а саме переліком документів, визначених п.2.2 Правил та задовольнив позовні вимоги у обсязі документів, що відповідають вказаному переліку з урахуванням також положень ч.18 ст.6 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо необхідності передачі документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж та задовольнив позовні вимоги в цій частині.
Разом з цим колегія суддів зазначає, що не підлягають задоволенню позовні вимоги ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» в частині зобовязання передачі всіх наявних копій ключів від усіх службових, допоміжних, технічних і т.д. приміщень будинку, оскільки приписи ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» не визначають такого обовязку колишнього балансоутримувачу будинку (ОК «МЖСТ ДОМ»).
Також суд апеляційної інстанції погоджується із мотивами відмови у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі з підстав, зазначених у рішенні місцевого господарського суду.
Доводи апеляційної скарги колегія суддів відхиляє, оскільки вони у своїй переважній більшості відтворюють мотиви незгоди з позовною заявою, викладені у відзиві ОК «МЖСТ ДОМ» на позовну заяву (т.1, а.с.111-113) та підставою для скасування або зміни оскаржуваного рішення слугувати неспроможні.
Щодо посилань відповідача на те, що ОК «МЖСТ ДОМ» не є управляючою компанією у розумінні норм законодавства (не здійснює управління будинком) то вони
спростовуються наявними у справі доказами:
- копією ОСОБА_4 приймання - передачі житлового комплексу або його частин з балансу на баланс від 15.09.2014р. від МЖБТ «ДОМ» до ОК «МЖСТ ДОМ»;
- копією договору про спільну діяльність від 10.01.2011р., укладеного між МЖБТ «ДОМ» та ОК «МЖСТ ДОМ» на предмет досягнення спільної господарської мети по експлуатації будівель, що розташовані по вул.Ак.Відьямса,59-Д у м.Одеса, а також надання житлово-комунальних послуг мешканцям;
- копією ОСОБА_4 приймання-передачі в управління обєктів від 25.01.2011р. з копією Додатку до ОСОБА_4 від 25.01.2011р., підписаних МЖБТ «ДОМ» та ОК «МЖСТ ДОМ».
ОСОБА_4 приймання-передачі від 15.05.2014р. також спростовуються доводи скаржника щодо необхідності надання йому часу для підготовки документації, адже за цим Актом ОК «МЖСТ ДОМ» передані технічний паспорт на будинок; плани поверхів, схеми інженерного обладнання, у тому числі холодного та гарячого водопостачання, каналізації, теплопостачання, електропостачання; домові книги, інша технічна документація.
Отже саме ОК «МЖСТ ДОМ» є управителем будинку за визначенням ст.1 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та ч.1 ст.1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги».
Колегія суддів зазначає, що відповідач безпідставно не здійснює передачу технічної документації, що перешкоджає здійсненню ОСББ «ВІЛЬЯМСА 59Д» функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобовязань, повязаних з діяльністю обєднання.
Відповідно до приписів ст.12,13 ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об'єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об'єднання. Якщо функції з управління багатоквартирним будинком за рішенням загальних зборів об'єднання передано управителю, відносини з управління регулюються договором, укладеним між об'єднанням і управителем, умови якого повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.
Таким чином, відповідно до вимог чинного законодавства, з моменту державної реєстрації об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, та в разі відсутності рішення зборів об'єднання про передачу функцій з управління будинком іншій особі, такі функції переходять до об'єднання.
Право співвласників будинку самостійно визначати особу, яка вправі здійснювати управління будинком, а також право обєднання у разі самоуправління здійснювати управління жодним чином не позбавляє відповідача обовязку передачі позивачу примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж, встановленого ч.18 ст. 6 ЗУ «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку».
На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржуване рішення господарського суду Одеської області від 03.04.2017р. відповідає обставинам справи та нормам чинного законодавства, зміні або скасуванню не підлягає, у звязку із чим залишається без змін.
Керуючись ст.ст.99, 101-103, 105 ГПК України, колегія суддів
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Одеської області від 03.04.2017р. по справі №916/3484/16 залишити без змін.
Постанова в порядку ст. 105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого господарського суду України.
Повний текст постанови складений 03.07.2017р.
Головуючий суддя Мишкіна М.А.
Суддя Будішевська Л.О.
Суддя Таран С.В.