Постанова № 6751318, 23.06.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2009
Номер справи
2а-8466/09/0570
Номер документу
6751318
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2009 р.                                                                       справа № 2а-8466/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді

при секретарі                                                  Яковецькій О.В.,

за участю представника позивача                     Маковецької Н.В.,

представника відповідача                                                  Магденко Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька до Донецького виробничо експлуатаційно-технічного вузолу зв’язку філії Державного підприємства Дорожнього зв’язку, інформаційного забезпечення та автоматики «Укрдорзв’язку» про стягнення податкової заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м.Донецька звернулась до суду з адміністративним позовом до Донецького виробничо експлуатаційно-технічного вузолу зв’язку філії Державного підприємства Дорожнього зв’язку, інформаційного забезпечення та автоматики «Укрдорзв’язку» про стягнення податкової заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 20.05.2009 року існує заборгованість з ПДВ в загальному розмірі 415553,72 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість.

          В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив стягнути з відповідача заборгованість в загальному розмірі 415553,72 грн.

          Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала та просила відстрочити та розстрочити виконання постанови.

Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.

          Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

          Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

          Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

          У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

          Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м.Донецька є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач Донецький виробничий експлуатаційно-технічний вузол зв’язку філія державного підприємства дорожнього зв’язку, інформаційного забезпечення та автоматики «Укрдорзв’язок» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи, Статуту, перебуває на обліку як платник податків (а.с.12) та є платником податку на додану вартість.

Відповідач станом на 20.05.2009 року не сплатив до бюджету податок на додану вартість в загальному розмірі 415553,72 грн. (з урахуванням 50320,28 грн.), що підтверджується Довідкою розрахунків з бюджетом станом на 20.05.2009 року (а.с.3).

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість є загальнодержавним податком.

Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

В даному випадку ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України штрафних санкцій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.

Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Позивачем на відповідача були накладені штрафні санкції в загальному розмірі 465874,00 грн.

Відповідачу були направлені податкові вимоги:

-          Перша податкова вимога на суму 30650,98 грн. від 05.12.2007 року;

-          Друга податкова вимога на суму 58153,72 грн. від 10.01.2008 року;

Зазначені заборгованості були узгоджені у встановленому порядку.

11.02.2008 року прийнято рішення №7/1 про стягнення коштів та продаж активів боржника в рахунок погашення його податкового боргу.

Сума заборгованості сплачена не була.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства податковий борг у розмірі 415553,72 грн. підлягає стягненню з відповідача.

          У відповідності до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення Рязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

          Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

          Представником позивача заявлено клопотання про відстрочення виконання постанови на 12 місяців, а саме до 23 червня 2010 року.

Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також ч.2 ст. 263 КАС України передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Таким чином, суд приходить до висновку про відстрочення виконання постанови до 23.06.2010 року.

          Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

          За таких обставин та з урахуванням тяжкого фінансового положення відповідача суд розстрочує виконання зазначеної постанови на сорок вісім місяців з 01.06.2010 року по 31.05.2014 року шляхом щомісячних перерахувань у розмірі 8658,00 грн. та з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року шляхом щомісячних перерахувань у розмірі 8627,72 грн.           

Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

          

          Позов Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька до Донецького виробничо експлуатаційно-технічного вузолу зв’язку філії Державного підприємства Дорожнього зв’язку, інформаційного забезпечення та автоматики «Укрдорзв’язку» про стягнення податкової заборгованості задовольнити.

          Стягнути з Донецького виробничо експлуатаційно-технічного вузолу зв’язку філії Державного підприємства Дорожнього зв’язку, інформаційного забезпечення та автоматики «Укрдорзв’язку» (адреса: 83000, м.Донецьк, пр.Комсомольський, 6-А, ЄДРПОУ 03444973) на користь держави на користь бюджету податковий борг в розмірі 415553 (чотириста п'ятнадцять тисяч п’ятсот п’ятдесят три) грн.72 коп.

Відстрочити виконання постанови до 23.06.2010 року.

Розстрочити виконання зазначеної постанови на сорок вісім місяців з 01.06.2010 року по 31.05.2014 року шляхом щомісячних перерахувань у розмірі 8658,00 грн. та з 01.06.2014 року по 30.06.2014 року шляхом щомісячних перерахувань у розмірі 8627,72 грн.           

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Шальєва В.А.