
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
30 червня 2017 рокуЛьвів№ 876/6403/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду - Мікула О.І., перевіривши апеляційну скаргу управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, рішення та наказу, -
в с т а н о в и в:
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2017 року позов задоволено частково.
Не погодившись із цією постановою, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу.
Однак подана апеляційна скарга не відповідала вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме: апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору в розмірі, встановленому законом або докази звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, та просило відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано 10-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: сплати судового збору та долучення до матеріалів справи документа про сплату судового збору в розмірі 1818,96 грн. за вказаними в цій ухвалі реквізитами або докази звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до наявного у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (за адресою вказаною апелянтом для кореспонденції), апелянт копію вказаної вище ухвали отримав 09 червня 2017 року, однак у визначений строк недоліків апеляційної скарги не усунув.
Підстав для відстрочення сплати судового збору відповідно до положень ст.88 КАС України не має, оскільки апелянт не надав належних доказів, які б свідчили про неможливість сплати судового збору.
Суд звертає увагу на те, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення апелянта від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору. Зазначена позиція також відповідає висновкам Європейського суду з прав людини у рішенні по справі "Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18 жовтня 2005 року (заява № 70297/01).
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Таким чином, оскільки на час постановлення цієї ухвали, апелянт не усунув недоліків апеляційної скарги, яку залишено без руху, відсутні підстави для відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, вважаю, що відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 та п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційну скаргу необхідно повернути особі, яка її подала.
Разом з тим, особі, яка подавала апеляційну скаргу, необхідно розяснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.
Керуючись ст.ст. 108, 160, 165, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя
у х в а л и в:
апеляційну скаргу управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, рішення та наказу - повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали направити усім особам, які беруть участь у справі, а особі, яка подавала апеляційну скаргу також додані до неї матеріали.
Розяснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Мікула О.І.