Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2009 р. справа № 2а-14377/09/0570
час прийняття постанови: 10-20
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі
gри секретарі Химич М.В.,
за участю прокурора Ноздрьова С.В.,
представника позивача Пишневській Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом прокурора Першотравневого району Донецької області в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Першотравневому районі до Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд» про стягнення податкового боргу з податку за землю,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Першотравневого району Донецької області в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Першотравневому районі звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд» про стягнення податкового боргу з податку за землю, мотивуючи вимоги тим, що прокуратурою Першотравневого району Донецької області була проведена перевірка з питань своєчасності сплати обов’язкових платежів. В ході переврки встановлено, що відокремленим підрозділом шахтобудівельним управлінням № 1 Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд» не сплачено заборгованість з податку на землю. Податковий борг станом на 28.08.2009 року складає 28966,29 грн., вказану суму позивач просить стягнути з відповідача.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 28966,29 грн.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, заяви про відкладення судового засідання не надходило. До суду надійшла заява відповідача, в якій він визнав позовні вимоги повністю.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Таким чином, прокурор Першотравневого району Донецької області у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення податкової заборгованості на користь місцевого бюджету.
У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Першотравневому районі є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач Державне відкрите акціонерне товариство «Трест «Красноармійськшахтобуд» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 00180798.
Відповідач має свої відокремлені підрозділи, одним із яких є шахто будівельне управління № 1 Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд», що не є юридичною особою і є платником податків.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов’язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Таким чином, позивач звертається з даним позовом саме до Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд», яке є юридичною особою.
Відповідач станом на 28.08.2009 року не сплатив до бюджету податок за землю в загальному розмірі 28966,29 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а.с. 4-5).
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок – обов’язків платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів – учасників угоди про розподіл продукції. Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на землю є загальнодержавним податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідачем до податкової інспекції надано розрахунки :
- № 468 за 2008 рік, на суму 18866,67 грн. (а.с. 7);
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Крім того, в даному випадку ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України штрафних санкцій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені штрафні санкції податковими повідомленнями-рішеннями:
- № 0000141800/0 від 03.02.2009 року в розмірі 157,22 грн. (а.с. 12);
- № 0000131800/0 від 03.02.2009 року в розмірі 213,78 грн. (а.с. 12);
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Відповідачем не сплачено податкові зобов’язання з податку на землю, тому ДПІ у Першотравневому районі м. Донецька були спрямовані перша податкова вимога № 1/22 від 04.02.2009 року та друга податкова вимога № 2/51 від 11.03.2009 року про погашення податкових зобов’язань та включення майна підприємства до реєстру податкових застав, відповідно до вимог п. 6.2 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Тобто, позивачем були вжиті всі заходи щодо стягнення заборгованості з Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд», відповідно до норм діючого законодавства
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення податкового боргу та стягує з відповідача на користь місцевого бюджету України заборгованість по земельному податку в розмірі 28966,29 грн.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Першотравневого району Донецької області в інтересах Держави в особі Державної податкової інспекції у Першотравневому районі до Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд» про стягнення податкового боргу з податку за землю задовольнити.
Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Трест «Красноармійськшахтобуд» на р/р 33216811700332 ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686851, одержувач – місцевий бюджет Ялтинської селищної ради, заборгованість з податку за землю в розмірі 28966 (двадцять вісім тисяч дев’ятсот шістдесят шість) грн. 29 коп.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.