Справа № 570/2213/17
Номер провадження 3/570/882/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2017 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Гладишева Х.В., розглянувши матеріали, які надійшли від державної фіскальної служби України ГУ ДФС у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді директора Зорянського споживчого товариства, ІКПП НОМЕР_1, за ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.163-2, ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
25 травня 2017 року було встановлено, що ОСОБА_1, працюючи директором Зорянського споживчого товариства, що знаходиться по вул. Новій, буд.1 в с.Зоря Рівненського району Рівненської області, допустила ведення податкового обліку з порушенням встановленого законом порядку (акт перевірки від 25.05.2017), що призвело до заниження податку на прибуток за 2016 рік на суму 113 700 грн.; несвоєчасно подала платіжні доручення належного до сплати податку на доходи фізичних осіб за граничними термінами сплати за період 2014-2016 рр.; порушила порядок утримання та перераховання податку на доходи фізичних осіб у 2014 р. -2016 р. та військового збору за 2015-2016 рр.
Особа, відносно якої складені протоколи про адміністративні правопорушення, будучи належним чином повідомленою про час і місце розгляду справи, до суду не з'явилася. Враховуючи достатність матеріалів справи для прийняття рішення, відсутність необхідності заслуховувати її особисті пояснення з приводу подій, суддя, беручи до уваги встановлені строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, дійшов висновку про можливість розглянути матеріали за її відсутності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вивчивши акт № 264-/17-00-14-01/01764705 від 25.05.2017р. про результати планової виїзної перевірки Зорянського споживчого товариства з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів, а також дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014р по 31.12.2016р., протоколи про адміністративне правопорушення № 90 від 29.05.2017р. /Серія АА №601026/, № 26 від 29.05.2017р. /Серія АА №696933/, № 25 від 29.05.2017 р. /Серія АА №696932/, та врахувавши, що надане пояснення ОСОБА_1 у вищезазначених протоколах, що причиною даних правопорушень є часта зміна податкового законодавства не може бути помякшуючою обставиною, чи такою, що звільняє від відповідальності, а тому, суд вважає, що вина ОСОБА_1В.у у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 163-1, ч. ст.163-4, ч.1 ст.163-2 КУпАП ( порушення порядку ведення податкового обліку, неподання та несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів, порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи) підтверджується вищезазначеними доказами та в її діях вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 163-1, ч. ст.163-4, ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Відповідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Згідно положень ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати,чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Вказані докази є належними та такими, що повністю узгоджуються між собою, підстав вважати їх недопустимими судом не встановлено.
При накладенні стягнення згідно з вимогами ст.36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд вважає за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу, протипоказань для чого судом не встановлено, що у відповідності до ст.23 КУпАП, буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішено питання про стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст.ст.163-1, ч.1 ст.163-2, ч.1 ст.163-4, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
Обєднати справу № 3/570/882/2017 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України та № 3/570/884/2017 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КпАП України та № 3/570/885/2017 відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КпАП України в одне провадження та присвоїти № 3/570/882/2017.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.163-2, ч.1 ст.163-4 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УДКСУ у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012756. Банк отримувача ГУДКСУ в Рівненській області. Код банку отримувача (МФО) 833017. Рахунок отримувача 31217206700295. Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 320 грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Гладишева Х.В.