
Справа № 752/4746/17
Провадження №: 2-а/752/243/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.06.2017 року Голосіївський районний суд м. Києва
у складі: головуючого - судді Ладиченко С.В.
за участю секретаря Мороз О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії.
В ході розгляду справи за клопотанням позивача по справі був залучений у якості співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Позивач просить суд: 1) визнати протиправними дії Правобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови йому у здійсненні перерахунку пенсії виходячи із 90% розміру заробітної плати, зазначеної у довідці Генеральної прокуратури України № 18-72зп від 03.02.2017 року; 2) зобовязати Правобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року виходячи із розміру 90% від суми заробітної плати, зазначеної у довідці Генеральної прокуратури України № 18-72зп від 03.02.2017 року.
У мотивування своїх позовних вимог позивач вказує, що на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 та Указу президента України № 414/95 від 02.06.1995 року, він ОСОБА_1Л, з 1996 року отримує пенсію за вислугу років (стаж 47 років 2 місяці 16 днів), у тому числі 35 років 11 місяців 26 днів стажу прокурорської роботи).
Згодом, 14.06.2004 року, його, ОСОБА_1, визнано інвалідом II групи загального захворювання безстроково.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 № 1013 підвищено посадові оклади працівників органів прокуратури.
Генеральною прокуратурою України ОСОБА_1 (далі - позивач) видано довідку № 18-72зп від 03.02.2017 про розмір чинної заробітної плати для предявлення в Пенсійний фонд України і перерахування пенсії.
У подальшому, він 07.02.2017 звернувся до Правобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із письмовою заявою про перерахунок пенсії в порядку ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991, у розмірі заробітної плати, яку визначено у довідці Генеральної прокуратури України № 18-72зп від 03.02.2017 р.
Правобережним обєднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві листом № 10619/05 від 14.02.2017 р., в проведенні перерахунку пенсії позивачу відмовлено з посиланням на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-УІІІ, яким скасовано норми щодо пенсійного забезпечення в частині призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» у звязку з чим, з 01.06.2015 р. пенсії в порядку та на умовах визначених Законом України «Про прокуратуру» не призначаються, а раніше призначені не перераховуються.
Позивач вважає дії відповідача протиправним, та такими, що не ґрунтуються на вимогах ОСОБА_2 України та інших законів України. При цьому вказує на те, що як вбачається із змісту п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-УІІІ, вказаним нормативно правовим актом скасовано норми щодо пенсійного забезпечення в частині призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», а положення ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року щодо обовязку відповідача здійснити перерахунок пенсії є чинними. Вказане свідчить про неправильне застосування відповідачем вимог чинного законодавства при відмові у перерахунку пенсії.
Відповідно до ст.ст. 3,8 ОСОБА_2 України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є її головним обовязком. ОСОБА_2 України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі ОСОБА_2 України і повинні їй відповідати. ОСОБА_2 України є прямої дії. Звернення до суду - це захист конституційних прав і свобод людини, громадянина безпосередньо на підставі ОСОБА_2 України.
Відповідно до положень ст. 58 ОСОБА_2 України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, окрім випадків, коли вони помякшують або скасовують відповідальність особи. Відтак, обмежувальні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р., як і Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи на пенсіонерів, яким пенсію призначено до 01.10.2011 р. не розповсюджуються. Разом з тим, окремі положення п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 визнано неконституційними згідно з Рішенням Конституційного Суду № 4-рп/2016 від 08.06.2016 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 рокупрокурори зі стажем роботи не менше 20 років мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. Обчислення (перерахунок) пенсії провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, етаном на час звернення за призначенням або перерахунком. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у звязку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Пенсія, призначена відповідно до цієї статті, виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.
Відповідно до вимог ст.ст. 22, 64 ОСОБА_2 України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення до чинних законодавчих актів не допускаються звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Окрім того, Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання про реалізацію права на соціальний захист і сформував правову позицію, згідно якої ОСОБА_2 України виокремлює певні категорії громадян України, які потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку Держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 ОСОБА_2 України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України, органах служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, управління державної охорони України, державної пожежної охорони, державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999№8-пр/99 у справі щодо прав на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Цим самим Конституційний Суд України вказав, що громадяни названих категорій як під час служби, так і після її закінчення насамперед зумовлені тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави повязані з ризиком для життя і здоровя, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових, економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення. У тому числі соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема прокуратури, зміст та обсяг яких не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Рішення Конституційного Суду України має преюдиціальне значення при розгляді судами загальної юрисдикції позовів.
Аналогічну правову позицію висловив і Верховний суд України у постановах від 10.12.2013 (справа № 21-348а13) та 17.12.2013 (справа № 21-445а13).
Таким чином, положення п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 суттєво утискають права позивача, а тому суперечать ОСОБА_2 України і застосовуватись не можуть.
У відповідності до ст. 19 ОСОБА_2 України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений ОСОБА_2 та законами України.
Як наслідок, у перерахунку пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 відповідачем відмовлено протиправно. Правобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві зобовязано перерахувати призначену до 01.10.2011 р. пенсію працівнику прокуратури, що обчислювалась у 90 % розмірі від заробітної плати.
Вислухавши позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає позов таким що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року позивач ОСОБА_1Л,. з 1996 року отримує пенсію за вислугу років (стаж 47 років 2 місяці 16 днів), у тому числі 35 років 11 місяців 26 днів стажу прокурорської роботи.
07.02.2017 року він звернувся до Правобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із письмовою заявою про перерахунок пенсії в порядку ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991, у розмірі заробітної плати, яку визначено у довідці Генеральної прокуратури України № 18-72зп від 03.02.2017 р., але отримав відмову в цьому від відповідача.
Згідно зі статтею 22 ОСОБА_2 країни закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.Зміст прав і свобод людини це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.
Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами та свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміруабо кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики.Право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист.
Зміст та обсяг права громадян на пенсійне забезпечення полягає у їх матеріальному забезпеченні шляхом надання трудових і соціальних пенсій, тобто щомісячних пенсійних виплат відповідного розміру, в разі досягнення особою передбаченого законом віку чи визнання її інвалідом або отримання членами її сім'ї цих виплат у визначених законом випадках.
Для окремих категорій громадян пенсійне забезпечення встановлюється іншими нормативно-правовими актами з урахуванням особливостей умов праці, характеру виконуваної роботи, її складності і значущості, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-У1 від 08.07.2011 р. до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» внесено нову норму, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим же Законом зменшено максимальний розмір при призначенні пенсії до 80 відсотків місячного заробітку.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (Закон набрав чинності з 1 жовтня 2011 року) обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Таким чином внесені зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частина тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, яка діяла на час призначення пенсії. Отже, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов праці працівників органів прокуратури» №505 від 31.05.2012 р., яка набрала чинності 14.06.2012, затверджено нові схеми посадовихокладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорії прокурорсько-слідчих працівників, та у звязку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії з 01.07.2012 р.
Виходячи з викладеного, всі зміни до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру, які були внесені (прийняті) після призначення йому пенсії, зокрема, щодо зменшення пенсії у відсотках, обмеження граничного розміру пенсі тощо не можуть бути застосовані при перерахунку пенсії, а тільки при призначенні пенсії працівникам прокуратури.
Згідно з п.5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно дозаконів України «Про державну службу», «;Про прокуратуру», «;Про судоустрій і статус суддів», «;Про статус народного депутата України», «;Про Кабінет Міністрів України», «;Про судову експертизу», «;Про Національний банк України», «;Про службу в органах місцевого самоврядування», «;Про дипломатичну службу», Податкового таМитного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Проте, вказані зміни законодавства не містять вимогу щодо заборони перерахунку раніше призначеної пенсії.
Аналогічна правова позиція викладено в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 23 лютого 2016 року (справа № К/800/15163/16).
На час призначення позивачу пенсії та її нарахування умови і порядок пенсійного забезпечення прокурорів регулювались положеннями статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-XII.
Відповідно до ч.1 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991р. №1789-XII (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Саме з урахуванням цієї норми, позивачу було призначено пенсію.
Законом № 3668-VІ, який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.
Таким чином, з 1 жовтня 2011 року положення частини першої статті50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом №3668-VІ.
Відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій;провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Враховуючи це при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законом №3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації нимиправа на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури, передбачені статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2015 року №1697-VII.
Пенсія позивачу була призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», у редакції Закону України від 12.07.2001 №2663-111, що діяла до набрання чинності вищезгаданими законами. Оскільки призначення органами Пенсійного фонду України пенсії та проведення її перерахунку є різними формами реалізації права громадянина на пенсійне забезпечення, тому при проведенні перерахунку пенсії застосуванню підлягає редакція Закону, яким визначався порядок та розмір відповідного пенсійного забезпечення саме на момент призначення пенсії.
Відповідно до ч.13 ст.86 Закону №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Частиною 20 ст.86 Закону №1697-VII передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Проте, неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для відмови у такому перерахунку.
Частиною 1 ст.44 Закону №1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
У відповідності до норми ч.4ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті35, частиною другою статті38, частиною третьою статті42і частиною п'ятою статті48цьогоЗакону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Згідно з положеннями п.1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1, заява про перерахунок пенсії подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
Відповідно до п.1.7 Порядку № 22-1, днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Згідно з абз.2 п.4.1 Порядку № 22-1, заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Необхідною умовою для перерахунку пенсії є заява про перерахунок пенсії та документи, подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії.
Відповідна довідка про розмір заробітної плати на аналогічній посаді позивачем була надана.
Враховуючи наявність підстав для перерахунку пенсії та зважаючи на те, що виникнення права на перерахунок пенсії нерозривно пов'язане із фактом звернення особи за таким перерахунком, суд приходить до висновку висновку, щодо зобов'язання відповідача перерахувати пенсію позивачу у відповідності до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ (у редакції, що діяла станом на період призначення пенсії ) в розмірі 90% від місячного заробітку, зазначеного у довідці Генеральної прокуратури наданої позивачем.
Частиною 12 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в цій же редакції визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Правовий аналіз ч.ч.12,17 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» дає підстави вважати, що виникнення права на перерахунок пенсії нерозривне пов?язане із фактом звернення особи за таким перерахунком.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Правобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови від 14.02.2017 року ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії виходячи із 90% розміру заробітної плати, зазначеної у довідці Генеральної прокуратури України № 18-72зп від 03.02.2017 року.
Зобовязати Правобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року виходячи із розміру 90% від суми заробітної плати, зазначеної у довідці Генеральної прокуратури України № 18-72зп від 03.02.2017 року, без обмеження граничного розміру пенсії за цією довідкою, відповідно до поданої їм заяви від 07.02.2017 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення, а особами які не були присутніми в судовому засіданні, протягом десяти днів з дня отриманні копії постанови.
Суддя: С.В. Ладиченко