Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2009 р. справа № 2а-296/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Овчаренко О.М.
за участю
прокурора Ноздрьова С.В.
представника позивача ЯкименкоД.Г.
представника відповідача Русаненко І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Колективного спеціалізованого підприємства по ремонту металургійних печей та устаткування «Донбасдомнаремонт» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 295452 грн. 26 коп.,суд -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Ворошиловського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька звернувся до суду з позовом до Колективного спеціалізованого підприємства по ремонту металургійних печей та устаткування «Донбасдомнаремонт» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 295452 грн. 26 коп., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач у порушення ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” своєчасно не сплатив страхові внески до пенсійного фонду, у зв’язку з чим має прострочену заборгованість з їх сплати за жовтень-листопад 2008 року у зазначеному вище розмірі. Оскільки відповідач суму страхових внесків не сплачує, просив у відповідності до ст. 106 вищевказаного Закону стягнути з відповідача заборгованість по страховим внескам у розмірі 295452, 26 грн.
Прокурор в судовому засіданні, збільшив позовні вимоги, просив стягнути з відповідача заборгованість за жовтень-грудень 2008 року у сумі 320917,93 грн..
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав і просив їх задовольнити в повному обсязі, просив стягнути з відповідача на користь УПФУ 320917,93 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Колективного спеціалізованого підприємства по ремонту металургійних печей та устаткування «Донбасдомнаремонт» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 295452 грн. 26 коп. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді Прокурор Ворошиловського району м. Донецька представляє інтереси Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька яке в свою чергу є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
Судом встановлено, що УПФУ в Ворошиловському районі м. Донецька є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Відповідач – КСПРМПУ «Донбасдомнаремонт» є юридичною особою, зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Відповідач є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663
Так, відповідно до ч.3 ст. 18 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обов’язку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.
Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.
Частиною 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
З розрахунку заборгованості по страхових внесках, складених позивачем вбачається, що відповідач страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування сплатив не у повному обсязі, в зв’язку з чим має заборгованість станом на 20.01.2009 року за період з жовтня по грудень 2008 року у розмірі 320917,93 грн. Також зазначена обставина підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, що подавалися відповідачем щомісяця до УПФУ в Ворошиловському районі м.Донецька та у яких відповідачем самостійно визначені суми страхових внесків, що підлягають сплаті до пенсійного фонду.
Оскільки відповідач своєчасно та у повному обсязі не сплатив страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 320917 грн. 93 коп., то відповідно до ч.1 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” зазначена сума підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Прокурора Прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Колективного спеціалізованого підприємства по ремонту металургійних печей та устаткування «Донбасдомнаремонт» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 320917 грн. 93 коп.
Стягнути з Колективного спеціалізованого підприємства по ремонту металургійних печей та устаткування «Донбасдомнаремонт» на користь Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька на р\р 256033012000 у ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 335106 ЄДРПОУ 20377072 заборгованість у сумі 320917 грн. 93 коп. ( триста двадцять тисяч дев»ятьсот сімнадцять грн.93 коп.)
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.