
Справа № 274/6319/16-ц Головуючий у 1-й інст. Щербак Д. С. Категорія 20 Доповідач Шевчук А. М.
У Х В А Л А
30 червня 2017 р. м. Житомир
Суддя Апеляційного суду Житомирської області Шевчук А.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційною скаргою управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області
на рішення Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 16 травня 2017 року
у цивільній справі за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки,
в с т а н о в и л а:
Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області подана апеляційна скарга на рішення Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 16 травня 2017 року, в якій одночасно заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі, яке обгрунтоване тим, що є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів державного бюджету України, розрахунково-касове обслуговування здійснюється Державною казначейською службою України в межах відкритих асигнувань, та законодавством передбачені досить стислі строки подачі апеляційних скарг на судові рішення.
Відповідно до ч.1 ст.82 ЦПК України та ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір суд, враховуючи майновий стан сторони, може відстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
У пункті 29 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України від 17 жовтня 2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз'яснено, що єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сімї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сімї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Однак зазначені управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області обставини не є достатніми для висновку про те, що майновий стан особи, яка подає апеляційну скаргу, перешкоджає сплаті судового збору.
За таких обставин, підстав для задоволення клопотання управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про відстрочення сплати судового збору не вбачається.
З огляду на вищевикладене, апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 295 ЦПК України, оскільки не оплачена судовим збором.
Згідно підпункту 6 п.1 ч.2 ст.4 Закону за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду справляється 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до підпункту 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру справлявся судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За таких обставин, позовна заява мала бути оплачена судовим збором у розмірі 8 000 грн.(8 411 082,80 грн. * 1% = 84 110,82 грн.; але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн. * 5 = 8 000 грн.).
За таких обставин, управлінню державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області за подання апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити судовий збір у розмірі 8 800 грн. (8 000 грн. * 110 % = 8 800 грн.).
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та листа Державної судової адміністрації України № 15-15335/15 від 28 серпня 2015 року судовий збір згідно Закону перераховується у безготівковій або готівковій формі, при сплаті судового збору через онлайн системи, банкомати для приймання платежів, інтернет-банкінг, банківські установи обовязковими для заповнення платниками є наступні реквізити: -дата документа;
-отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області;
-код отримувача: ЄДРПОУ 38035726;
-банк отримувача: ГУДКСУ у м. Житомирі Житомирській області;
-код банку отримувача: МФО 811039;
-рахунок отримувача: 31217206780002;
-призначення платежу.
При сплаті судового збору поле «призначення платежу» розрахункового документа повинно бути заповнено наступним чином:
-службовий код (знак): «*» (зірочка);
-розділовий знак «;» (крапка з комою);
-код ознаки судового збору «101»;
-розділовий знак «;» (крапка з комою);
-код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше) або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі, якщо платник через свої релігійні переконання вдмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку в паспорті;
-розділовий знак «;» (крапка з комою);
-розяснювальна інформація про призначення платежу у такій формі: «Судовий збір, за позовом ____( ПІБ чи назва установи, організації позивача), _____ (назва суду, де розглядається справа)». Використання символу «;» не допускається.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Окрім того відповідно до змісту ст. 295 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. У порушення зазначених вимог до апеляційної скарги не додано належної кількості її копій та доданих письмових матеріалів.
Згідно із ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.295 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору, застосовується положення ст.121 ЦПК України про залишення без руху.
Керуючись ст.ст. 121, 297 ЦПК України,
у х в а л и л а:
Відмовити управлінню державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити, що оригінал квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору, а також належну кількість копій апеляційної скарги та доданих письмових матеріалів має бути подано безпосередньо до Апеляційного суду Житомирської області у строк, встановлений для усунення недоліків.
У випадку невиконання вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною і повернута.
Суддя