Постанова № 67493886, 24.05.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2017
Номер справи
804/1677/17
Номер документу
67493886
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2017 р. Справа № 804/1677/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого суддіОСОБА_1, секретаря судового засіданняОСОБА_2, за участю: представника позивача ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» до Управління Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

07 березня 2017 року Публічне акціонерне товариство «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області, в якому, з урахуванням заяви про доповнення позовних вимог від 20.03.2017 вх. №11157/17, просить суд:

- визнати протиправними дії Управління Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області щодо застосування до коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельних ділянок, значення 2,0 при формуванні та видачі Публічному акцiонерному товариству «Iнтерпайп Нижньоднiпровський трубопрокатний завод» витягів від 03.02.2017 за №№ 65, 68, 69, 70, 71, 73, 77, 80, 81, 84, 87, 88, 89/010217/03-07 із технічної документації до нормативної грошової оцінки земельних ділянок;

- визнати витяги від 03.02.2017 за №№ 65, 68, 69, 70, 71, 73, 77, 80, 81, 84, 87, 88, 89/010217/03-07 із технічної документації до нормативної грошової оцінки земельних ділянок, видані Управлінням Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області для Публічного акцiонерного товариства «Iнтерпайп Нижньоднiпровський трубопрокатний завод» недійсними;

- зобовязати Управління Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області для обчислення орендної плати за землю в 2017 році cформувати та видати Публічному акцiонерному товариству «Інтерпайп Нижньоднiпровський трубопрокатний завод», в установленому порядку через Центр надання адміністративних послуг м. Дніпра, витяги на підставі нормативної грошової оцінки земель та технічної документації, затверджених рішеннями Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська» та від 27.04.2016 №5/7 «Про внесення змін до рішення міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська», з наступними коефіцієнтами, які характеризують функціональне використання земельних ділянок:

- договір №4442: кадастровий номер: 1210100000:04:002:0098, площа 11,6175 га., Кф 1,17; кадастровий номер: 1210100000:04:002:0097, площа 13,4003 га., Кф 1,19;

- договір №4440: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0087, площа 229,0809 га., Кф 1,16; кадастровий номер: 1210100000:04:006:0085, площа 2,7526 га., Кф 1,14;

- договір №4437: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0084, площа 0,4282 га, Кф 1,2;

- договір №4441: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0059, площа 0,0738 га., Кф 1,11;

- договір №4439: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0058, площа 0,6434 га., Кф 1,2;

- договір №4436: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0033, площа 0,0926 га., Кф 0,65;

- договір №4435: кадастровий номер: 1210100000:04:002:0049, площа 9,6179 га., Кф 1,19;

- договір №4434: кадастровий номер: 1210100000:01:009:0073, площа 1,0877 га., Кф 0,65;

- договір №4433: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0060, площа 4,2375 га., Кф 1,2;

- договір №4432: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0061, площа 2,0743 га., Кф 1,15;

-договір №4431: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0064, площа 69,2877 га., Кф 1,1 та перерахувати нормативну грошову оцінку земельних ділянок у витягах відповідно до вищевказаних коефіцієнтів;

- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення відповідно до ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем у 2003 році укладено з Дніпропетровською міською радою 11 (одинадцять) договорів оренди земельних ділянок за реєстраційними номерами №4442, №4440, №4437, №4441, №4439, №4436, №4435, №4434, №4433, №4432, №4431, терміном на 15 років. Позивач зазначає, що відповідно до ст. 271 Податкового кодексу України, ст.ст. 5, 13 Закону України «Про оцінку земель», статті 201 Земельного кодексу України визначено, що базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Згідно з п. 286.1. ст. 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Позивач вказав, що 07 лютого 2017 року отримав від Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області 13 витягів від 03.02.2017 із технічної документації про нормативну грошову оцінку орендованих позивачем земельних ділянок. Згідно з означеними витягами відповідачем неправомірно змінено коефіцієнт, який характеризує функціональне використання орендованих позивачем земельних ділянок (далі - Кф) та до всіх Кф незаконно застосовано значення 2,0, що призвело до збільшення для позивача річної орендної плати за землю в 2017 році на 74,26%. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, такими, що не відповідають нормам чинного законодавства, у звязку з чим просить суд визнати їх протиправними та зобовязати відповідача cформувати та видати позивачеві витяги на підставі нормативної грошової оцінки земель та технічної документації, затверджених рішеннями Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська» та від 27.04.2016 №5/7 «Про внесення змін до рішення міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська» з вищаведеними коефіцієнтами, які характеризують функціональне використання земельних ділянок та перерахувати нормативну грошову оцінку земельних ділянок у витягах відповідно до вищевказаних коефіцієнтів.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 березня 2017 року відкрито провадження у справі №804/1677/17 та призначено її до розгляду на 20 березня 2017 року о 14:00 грн.

Відповідач проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, викладених в письмових запереченнях проти адміністративного позову. Відповідач зазначив, що рішенням Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська» затверджена «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська». Управління Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області у 2016 році використовує в своїй роботі «Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська», яка була затверджена рішенням Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська». Означений документ є єдиним діючим документом, починаючи з 01.01.2016, а всі нормативно - правові акти, які раніше регулювали питання визначення коефіцієнту функціонального використання (Кф) втратили чинність у 2017 році.

Окрім того, відповідач вказав, що правомірно застосував до земельних ділянок позивача значення Кф на рівні 2,0, з огляду на те, що з 01.01.2017 вступив в дію наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489 «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів» (далі Порядок). У пункті 5 означеного Порядку визначена підстава для встановлення коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки (Кф), а саме: «Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) встановлюється на підставі Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за №1011/18306 (додаток 1)». У п. 3 наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489 зазначено, що він набирає чинності з дні його офіційно опублікування і застосовується з 01 січня 2017 року.

Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 №1011/1806 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» передбачено класифікацію видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, видом господарської діяльності, типами забудови, типами особливо цінних об'єктів. У додатку 1 до Порядку визначені всі Коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф), визначені відповідно до категорії земель та конкретного коду КВЦПЗ. Разом з тим, у примітці додатку 1 до Порядку зазначено, що: для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0; у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0.

Листом від 03.02.2017 №22-28-0,211591/2-17 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру «Про інформування з питань ведення Державного земельного кадастру» надала роз'яснення, яким чином врегульовується «питання приведення у відповідність до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за №1011/18306 (далі - КВЦПЗ), інформація про цільове призначення земельних ділянок у випадку наявності у Державному земельному кадастрі застарілої інформації з Українського класифікатора цільового призначення землі або відсутності інформації про підрозділ коду КВЦПЗ». При надходженні до Державного кадастрового реєстратора від власника чи користувача земельної ділянки заяви про внесення змін до відомостей про неї за формою згідно з додатком 12 до Порядку, електронного документа з визначеним цільовим призначенням земельної ділянки відповідно до КВЦПЗ та листа Управління / Відділу Головного управління Держгеокадастру в області за підписом керівника, який надається на запит власника, користувача земельної ділянки або розробника електронного документа з врахуванням матеріалів по формуванню земельної ділянки щодо можливості визначення цільового призначення земельної ділянки відповідно до КВЦПЗ, Державний кадастровий реєстратор вносить відповідні зміни до відомостей про зареєстровану земельну ділянку».

Що стосується земельних ділянок, які перебувають у використанні позивача, то інформація щодо коду класифікації виду цільового призначення земельних ділянок (КВЦПЗ) не внесена до Державного земельного кадастру та не зазначена у правовстановлюючих документах на право користування, а тому на виконання вимог Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489 відповідачем при формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки було застосовано значення Кф на рівні 2,0. Отже, відповідач діяв в межах повноважень, та у спосіб, визначений чинними нормативно-правовими актами та жодним чином не допускав порушення прав позивача.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити адміністративний позов повністю.

Представник відповідача проти позову заперечив, просив відмовити в його задоволенні повністю.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, з таких підстав.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 27.10.2003 позивачем укладені з Дніпропетровською міською радою, терміном на 15 років, 11 (одинадцять) договорів оренди земельних ділянок:

- на підставі договору, зареєстрованого за № 530032056 позивачу передано земельну ділянку, площею 19,8763 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0062 (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4437). Відповідно до додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 14.01.2008 внесені зміни, відповідно до яких позивачу передано земельну ділянку, площею 0, 4282 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0084;

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032055 позивачу передано земельну ділянку площею 0,0738 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0059, (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4441);

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032054 позивачу передано земельну ділянку площею 9,6179 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:002:0049, (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4435);

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032053 позивачу передано земельну ділянку площею 2,0743 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0061, (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4432);

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032052 позивачу передано земельну ділянку площею 235,8588 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0063, (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4440). Відповідно до додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 14.01.2008 внесені зміни, відповідно до яких позивачу передані земельні ділянки, площею 229,0809 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кадастровим номером №1210100000:04:006:0087 та кадастровим номером №1210100000:04:006:0085;

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032050 позивачу передано земельну ділянку площею 69,2877 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0064 (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4431);

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032049 позивачу передано земельну ділянку площею 0,0926 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0033 (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4436);

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032047 позивачу передано земельну ділянку площею 26,8146 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:002:0050 (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4442). Відповідно до додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 14.01.2008 внесені зміни, відповідно до яких позивачу передані земельні ділянки, площею 13,4003 га та площею 11,6175 га, що знаходяться за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, які розміщені в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кадастровим номером №1210100000:04:002:0097 та кадастровим номером №1210100000:04:002:0098;

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032046 позивачу передано земельну ділянку площею 0,6434 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0058 (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4439);

- на підставі договору, зареєстрованого за №530032045 позивачу передано земельну ділянку площею 4,2375 га, за адресою: м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Столєтова, 21, для фактичного розміщення заводу, кадастровий номер №1210100000:04:006:0060 (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4433);

- на підставі договору, зареєстровано за №530032048 позивачу передано земельну ділянку площею 1,0877 га, за адресою м. Дніпропетровськ, АНД район, вул. Білостоцького 181-Н, для фактичного розміщення відстійника промислових вод, кадастровий номер №1210100000:01:009:0073 (державна реєстрація здійснена 28.10.2003 за №4434).

Відповідно до умов договорів оренди земельної ділянки державної власності позивач є платником орендної плати за користування землею загальною площею 344,3944 га.

Згідно з ч.1 ст.3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються цим Кодексом, Конституцією України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Справляння орендної плати за землю, здійснюється відповідно до положень розділу ХIII Податкового кодексу України (далі - ПК України).

З 01 січня 2015 року відповідно до пункту 10.1 статті 10 ПК України плата за землю належить до місцевих податків.

Згідно зі ст. 271 ПК України, ст.ст. 5,13 Закону України «Про оцінку земель», ст. 201 Земельного кодексу України визначено, що базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Згідно з п. 286.1. ст. 286 ПК України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 01.02.2017 Публічне акціонерне товариство «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» (далі - ПАТ «Інтерпайп НТЗ» звернулося до Центру надання адміністративних послуг із заявами про отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок з наступними кадастровими номерами: №1210100000:04:002:0098; №1210100000:04:002:0097; №1210100000:04:006:0087; №1210100000:04:006:0085; №1210100000:04:006:0084; №1210100000:04:006:0059; №1210100000:04:006:0058; №1210100000:04:006:0033; № 1210100000:04:002:0049; №1210100000:01:009:0073; №1210100000:04:006:0060; №1210100000:04:006:0061; №1210100000:04:006:0064.

На вказані заяви Управлінням Держгеокадастру у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області підготовлені та надані землекористувачу витяги по запитуваним земельних ділянкам від 03.02.2017 за №№ 65, 68, 69, 70, 71, 73, 77, 80, 81, 84, 87, 88, 89/010217/03-07, в яких коефіцієнт функціонального використання застосовано на рівні значення 2,00. В обґрунтування правомірності застосування коефіцієнту функціонального використання на рівні значення 2,00, відповідач послався на те, що зі правовстановлюючих документів позивача неможливо встановити використання земельних ділянок в межах їх цільового призначення, а тому при формуванні означених витягів відповідач керувався приміткою 1 до таблиці «Коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф)» додатку 1 до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489 «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за №1647/29777 (далі - наказ №489). Саме цією приміткою передбачено застосування для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру Кф із значенням 2,0.

Позивач не погоджується із означеною позицією відповідача, наголошуючи на тому, що вказані обставини призвели до збільшення річної орендної плати в 2017 році на 151609882,56 грн. (на 74,26 %), що підтверджується податковими деклараціями з орендної плати за земельні ділянки за 2016 та 2017 роки.

Згідно з пунктом 2-1«Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 №213 передбачено, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки видається територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки.

Положеннями п.286.2 ст.286 ПК України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Як встановлено судом, нова нормативна грошова оцінка землі була введена в дію з 01.01.2016 за рішенням Дніпропетровської міськради від 15 липня 2015 року №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська» (із змінами від 27 квітня 2016 року за рішенням міськради № 5/7 ).

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489 затверджено Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Цей Порядок визначає процедуру проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (далі - Порядок №489).

Відповідно до п.3 означеного наказу, він набирає чинності з дня його офіційного опублікування і застосовується з 01 січня 2017 року.

За таких обставин, Порядок № 489 повинен застосовуватися до процедур нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, які будуть проводитися з 01 січня 2017 року і не передбачає жодних коригувань раніше проведених нормативно грошових оцінок земель.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, рішенням Дніпропетровської міської ради вiд 15 липня 2015 року №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська» затверджені: розроблена Державним підприємством науково-дослідного Інституту проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.Б.Білоконя Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м.Дніпропетровська; нормативно грошова оцінка земель м. Дніпропетровська станом на 01 січня 2013 року, базовою вартістю 1 кв. м. землі 306,35 грн.

Зі вступної частини та розділу 2 Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська встановлено, що правовою підставою для визначення коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки був Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів від 27.01.2006 №18/15/21/11.

У пункті 6.1 «Грошова оцінка земель несільськогосподарського використання» розділу 6 «Грошова оцінка земель різного функціонального призначення» в таблиці № 4 Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська вказані конкретні значення коефіцієнтів, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф). Для земель промисловості та технічної інфраструктури значення Кф - дорівнюють від 0,65 до 1,2.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відповідач мав сформувати оскаржені витяги із застосуванням значень Кф, які зазначені у таблиці №4 Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська, затвердженої рішенням Дніпропетровської міської ради від 15 липня 2015 року №4/65.

Окрім того, суд зазначає, що станом на 07 лютого 2017 року на момент видачі відповідачем означених витягів був чинним Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджений спільним наказом від 27.01.2006 №18/15/21/11 Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук, на підставі якого, в тому числі, розроблено та затверджено технічну документацію з чинної нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська. Означений Порядок втратив чинність лише 17.02.2017 на підставі наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національної академії аграрних наук України від 30.12.2016 № 592/341/428.

Стосовно доводів відповідача про невизначеність категорії земельних ділянок, які орендує позивач та необхідність ПАТ «Інтерпайп НТЗ» здійснення розроблення технічної документації для визначення класифікації видів цільового призначення (КВЦПЗ) по означеним земельним ділянкам, суд зазначає таке.

Статтею 19 Земельного кодексу України визначені категорії земель. Так, відповідно до вказаної норми землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісового фонду; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Відповідно до ч.1 ст.66 Земельного кодексу України, до земель промисловості належать землі, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд.

Судом встановлено, що у березні 2016 року позивачем отримані сформовані Управлінням Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області на підставі вищезазначеної нової нормативної грошової оцінки земельних ділянок витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 01.03.2016 за №№ 03-07/010316/8 - №03-07/010316/20. В означених витягах вказаний коефіцієнт, який характеризує функціональне використання орендованих позивачем земельних ділянок (Кф), із значеннями Кф в діапазоні від 0,65 до 1,19 відповідно до технічної документації до вищезазначеної нової нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська.

Згідно означених витягів встановлено таке:

- у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/14 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:002:0098 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,17;

- у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/17 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0087 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,16;

- у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/16 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0061 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,15;

- у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/18 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0085 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,14;

- у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/8 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:009:0073 коефіцієнт Кф визначений на рівні 0,65;

- у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/9 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0033 коефіцієнт Кф визначений на рівні 0,65;

- у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/10 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0058 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,20;

-у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/11 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0059 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,11;

-у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/12 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0060 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,20;

-у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/13 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:002:0049 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,19;

-у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/19 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0084 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,20;

-у витязі від 01.03.2016 №03-07/010316/20 по земельній ділянці кадастровий номер: 1210100000:04:006:0064 коефіцієнт Кф визначений на рівні 1,10.

У період з 16.07.2015 та на момент видачі 07.02.2017 відповідачем спірних витягів, ніяких інших нормативних грошових оцінок земель м. Дніпропетровська в установленому законодавством порядку не затверджувалося.

Суд відзначає, що як з договорів оренди земельної ділянки, укладених між позивачем та Дніпропетровською міською радою 27.10.2003, так із витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, які містяться в матеріалах справи (а.с. 86 - а.с. 166, т.2) чітко видно, що зазначені земельні ділянки, які орендує позивач відносяться до категорії «землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення».

Також, в матеріалах справи міститься рішення Дніпропетровської міської ради від 08.10.2003 №171/12 «Про передачу земельних ділянок по вул. Столєтова, 21 та по вул. Білостоцького, 181 - Н в оренду ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» по фактичному розміщенню заводу та відстійника промислових вод», згідно якого земельні ділянки, кадастрові номери: 1210100000:04:006:0059; 1210100000:04:006:0060; 1210100000:04:002:0049; 1210100000:04:002:0050; 1210100000:04:006:0061; 1210100000:04:006:0062; 1210100000:04:006:0063; 1210100000:04:006:0064 мають код цільового використання землі (УКЦВЗ) 1.13.4 - промисловість, комерційне використання і громадське призначення; кадастровий номер 1210100000:04:006:0033 код цільового використання землі (УКЦВЗ) 1.10.3 - виробництво та розподілення електроенергії; 1210100000:04:006:0058 код цільового використання землі (УКЦВЗ) 1.10.2 - металургія та оброблення металу, по фактичному розміщенню заводу за адресою: вул. Столєтова, 21; 1210100000:01:009:0073 код цільового використання землі (УКЦВЗ) 1.10.3 - збір, очищення та розподілення води, по фактичному розміщенню відстійника промислових вод за адресою: вул. Білостоцького, 181-Н.

Інформація по всіх орендованих позивачем земельних ділянках внесена до відомостей Державного земельного кадастру, про що свідчать витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки (а.с. 86- а.с. 166, т.2).

У відповідності до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державний земельний кадастр», у разі якщо земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні зареєстровані до набрання чинності цим Законом у реєстрі, відомості про такі земельні ділянки, обмеження (обтяження) підлягають перенесенню до Кадастру в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення.

Згідно зі ст. 11 цього Закону відомості про об'єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об'єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів. Зміна вимог державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів щодо показників точності або способів її визначення, зміна геодезичної або картографічної основи Державного земельного кадастру (у тому числі систем координат), що використовувалися для його ведення, не є підставою для визнання відомостей Державного земельного кадастру такими, що підлягають уточненню, якщо на момент їх внесення вони відповідали державним стандартам, нормам та правилам, технічним регламентам.

Таким чином, жодним нормативним актом не передбачено скасування, оновлення та/або обов'язок користувачів (орендаторів) земельних ділянок заміни кодів цільового використання землі, внесених до Державного земельного кадастру згідно Українського класифікатора цільового використання землі.

Відповідно до п.п. «б» п.2 ст. 21 Закону України «Про державний земельний кадастр» відомості про цільове призначення земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру, зокрема, щодо виду використання земельної ділянки в межах певної категорії земель: на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються; на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яким передбачена зміна її цільового призначення.

Як наголосив позивач та підтверджено наявними в матеріалами справи доказами, жодних змін у видах цільового використання орендованих ПАТ «Інтерпайп НТЗ» земельних ділянок не відбувалося, а отже у позивача відсутні підстави для подання заяви відповідачу про внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру та розроблення нової технічної документації на земельні ділянки, які перебувають у користуванні підприємства позивача.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 193 Земельного кодексу України, державний земельний кадастр це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах кордонів України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Кадастр має забезпечувати необхідною інформацією органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зацікавлені підприємства, установи та організації, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю та цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.

Згідно з Положенням про Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 03.03.2015 №22 «Про затвердження положень про територіальні органи Держгеокадастру у Дніпропетровській області» (із змінами), у відповідача відсутні будь-які повноваження відносно внесення змін до нормативної грошової оцінки земельних ділянок та її технічної документації.

Так, згідно з п.21 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 №213, формула розрахунку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів включає Кф і його числове значення Кф прямо пропорційно впливає на розмір нормативно грошової оцінки землі :

В х Нп

Цн = __ х Кф х Км,

Нк

де: Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В -витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях); Нп - норма прибутку (6 %); Нк - норма капіталізації (3 %); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо); Км - коефіцієнт, який характеризує місцерозташування земельної ділянки.

У разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування для плати за землю, змінюється сума податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Отже, відповідач своїми діями змінив базу оподаткування для плати за землю та взяв на себе функції іншого субєкта владних повноважень, що має право видавати нормативні акти по встановленню місцевих зборів та податків, виходячи з такого.

Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (стаття 15 Закону України «Про оцінку земель» ).

Відповідно до ст.18 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.

Статтею 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» передбачена обовязкова експертиза технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Після проведення експертизи відповідно до статті 23 Закону «Про оцінку земель» технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною міською радою.

Рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 ПК України.

Пунктом 271.2 статті 271 ПК України встановлено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюються відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Зазначені рішення, відповідно до норм ст. 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» є регуляторними актами, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово.

Прийняття регуляторних актів згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» має відбуватися із забезпеченням здійснення державної регуляторної політики, яка включає, крім іншого: підготовку аналізу регуляторного впливу; оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, а також відкриті обговорення за участю представників громадськості питань, повязаних з регуляторною діяльністю.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи все вищевикладене та виходячи з аналізу вищенаведених норм чинного законодавства, відповідач був зобовязаний видати витяги з чинної технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок із значеннями Кф в діапазоні від 0,65 до 1,19, з огляду на що, суд дійшов висновку про протиправність дій Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області щодо застосування до коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельних ділянок, значення 2,0 при формуванні та видачі ПАТ «Iнтерпайп НТЗ» витягів від 03.02.2017 за №№ 65,68,69,70,71,73,77,80,81,84,87,88,89/010217/03-07 із технічної документації до нормативної грошової оцінки земельних ділянок та необхідність визнання означених витягів протиправними та їх скасування.

З урахуванням встановленої протиправності дій відповідача при застосуванні коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельних ділянок, до земельних ділянок, що перебувають у користуванні позивача на рівні 2,0 при формуванні витягів від 03.02.2017 за №№ 65,68,69,70,71,73,77,80,81,84,87,88,89/010217/03-07, суд дійшов висновку, що для належного захисту прав позивача необхідним є зобовязання Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області cформувати та видати позивачу витяги на підставі нормативної грошової оцінки земель та технічної документації, затверджених рішеннями Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська» та від 27.04.2016 №5/7 «Про внесення змін до рішення міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська», з наступними коефіцієнтами, які характеризують функціональне використання земельних ділянок:

- договір №4442: кадастровий номер: 1210100000:04:002:0098, площа 11,6175 га., Кф 1,17; кадастровий номер: 1210100000:04:002:0097, площа 13,4003 га., Кф 1,19;

- договір №4440: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0087, площа 229,0809 га., Кф 1,16; кадастровий номер: 1210100000:04:006:0085, площа 2,7526 га., Кф 1,14;

- договір №4437: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0084, площа 0,4282 га, Кф 1,2;

- договір №4441: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0059, площа 0,0738 га., Кф 1,11;

- договір №4439: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0058, площа 0,6434 га., Кф 1,2;

- договір №4436: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0033, площа 0,0926 га., Кф 0,65;

- договір №4435: кадастровий номер: 1210100000:04:002:0049, площа 9,6179 га., Кф 1,19;

- договір №4434: кадастровий номер: 1210100000:01:009:0073, площа 1,0877 га., Кф 0,65;

- договір №4433: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0060, площа 4,2375 га., Кф 1,2;

- договір №4432: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0061, площа 2,0743 га., Кф 1,15;

- договір №4431: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0064, площа 69,2877 га., Кф 1,1;

та перерахувати нормативну грошову оцінку земельних ділянок у витягах відповідно до вищевказаних коефіцієнтів.

Щодо вимоги про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, то суд вбачає таку вимогою законною, оскільки вона кореспондується з положеннями ч.1 ст. 267 КАС України, згідно яких суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню судом.

Згідно з ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 94, 158 - 163, 186, 254, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» до Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області щодо застосування до коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельних ділянок, значення 2,0 при формуванні та видачі Публічному акцiонерному товариству «Iнтерпайп Нижньоднiпровський трубопрокатний завод» витягів від 03.02.2017 за №№ 65,68,69,70,71,73,77,80, 81,84,87,88,89/010217/03-07 із технічної документації до нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Визнати протиправними та скасувати витяги від 03.02.2017 за №№65,68,69,70,71,73,77,80,81,84,87,88,89/010217/03-07 із технічної документації до нормативної грошової оцінки земельних ділянок, видані Управлінням Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області для Публічного акціонерного товариства «Iнтерпайп Нижньоднiпровський трубопрокатний завод».

Зобовязати Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області для обчислення орендної плати за землю в 2017 році cформувати та видати Публічному акцiонерному товариству «Інтерпайп Нижньоднiпровський трубопрокатний завод», в установленому порядку через Центр надання адміністративних послуг м. Дніпра, витяги на підставі нормативної грошової оцінки земель та технічної документації, затверджених рішеннями Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська» та від 27.04.2016 №5/7 «Про внесення змін до рішення міської ради від 15.07.2015 №4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська», з наступними коефіцієнтами, які характеризують функціональне використання земельних ділянок:

- договір №4442: кадастровий номер: 1210100000:04:002:0098, площа 11,6175 га., Кф 1,17; кадастровий номер: 1210100000:04:002:0097, площа 13,4003 га., Кф 1,19;

- договір №4440: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0087, площа 229,0809 га., Кф 1,16; кадастровий номер: 1210100000:04:006:0085, площа 2,7526 га., Кф 1,14;

- договір №4437: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0084, площа 0,4282 га, Кф 1,2;

- договір №4441: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0059, площа 0,0738 га., Кф 1,11;

- договір №4439: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0058, площа 0,6434 га., Кф 1,2;

- договір №4436: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0033, площа 0,0926 га., Кф 0,65;

- договір №4435: кадастровий номер: 1210100000:04:002:0049, площа 9,6179 га., Кф 1,19;

- договір №4434: кадастровий номер: 1210100000:01:009:0073, площа 1,0877 га., Кф 0,65;

- договір №4433: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0060, площа 4,2375 га., Кф 1,2;

- договір №4432: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0061, площа 2,0743 га., Кф 1,15;

- договір №4431: кадастровий номер: 1210100000:04:006:0064, площа 69,2877 га., Кф 1,1 та перерахувати нормативну грошову оцінку земельних ділянок у витягах відповідно до вищевказаних коефіцієнтів;

Зобовязати Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення протягом 10 (десяти) днів з моменту набрання постановою законної сили.

Стягнути з Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» (і.к. 05393116) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 3200 (три тисячі двісті гривень) грн. 00 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 29 травня 2017 року.

Суддя ОСОБА_1