Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2009 р. справа № 2а-10560/09/0570
час прийняття постанови: 11.25 година
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Фенделєвій В.Є.
за участю:
представника позивача Волобуєва А.В.
відповідача не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції до комунального підприємства «Аграрник» про стягнення на користь державного бюджету земельного податку у сумі 198,32 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Костянтинівська об’єднана державна податкова інспекція, звернулась до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства «Аграрник» про стягнення на користь державного бюджету земельного податку у сумі 198,32 грн.
Позовні вимоги представник позивача обґрунтовує тим, що станом на 01.06.2009 сума податкового боргу з земельного податку відповідача складає 198,32 грн., яка до теперішнього часу не сплачена. З метою стягнення суми податкового боргу, позивачем на адресу відповідача направлялись перша та друга податкові вимоги, які отримані відповідачем. Крім того, прийнято рішення про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобов’язань, не призвели до їх погашення. Тому просить стягнути на підставі ст. 3.1.1. п.3.1. ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” з відповідача земельний податок у сумі 198,32 грн.
Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином про час та місце судового розгляду, суду письмових пояснень та заперечень з приводу вимог позивача не надав, не повідомив суд про причини неявки представника.
Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Державне виробничо-переробне підприємство «Аграрник» перереєстроване в комунальне підприємство «Аграрник» розпорядженням міського голови Костянтинівської міської ради від 15.03.2002 за №158-р, про що видане свідоцтво, включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України за № 19378439, перебуває на обліку як платник податків у Костянтинівській об’єднаній державній податковій інспекції з 20.03.2002 за №499/02 /а.с. 6-12/.
Податковий борг з земельного податку виник на підставі податкових повідомлень-рішень №0002321543/0-21652 від 29.07.2008 на суму 138,50 грн., №0002331543/0-21653 від 29.07.2008 на суму 9,44 грн., №0002341543/0-21654 від 29.07.2008 на суму 2,36 грн., №0002821543/0-26399 від 12.09.2008 на суму 2,36 грн., наданим комунальним підприємством «Аграрник» податковим розрахунком земельного податку на 2008 рік на суму 283,44 грн. /а. с. 13-29/.
24.07.2008 позивачем була проведена документальна невиїзна перевірка комунального підприємства «Аграрник» з питань своєчасності сплати фіксованого сільськогосподарського податку з серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2003 року, 2004 рік та земельного податку за березень-грудень 2007 року, січень-травень 2008 року. За наслідками перевірки був складений акт №618/15-3-19378439 від 24.07.2008 /а.с. 19-21/. Перевіркою своєчасності сплати земельного податку встановлено порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю», а саме: порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов’язання по земельному податку.
На підставі зазначеного акту 29.07.2008 сформоване податкове повідомлення-рішення №0002321543/0-21652, відповідно до якого визначена сума штрафу у розмірі 138,50 грн., отримане відповідачем 29.07.2008 /а.с. 13-14/.
Також, 29.07.2008 позивач сформував податкове повідомлення-рішення №0002331543/0-21653, яким застосований штраф у сумі 9,44 грн., отримане відповідачем в цей же день /а.с. 15-16/.
Крім того, 29.07.2008 позивач сформував податкове повідомлення-рішення №0002341543/0-21654, відповідно до якого визначена сума штрафу у розмірі 2,36 грн., отримане відповідачем 29.07.2008 /а.с. 17-18/.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, тобто коли платник податків застосовує процедуру адміністративного чи судового оскарження.
Процедура адміністративного чи судового оскарження відповідачем щодо зазначених рішень застосована не була.
26.08.2008 позивачем була проведена документальна невиїзна перевірка комунального підприємства «Аграрник» з питань своєчасності сплати земельного податку за червень 2008 року. За наслідками перевірки був складений акт №733/15-3-19378439 від 26.08.2008, примірник якого одержано представником підприємства 15.08.2008 /а.с. 26, 27/. Перевіркою встановлено порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю», а саме: порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов’язання по земельному податку за червень 2008 року.
На підставі зазначеного акту 12.09.2008 сформоване податкове повідомлення-рішення №0002821543/0-26399, відповідно до якого визначена сума штрафу у розмірі 2,36 грн., отримане відповідачем 16.09.2008 /а.с. 23-24/.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, тобто коли платник податків застосовує процедуру адміністративного чи судового оскарження.
Процедура адміністративного чи судового оскарження відповідачем щодо зазначених рішень застосована не була.
04.04.2008 комунальним підприємством «Аграрник» надана до податкових органів податковий розрахунок земельного податку на 2008 рік, де самостійно визначив суму зобов’язання у розмірі 283,44 грн. /а.с. 29/.
Згідно з п. п. 1.11 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно з розрахунком, наданим позивачем, податковий борг відповідача з земельного податку за період з 17.07.2008 по 04.02.2009 станом на 04.02.2009 складає 198,32 грн. /а.с. 39/.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), узгоджене платником податків або встановлене судом (арбітражним судом), але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Таким чином, сума податкового боргу комунального підприємства «Аграрник» з частковою сплатою складає 198,32 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки відповідача /а.с. 40-45/.
У зв’язку з тим, що відповідач мав заборгованість по узгодженому податковому зобов’язанню, позивач сформував та надіслав на адресу відповідача першу податкову вимогу від 01.08.2002 № 1/469, яка була отримана відповідачем 05.08.2002 /а.с. 30/.
04.09.2002 позивачем була сформована та надіслана друга податкова вимога № 2/713, яка отримана відповідачем 07.09.2002 /а.с. 31/.
07.10.2002 позивачем було прийнято рішення №76/10/24-012 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу /а.с. 32/.
Згідно з Витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (реєстрація змін) №19806364 активи платника, за виключенням майна згідно з договором купівлі-продажу №29/110708/126 від 11.07.2008, перебувають у податковій заставі /а.с. 36/.
Також, 08.11.2007 начальником Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції прийнято рішення №33/10/24-012 про стягнення податкового боргу з рахунку (рахунків) платника податків /а.с. 33/. У зв’язку з чим, 09.11.2007 відповідачу направлені платіжні вимоги №№ 71 та 72 та 12.11.2007 – платіжні вимоги №№ 74 та 75. Усі платіжні вимоги були повернуті без виконання /а.с. 34-35/.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Пп.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення земельного податку у сумі 198,32 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції до комунального підприємства «Аграрник» про стягнення на користь державного бюджету земельного податку у сумі 198,32 грн. – задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з комунального підприємства «Аграрник» (код ЄДРПОУ 19378439, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Вишнева, 1, р/р 26007468020001, 26045468020096 у Донецькому РУ ЗАТ КБ «Приватбанк», м. Донецьк, МФО 335496) на користь державного бюджету (бюджетний рахунок №33211811700058, код платежу 13050100, УДК у м.Костянтинівка, банк ГУ ДКУ у Донецькій області , код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016) земельний податок у сумі 198,32 грн.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 24 липня 2009 року в присутності представника позивача. Постанова виготовлена в повному обсязі 29 липня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Могильницький М.С.