
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань заміни сторони виконавчого провадження
29 червня 2017 року № 2а-6987/12/1370
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Присташ І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №2а-6987/12/1370 за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
16 червня 2017 року на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а-6987/12/1370 за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. В поданій заяві заявник просить замінити стягувача у виконавчому провадженні №35238227 з виконання виконавчого листа №2а-6987/2012, виданого Львівським окружним адміністративним судом 20.09.2012 року, а саме: управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області на Самбірську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області, посилаючись на набрання чинності Закону України від 04.07.2013 року №406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерству доходів і зборів України.
Заявник, відповідач та зацікавлена сторона Самбірська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечили, хоча своєчасно та належним чином повідомлялися про розгляд заяви.
Відповідно до п.2 ст.264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Судом було ухвалено здійснювати розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження у відсутності сторін/представників сторін.
Відповідно до ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України, у звязку з неприбуттям сторін у судове засідання, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, встановивши фактичні обставини, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що заява не підлягає до задоволення, з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Так, заміна сторони виконавчого провадження може бути здійснена лише на правонаступника та у випадку вибуття сторони виконавчого провадження.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VIII, сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обовязок щодо виконання рішення.
Частиною 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обовязковими тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-VI, єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообовязкового державного соціального страхування в обовязковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування.
Водночас, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 4 липня 2013 року №406-VII врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України.
Однак, згідно з пунктом третім Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 4 липня 2013 року №406-VII, заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у звязку з проведенням адміністративної реформи».
Таким чином, суд наголошує на тому, що органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Із матеріалів справи вбачається, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.09.2012 року позов управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості було задоволено повністю, а саме: стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, Львівська область, м. Самбір, вул. Б. Хмельницького, буд. 2) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області (ідентифікаційний код 378993509, Львівська область, м. Самбір, вул. Козацька, буд. 6) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4 321 (чотири тисячі триста двадцять одну) гривню 57 (пятдесят сім) копійок.
Так, на виконання постанови від 20.09.2012 року Львівським окружним адміністративним судом 20.09.2012 року було видано виконавчий лист про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, Львівська область, м. Самбір, вул. Б. Хмельницького, буд. 2) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області (ідентифікаційний код 378993509, Львівська область, м. Самбір, вул. Козацька, буд. 6) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4 321 (чотири тисячі триста двадцять одну) гривню 57 (пятдесят сім) копійок, у якому стягувачем визначено управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області (код ЄДРПОУ 37893509). Постановою старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Самбірського міськрайонного управління юстиції Львівської області від 15.11.2012 року відкрито виконавче провадження ВП №35238227 з примусового виконання виконавчого листа №2а-6987/2012, виданого 20.09.2012 року Львівським окружним адміністративним судом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області 4321,57 грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1055 управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області (код ЄДРПОУ 37893509) перейменовано на Самбірське обєднане управління Пенсійного фонду України Львівської області (код ЄДРПОУ 37893509).
Водночас, суд зазначає, що із самої заяви про заміну сторони виконавчого провадження та долучених до неї документів не вбачається, що Самбірська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області є правонаступником управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області.
Окрім цього, посилання заявника на те, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04 липня 2013 року №406-VII, передано функції з контролю за сплатою єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від органів Пенсійного фонду України до органів Міністерства доходів і зборів України, не беруться судом до уваги, оскільки зміна механізму адміністрування єдиного внеску не вказує про правонаступництво органів доходів і зборів.
Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та фактичних обставин справи, суд приходить до переконання, що Самбірське обєднане управління Пенсійного фонду України Львівської області (Управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області) продовжує адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи.
Аналогічна правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 23 червня 2015 року в справі №К/800/25816/14.
У відповідності до пункту пятого Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 4 липня 2013 року №406-VII, суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Враховуючи зазначене та приймаючи до уваги той факт, що в органу Пенсійного фонду України, в інтересах якого видано виконавчий лист, залишається право та статус стягувача коштів, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони виконавчого провадження.
Керуючись ст.ст.160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №2а-6987/12/1370 за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Самборі та Самбірському районі Львівської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити повністю.
Ухвала Львівського окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сакалош В.М.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 03 липня 2017 року.