
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2017 року м.Житомир справа № 806/568/17
категорія 6.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шуляк Л.А.,
секретар судового засідання Алексюк Т.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області в особі Відділу державної реєстрації, Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" в особі Житомирської регіональної філії ДП "Центр ДЗК", треті особи: Дочірнє підприємство "Умань-Агро", Приватне сільськогосподарське підприємство "Агрофірма"Світанок" про визнання протиправними та скасування рішень,
встановив:
ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 33219731 від 27.12.2016 Відділу державної реєстрації Ружинської районної державної адміністрації про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки;
- визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 33217401 від 27.12.2016 Відділу державної реєстрації Ружинської районної державної адміністрації про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки;
- визнати протиправним та скасувати рішення Ружинського відділу Житомирської регіональної філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" про державну реєстрацію договору оренди землі, укладеного між ОСОБА_2 та ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3", про що державному реєстрі земель вчинено запис від 04.05.2007 за №040722100306.
В обґрунтування позовних вимог вказала, що 03.07.2006 ОСОБА_2 із ВАТ "Уманьфермаш" уклало договір оренди земельних ділянок №152 з кадастровими номерами 1825284000:04:000:0030 та 18255284000:04:000:0056. Проте, позивачу стало відомо, що вказаний договір нібито розірвано та 10.11.2006 між позивачем та ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3" ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" був укладений договір оренди земельної ділянки. Крім того, 27.12.2016 Відділом державної реєстрації Ружинської районної державної адміністрації прийняті рішення про державну реєстрацію права оренди земельних ділянок ОСОБА_2 за Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма"Світанок" строком до 10.11.2026. На думку позивача, такі дії відповідача є протиправними, оскільки право оренди спірних земельних ділянок вже було зареєстроване і на час проведення оскаржуваних реєстраційних дій договір оренди землі між ОСОБА_2 та ВАТ "Уманьферммаш" був чинним, оскільки відсутній зареєстрований належним чином договір про його розірвання, тому реєстрація договорів оренди землі з новими орендарями неможлива. Відповідач, в порушення вимог законодавства, належним чином не перевірив, чи вже зареєстроване право оренди на дані земельні ділянки, внаслідок чого неправомірно здійснив повторну реєстрацію, з огляду на що, позивач змушений звернутися до суду за захистом порушених прав.
Представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити їх в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві.
Представники відповідачів та третіх осіб у судове засідання не прибули, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином.
Представник третьої особи Приватного сільськогосподарського підприємства "Агрофірма"Світанок" подав до суду заяву про розгляд справи без його участі (а.с.184-185). Крім того, заявив клопотання про залишення позову без розгляду у зв'язку із пропуском позивачем строку звернення до суду.
Представник відповідача Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" направив до суду письмові заперечення, в яких вказав, що позов є необґрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає, оскільки відсутнє порушення прав позивача у сфері публічно-правових відносин з боку відповідача (а.с.52-55).
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з огляду на наступне.
Договір оренди земельних ділянок №152 від 03.07.2006 (кадастрові номери: 1825284000:04:000:0030 та 18255284000:04:000:0056), укладений між ВАТ "Уманьферммаш" та ОСОБА_2, зареєстровано у Ружинському відділі Житомирської регіональної філії центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинений запис №0406622100076 . Вказаний договір оренди укладено строком на 20 років (а.с. 62-65).
За умовами цього договору Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку , що належить орендодавцю на підставі державних актів ЯБ 731190 та ЯБ 731604 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Княжиківської сільської ради.
Указаний договір набув чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
Однак, з листа Відділу Держгеокадастру у Ружинському районі Житомирської області від 31.10.2016 №А-20/0-25/6-16 ОСОБА_2 стало відомо, що договір оренди землі підписаний між позивачем та ВАТ "Уманьферммаш" у відділ не надходив. Проте, у книзі реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею зареєстрований договір оренди землі №58 від 10.11.2006 між ОСОБА_2 та ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3" в Ружинському відділі Житомирської регіональної філії центру ДЗК (а.с.18).
Крім того, з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 27.01.2017 ОСОБА_2 стало відомо, що 22.12.2016 Відділом державної реєстрації Ружинської районної державної адміністрації прийняті рішення № 33219731 та №33217401 про державну реєстрацію права оренди земельних ділянок позивача кадастрові номера: 1825284000:04:000:0030 та 18255284000:04:000:0056 за Приватним сільськогосподарським підприємством "Аагрофірма "Світанок" строком до 10.11.2026 на підставі договору оренди позивача з ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3" від 10.11.2006 (а.с.20-21).
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з позовом, посилаючись на те, що про порушення своїх прав позивач дізнався 31.10.2016 після отримання листа Відділу Держгеокадастру у Ружинському районі Житомирської області від 31.10.2016 №А-20/0-25/6-16, що підтверджується матеріалами справи (а.с.18). Суд, з огляду на ч.3 ст.143 КАС України, не прийняв до уваги заяву від 24.09.2015 (а.с.186), оскільки позивач заперечувала щодо її підписання, і як вбачається із її змісту текст та підпис виконано різним почерком, що викликає у позивача сумнів у її достовірності.
З огляду на те, що позовні вимоги ґрунтуються на протиправності дій держреєстратора як субєкта, наділеного владними функціями приймати рішення про державну реєстрацію прав, тобто у даній справі відсутній спір про право, а дослідженню підлягають виключно владні, управлінські рішення та дії держреєстратора, який у межах спірних правовідносин діє як субєкт владних повноважень, такий спір підлягає розгляду адміністративним судом (постанова ВСУ від 25.04.2017р. №21-3197а16).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
У відповідності до частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав), згідно зі статтею 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 № 1952-IV (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 1952-IV), - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Пунктом 2 частини першої статті 4 Закону № 1952-IV передбачено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме: право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном.
Згідно зі частиною 4 статті 3 Закону № 1952-IV, що права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.
Відносини із реєстрації договорів оренди землі, на час укладення позивачем договорів оренди земельних ділянок, регулювалися, зокрема, Цивільним кодексом України, Земельним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" від 06.10.1998 № 161-XIV, Порядком державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 № 2073, Тимчасовим порядком ведення державного реєстру земель, затвердженим наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 2 липня 2003 року № 174 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 липня 2003 року за № 641/7962, Інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженою наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 травня 1999 року № 43 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 року за № 354/3647.
Відповідно до частини першої статті 210 Цивільного кодексу України, правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
Згідно зі статтею 18 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 № 161-XIV (у редакції, чинній на момент укладення позивачем договору оренди), договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Частиною другою статті 125 Земельного кодексу України (у редакції, чинній на момент укладення позивачем договорів оренди) визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про оренду землі", укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Єдині умови реєстрації договорів оренди та договорів суборенди земельних ділянок (далі - договори оренди), на час укладення позивачем зазначених договорів оренди, були визначені Порядком державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 № 2073.
Відповідно до пункту 2 Порядку державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 № 2073 (у редакції, чинній на час укладення позивачем договорів, надалі - Порядок № 2073), державна реєстрація договорів оренди є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту виникнення або припинення права оренди земельних ділянок.
Згідно пунктів 12, 13 Порядку № 2073, факт державної реєстрації засвідчується у 10-денний термін гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації або уповноваженої ними посадової особи. Печатка та підпис ставляться на всіх примірниках договору оренди (суборенди). Після засвідчення факту державної реєстрації договір оренди реєструється у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі, яка ведеться державним органом земельних ресурсів за формою згідно з додатком. Книга записів державної реєстрації договорів оренди землі ведеться окремо в розрізі кожної сільської, селищної, міської ради, а також у розрізі Київської, Севастопольської міської державної адміністрації. Книга прошнуровується, засвідчується підписами сільського, селищного, міського голови та начальника районного відділу, міського управління (відділу) земельних ресурсів і скріплюється печатками.
Датою реєстрації договору оренди у Книзі записів є дата засвідчення факту державної реєстрації (пункт 14 Порядку № 2073).
Пунктом 4.2 Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 2 липня 2003 року № 174 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 липня 2003 року за № 641/7962 (чинного на момент укладення позивачем договорів) визначено, що державна реєстрація державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, договору оренди землі здійснюється шляхом внесення записів реєстрації до книги реєстрації.
В силу приписів пункту 3.2 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 травня 1999 року №43 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 року за № 354/3647, державна реєстрація договорів оренди землі здійснюється структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України.
Аналіз наведених правових норм свідчить на користь висновку, що державна реєстрація договорів оренди землі, відповідно до законодавства, яке діяло на момент укладення позивачем договору оренди земельних ділянок, здійснювалась шляхом відповідного запису у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі.
В матеріалах справи міститься копія книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі по Княжиківській сільській раді (оригінал досліджено в судовому засіданні), в якій містяться записи щодо реєстрації договору оренди землі, укладеного між ВАТ "Уманьфермаш" та ОСОБА_2 (а.с.73).
Встановлені обставини свідчать про те, що договір оренди земельних ділянок набрав чинності з моменту його державної реєстрації, тому строк його дії ще не закінчився (до 03.07.2026).
Відповідно до статті 31 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі може бути достроково розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.
Згідно із ст.654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Як зазначалось, укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Аналізуючи наведене, суд вважає, що угода про розірвання договору оренди землі має укладатись в такій самій формі як і договір оренди землі, що розривається, в тому числі із здійсненням її державної реєстрації.
Крім того, законодавством у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачена обовязкова державна реєстрація як виникнення, переходу, так і припинення речових прав на нерухоме майно (ст.2 Закону № 1952-IV).
Для державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно до місцевого органу державної реєстрації прав разом із заявою про державну реєстрацію прав подаються документи про правочини щодо такого об'єкта нерухомого майна та їх копії або інші документи, що свідчать про встановлення, зміну чи припинення речового права (ч.4 ст.18 Закону № 1952-IV).
Як вбачається із угоди про розірвання договору оренди землі від 10.11.2006, орендодавець ОСОБА_2 та орендар ВАТ"Уманьферммаш" в добровільному порядку дійшли згоди розірвати договір оренди землі №152 від 03.07.2006. Дана угода складена в трьох оригінальних примірниках, по одному для кожної зі сторін та один для органу, який проводить державну реєстрацію договорів оренди землі (а.с.66).
Водночас, як встановлено судом та не спростовано відповідачами, відсутні дані щодо реєстрації вказаної угоди та реєстрації припинення речових прав ВАТ"Уманьферммаш" відповідно до неї.
Як зазначав представник позивача, вказану угоду ОСОБА_2 не укладала та їй не було відомо про припинення права оренди земельної ділянки з ВАТ "Уманьферммаш", про її існування дізналась в ході судового розгляду.
Враховуючи, що не було проведено державної реєстрації угоди про розірвання договору оренди землі від 10.11.2006 та обовязкової державної реєстрації припинення прав ВАТ "Уманьферммаш" згідно цієї угоди, суд приходить до висновку, що дане право не є припиненим.
Натомість, Ружинський відділ Житомирської регіональної філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" прийняв рішення про державну реєстрацію договору оренди землі, укладеного між ОСОБА_2 та ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3", про що державному реєстрі земель вчинено запис від 04.05.2007 за №040722100306.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону № 1952-IV (в редакції на момент вчинення вказаної реєстраційної дії), державна реєстрація речових прав проводиться в такому порядку:
облік заяви про державну реєстрацію речових прав;
прийняття і перевірка документів, поданих для державної реєстрації речових прав;
установлення відсутності підстав для відмови в державній реєстрації речових прав;
державна реєстрація речових прав або відмова в такій реєстрації прав та внесення даних до Державного реєстру прав;
присвоєння кадастрового номера об'єкту нерухомого майна;
видача документів, що підтверджують зареєстроване речове право.
Державній реєстрації підлягають заявлені речові права на нерухоме майно за наявності документів, що підтверджують вчинення правочинів щодо таких об'єктів, посвідчених відповідно до закону, або свідчать про наявність інших, передбачених законом підстав.
Відповідно до ст.24 Закону № 1952-IV у державній реєстрації права може бути відмовлено в разі, якщо заявлене право власності або інше речове право вже зареєстроване.
Відповідачем належним чином не перевірено чи є вже зареєстроване право оренди на вказані земельні ділянки чи ні. Суд наголошує на тому, що реєстрація договорів оренди землі за новим орендарем можлива лише після реєстрації угод про розірвання договорів оренди землі з попереднім орендарем.
Враховуючи, що право оренди земельних ділянок, які належать позивачу, було зареєстровано за ВАТ "Уманьферммаш" та не було припинено у встановленому порядку, рішення Ружинського відділу Житомирської регіональної філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" про державну реєстрацію договору оренди землі, укладеного між ОСОБА_2 та ДП"Ілліч - ОСОБА_3" (запис від 04.05.2007 №040722100306) є протиправним та підлягає скасуванню.
Крім того, 22.12.2016 Відділом державної реєстрації Ружинської районної державної адміністрації прийняті рішення № 33219731 та №33217401 про державну реєстрацію права оренди земельних ділянок позивача (кадастрові номери: 1825284000:04:000:0030 та 18255284000:04:000:0056) за Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Світанок" строком до 10.11.2026 на підставі договору оренди позивача з ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3" від 10.11.2006.
Як вбачається з листа ПАТ "Уманьферммаш" від 04.04.2017 №159, у 2006 році створено нову юридичну особу "Ілліч-Агро ОСОБА_3" ВАТ "ММК ім.Ілліча", яка не являється правонаступником ПАТ "Уманьферммаш" (а.с.76-77).
З листа ДП "Умань-Агро" від 13.10.2016 №761 вбачається, що згідно загальних зборів ТОВ "Харвіст Холдинг" затверджено рішення про створення СПП "Світанок Плюс" шляхом реорганізації, а саме: виділу з ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3" ПАТ "ММК ім.Ілліча", а також затверджено їх розподільчий баланс.
Додатком №4 до цього розподільчого балансу є Перелік договорів оренди земельних ділянок. Як вбачається з цього переліку, права та обов'язки орендаря за договором оренди землі №58 від 10.11.2006 передано від ДП "Ілліч-Агро ОСОБА_3" до СПП "Світанок Плюс".
В подальшому СПП "Світанок Плюс" було реорганізовано шляхом приєднання до ПСП "Агрофірма "Світанок", внаслідок чого до ПСП "Агрофірма "Світанок" перейшли всі права та обов'язки, які були в якості вкладу ДП "Харвіст-Умань" в статутний капітал СПП "Світанок Плюс" (а.с.19).
Так, з Додатку №11 до передавального акту від СПП "Світанок Плюс" до ПСП "Агрофірма "Світанок" вбачається, що договір оренди земельної ділянки орендодавця ОСОБА_2 земельні ділянки за кадастровими номерами 1825284000:04:000:0030 та 18255284000:04:000:0056 права та обов'язки передано від СПП "Світанок Плюс" до ПСП "Агрофірма "Світанок" (а.с.122-124).
Отже, ПСП "Агрофірма "Світанок" є орендарем за договором оренди землі №58 від 10.11.2006.
Враховуючи, що суд прийшов до висновку про протиправність рішення Ружинського відділу Житомирської регіональної філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" про державну реєстрацію договору оренди землі №58 від 10.11.2006, укладеного між ОСОБА_2 та ДП"Ілліч - ОСОБА_3" (запис від 04.05.2007 №040722100306), тобто право оренди за даним договором не виникло, слід визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень Відділу державної реєстрації Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області індексний номер 33219731 від 27.12.2016 та індексний номер 33217401 від 27.12.2016 про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки за Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Світанок".
Згідно зі ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 2 ст. 71 КАС України).
Відповідачами не доведено правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги ОСОБА_2 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Ружинського відділу Житомирської філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" про державну реєстрацію договору оренди землі, укладеного між ОСОБА_2 та ДП"Ілліч - ОСОБА_3" (запис від 04.05.2007 №040722100306).
Визнати протиправними та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень Відділу державної реєстрації Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області індексний номер 33219731 від 27.12.2016 та індексний номер 33217401 від 27.12.2016 про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки за Приватним сільськогосподарським підприємством "Агрофірма "Світанок".
Стягнути з Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" в особі Житомирської регіональної філії ДП "Центр ДЗК" на користь ОСОБА_2 640 (шістсот сорок) грн. витрат по сплаті судового збору.
Стягнути з Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області в особі Відділу державної реєстрації на користь ОСОБА_2 1280 (тисяча двісті вісімдесят) грн. витрат по сплаті судового збору.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Л.А.Шуляк
Повний текст постанови виготовлено: 03 липня 2017 р.