
"27" червня 2017 р. Справа № 363/2450/17
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
27 червня 2017 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову Король ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про визнання протиправними та скасування рішень сільської ради та зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися до суду із вищевказаним адміністративним позовом до Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про визнання протиправними та скасування рішень сільської ради та зобовязання вчинити певні дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, судом встановлено, що вищевказану позовну заяву не належить розглядати в порядку адмністративного судочинства з наступних підстав.
Так, відповідно до п. 3 постанови пленуму ВССУ від 01 березня 2013 року N 3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" суди мають керуватися тим, що критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають із будь-яких правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб'єктний склад такого спору (однією зі сторін у спорі є, як правило, фізична особа).
Також слід враховувати, що в порядку цивільного судочинства підлягають розгляду справи за позовом, що об'єднує вимоги, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо однією зі сторін є фізична особа, а вимоги взаємопов'язані між собою і окремий їх розгляд неможливий.
Згідно з роз'ясненнями п. 21 зазначеної постанови пленуму ВССУ, якщо орган державної влади та/або орган місцевого самоврядування (суб'єкт владних повноважень) бере участь у справі не на виконання своїх владних повноважень, а з інших правових підстав; не здійснює владних управлінських функцій щодо іншого учасника спору (наприклад, надання згоди іншому співвласнику житлового будинку на виконання переобладнання та перепланування), то залежно від змісту вимог і суб'єктного складу сторін справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства відповідно до вимогст. 15 ЦПК.
Враховуючи положенняст. 1 ЦПКтаст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України(КАС), не є публічно-правовим і розглядається у порядку цивільного судочинства спір між органом державної влади та/або органом місцевого самоврядування (суб'єктом владних повноважень) як суб'єктом публічного права та суб'єктом приватного права, в якому управлінські дії суб'єкта владних повноважень спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав фізичної особи. У такому випадку це спір про право цивільне, незважаючи на те, що у спорі бере участь суб'єкт публічного права, а спірні правовідносини врегульовано нормами цивільного та адміністративного права.
У таких спорах орган місцевого самоврядування реалізує свої повноваження власника державного житлового фонду, тобто перебуває з громадянином не у публічно-правових, а у приватноправових відносинах.
У поданому адміністративному позові позивачі просять суд визнати протиправним та скасувати рішення Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області за № 76-6-VII від 31.03.2016 року «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки на території Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області», громадянці ОСОБА_5; визнати протиправним та скасувати рішення Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області за № 151-13-(VII) від 21.10.2016 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність», громадянці ОСОБА_5; зобовязати ОСОБА_5 та ОСОБА_6 знести самовільно встановлений паркан по вул. Шевченко, 162 с. Литвинівка, Вишгородського району, Київської області.
Отже, в даному випадку оскаржуються дії Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області, які спрямовані на виникнення цивільних прав Король ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а також відповідачів по справі ОСОБА_5 та ОСОБА_6.
Таким чином, заяву позивачів не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки вона підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, що відповідно до п. 1 ч. 1ст. 109 КАС Україниєпідставою для відмови у відкритті провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1ст. 109 КАС України, -
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження у адміністративній справі за позовом Король ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про визнання протиправними та скасування рішень сільської ради та зобовязання вчинити певні дії - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особам, які подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя М.Б. Баличева