
Справа № 761/6534/17
Провадження № 3/761/2103/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2017 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Гуменюк А.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли із Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянина України, працюючого в ТОВ «Інді-Маркет» (код ЄДРПОУ 40087899), юридична адреса: м. Київ, вул. Чигоріна, буд. №49, прим. № 82, офіс № 3, на посаді директора, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, за частиною 1 статті 155-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
09 лютого 2017 Головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у м.Києві Бернадіним О.А. складено протокол про адміністративне правопорушення серії АА №803135 відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого в ТОВ «Інді-Маркет» (код ЄДРПОУ 40087899), що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Чигоріна, буд. №49, прим. № 82, офіс № 3, на посаді директора, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Згідно протоколу, при проведенні фактичної перевірки павільйону за адресою: м. Київ, ріг вул. Багговутівської та вул. Пугачова, де здійснює підприємницьку діяльність ТОВ «Інді-Маркет» (код ЄДРПОУ 40087899), юридична адреса: м. Київ, вул. Чигоріна, буд. №49, прим. № 82, офіс № 3, ОСОБА_1, займаючи посаду директора ТОВ «Інді-Маркет» вчинив порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: проведення розрахункових операцій в павільйоні з продажу тютюнових виробів без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО - відсутній) та реалізація тютюнових виробів, які не обліковані у встановленому законодавством порядку, чим порушив вимоги пунктів 1, 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями).
Відповідно до ч.1 ст.155-1 КУпАП адміністративна відповідальність настає в разі порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Повідомлявся про місце, день і час розгляду справи належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Суд, у відповідності до ст.268 КУпАП, вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.
За змістом статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Крім того, за змістом 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, зокрема, протокол про адміністративне правопорушення, акт фактичної перевірки, підтвердження фактичної наявності коштів, пояснення, відомість, ліцензію, лист, акт засвідчення факту неявки, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП., виходячи з наступного.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
При цьому протокол про адміністративне правопорушення складений у відсутність ОСОБА_1 - особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в протоколі відсутній підпис ОСОБА_1, крім того, в порушення вимог ст.256 КУпАП в в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, або викладення мотивів свого відмовлення від його підписання, при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не роз'яснені її права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП.
За таких обставин, оскільки підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 155-1 КУпАП відсутні, провадження у справі піддягає закриттю.
Згідно пункту 1 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, провадження в справі піддягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись статтею 155-1, 247, 251, 252, 256 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 155-1 КУпАП - закрити, у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано скаргу до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
СУДДЯ: