Ухвала суду № 67526637, 04.07.2017, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2017
Номер справи
807/796/17
Номер документу
67526637
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 липня 2017 рокум. Ужгород№ 807/796/17

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до заступника начальника Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області ОСОБА_2, про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до заступника начальника Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області ОСОБА_2, якою просить визнати протиправною та скасувати постанову серії АО № 081626 від 30.05.2017 року Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області про застосування адміністративно-господарського штрафу відносно ОСОБА_1 в сумі 1700,00 грн.

Подана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного: згідно ч. 3 ст. 106 КАС України: до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В той же час, як на підставу для звільнення від сплати судового збору, позивач посилається на ч. 4 ст. 288 КУпАП, постанови Судової палати в адміністративних справах ВСУ від 31.01.2017 року (№ 21-1493а16), згідно якої, особа, яка оскаржила постанову про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.

З приводу наведеного суд констатує наступне: згідно частини четвертої статті 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

Однак, як видно зі змісту постанови № 081626 від 30.05.2017 р. адміністративно-господарський штраф застосовано за порушення статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

В свою чергу із положень статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" випливає, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.

Окрім того, відповідно до частини першої статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За таких обставин, беручи до уваги вищенаведені норми, порушення за які до позивача застосовано адміністративно-господарський штраф та про що винесено оскаржену постанову, не є адміністративним правопорушенням в розумінні КУпАП, а є порушенням у сфері законодавства про автомобільний транспорт, а відтак, судовий збір підлягає сплаті, за умови, що позивач не звільнений від сплати такого в силу закону.

Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі-Закон України "Про судовий збір") врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Зокрема, ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2017 року становить 1600,00 грн.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем оскаржено до суду постанову Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області про застосування до ОСОБА_1 адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700,00 грн.

Адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо, оскільки, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Враховуючи вищевикладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій, тощо.

Таким чином, звернена до суду вимога про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача, є майновими. Вказана позиція відповідає позиції Вищого адміністративного суду України, викладеній в листі від 18 січня 2012 року за № 165/11/13-12.

Таким чином, для звернення до суду із вказаним позовом, позивачу слід сплатити судовий збір та надати суду документ про його сплату (оригінал квитанції чи платіжного доручення) в розмірі 640,00 грн.

Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030101.

За таких обставин, згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків (шляхом подачі до суду документа про сплату судового збору в розмірі 640,00 грн.).

На підставі наведеного та керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до заступника начальника Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області ОСОБА_2, про скасування постанови залишити без руху.

2. Надати позивачеві строк до 14 липня 2017 року для усунення вищезазначених недоліків позовної заяви.

3. Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя ОСОБА_3