Постанова № 67430150, 27.06.2017, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
27.06.2017
Номер справи
712/6987/17
Номер документу
67430150
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 712/6987/17

Провадження № 3/712/1755/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2017 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі :

головуючого/судді Чечот А.А.

при секретарі Маламуж Н.В.

за участю прокурора Лисик М.А.

захисника ОСОБА_1

правопорушника ОСОБА_2

розглянувши матеріали за фактом вчинення адміністративного корупційного правопорушення відносно:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого інспектором роти № 1 Управління поліції у м. Черкаси Департаменту патрульної поліції НП України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 к. 5.

у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :

01.06.2017 року оперуповноваженим Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України ОСОБА_4 складено протокол про адміністративне правопорушення № 2, згідно якого ОСОБА_2 перебуваючи з 24.03.2016 року на посаді інспектор роти № 1 Управління патрульної поліції у м. Черкаси Департаменту патрульної поліції, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, щорічну декларацію, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за минулий рік (за 2016 рік), чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною уч. 1ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Установлено, що згідно із наказом начальника Департаменту Патрульної поліції, Національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_5О від 24.03.2016 № 56 о/с ОСОБА_2 призначено на посаду інспектора роти № 1, Управління патрульної поліції у місті, Черкаси Департаменту патрульної поліції та перебуває на вказаній посаді на момент складання протоколу.

Статтею 8 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцієюта законами України.

Крім того, частиною 1 статті 61 Закону України «Національну Поліцію», передбачено, що на поліцейських поширюються обмеження, визначеніЗаконом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

У відповідності до пп. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону поліцейські є субєктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені упункті 1,підпунктах «а»і«в»пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-VIII.

Розділ XIII«Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1такого змісту:

«5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

У даному випадку кінцевою датою для подання щорічної деклараціїособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування минулий рік (за 2016 рік) для ОСОБА_2 являється 01.05.2017.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом Реєстр), щорічна декларація особи, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування за минулий рік (за 2016 рік), ОСОБА_2, подана до Реєстру 29.05.2017.

Отже, ОСОБА_2 будучи особою, на яку відповідно до пп. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону поширюється дія цього Закону, без поважних причин не своєчасно, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (за 2016 рік), оскільки граничний термін подачі було 01.05.2017 року, а декларація фактично подана 29.05.2017 року.

ОСОБА_2 свою вину у вчиненні правопорушення не визнав, пояснив що дані до реєстру він вносив, проте вони не збереглися в звязку з поганою роботою реєстру, просив суд закрити провадження по справі в звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Захисник просив суд закрити провадження по справі відносно ОСОБА_2 в звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Прокурор вважає, що винність ОСОБА_2 підтверджується зібраними по справі доказами, в його діях вбачає склад адміністративного корупційного правопорушення, тому просить суд застосувати до порушника стягнення у вигляді штрафу.

Суд, заслухавши правопорушника та захисника, вислухавши думку прокурора та дослідивши надані в судове засідання матеріали справи приходить до наступного.

Згідно з вимогамист. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення.

Відповідно до положеньст. 7 КУпАПпровадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

За змістом ст. 252-280 КпАП Українипри розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідност. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 61 Закону України «Національну Поліцію», передбачено, що на працівників поліції поширюються обмеження, визначеніЗаконом України «Про запобігання корупції».

Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАПпідтверджується матеріалами справи, а саме:

- даними протоколу № 2 від 01.06.2017 року про вчинення до адміністративного правопорушення повязаного з корупцією;

- даними положення про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України, згідно якого Департамент має право складати відповідно до вимог законодавства України протоколи про адміністративні правопорушення за фактом вчинення поліцейськими, державними службовцями та іншими працівниками поліції адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією, застосовувати передбачені законом заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення;

- даними пояснення свідка ОСОБА_6, згідно якого нею неодноразово повідомлялося співробітникам УПП в м. Черкаси ДПП про необхідність своєчасної подачі декларації. На виконання вимог ЗУ «Про запобігання корупції» серед особового складу УПП в м. Черкаси ДПП відділом кадрового забезпечення проводилися навчання, семінари, оголошення щодо заповнення електронного декларування. 15.02.2017 року особовий склад УПП в м. Черкаси ДПП під особистий підпис було ознайомлено з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» та наявність відповідальності за несвоєчасне подання декларації та внесення неправдивих відомостей. Крім того, нею особисто було повідомлено ОСОБА_2 про те, що на офіційному веб-сайті НАЗК відсутня його декларація та підготовлено лист попередження про необхідність подати декларацію;

- даними витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно якого ОСОБА_2 опубліковано декларацію 29.05.2017 року;

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, будучи особою, на яку відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону поширюється дія цього ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин не своєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Аналіз зібраних доказів свідчить про те, що вина ОСОБА_2 за ст. 172-6 ч.1 КУпАП доведена повністю.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступені його вини та майнового стану, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення в виді мінімального штрафу, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, так як застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як ним самим, так і іншими особами.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, ЗУ «Про запобігання корупції»,-

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в сумі 320 грн. 00 коп., який зарахувати на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві; Код банку отримувача: 820019; Рахунок отримувача: 31215256700001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Головуючий : А.А.Чечот