Постанова № 67422222, 27.06.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2017
Номер справи
810/2169/17
Номер документу
67422222
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 червня 2017 року 16:24810/2169/17

Київський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючий - суддя Лиска І.Г., судді: Василенко Г.Ю., Виноградова О.І., при секретарі судового засідання Васковець М.С., за участю представника позивача - ОСОБА_1, представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, представників третьої особи ОСОБА_4, ОСОБА_5, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області до Архівного відділу Васильківської Райдержадміністрації Київської області, 3-тя особа: Дільнична виборча комісія №320300, про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и л а:

26 червня 2017 року о 16 год. 10 хв. Здорівська сільська виборча комісія Васильківського району Київської області звернулась до суду з позовом до Архівного відділу Васильківської Райдержадміністрації Київської області, третя особа: Дільнична виборча комісія №320300, про: визнання протиправними дії архівного відділу Васильківської райдержадміністрації, щодо ненадання доступу/недопущення дільничної виборчої комісії № 320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року та не можливості проведення засідання дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300; зобовязання архівного відділу Васильківської Райдержадміністрації Київської області відповідно до Порядку доступу до виборчої документації тимчасового строку зберігання, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 13 травня 2015 року № 674/5, забезпечити доступ дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року та можливість проведення засідання дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300 з метою виконання постанови Центральної виборчої комісії від 15.06.2017 р. № 124 «Про окремі питання діяльності Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою ЦВК від 15.06.2017 № 124 «Про окремі питання діяльності Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області», зокрема, п.6 Постанови зобовязано дільничну виборчу комісію виборчої дільниці № 320300: до 22 червня 2017 року включно здійснити підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року з використанням виборчих бюлетенів з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, які перебувають на зберіганні в архівному секторі Васильківської районної державної адміністрації Київської області, та скласти протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, передбачений статтею 80 Закону України "Про місцеві вибори" у відповідній кількості примірників. На виконання постанови ЦВК, дільнична виборча комісія № 320300 зібралась о 09:30 22.06.2017 р. Проте, відповідачем, на виконання постанови ЦВК, жодних дій вчинено не було. Таким чином в звязку з тим, що зі сторони відповідача були вчинені дії щодо недопущення дільничної виборчої комісії № 320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року та можливість проведення засідання дільничної виборчої дільниці № 320300 з метою виконання постанови ЦВК від 15.06.2017 р. №124, позивач позбавлений можливості виконання вищезазначеної постанови ЦВК, зокрема, пункту 7 постанови. Зазначає, що невиконання позивачем даного нормативно-правового акту ЦВК відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» призведе до вчинення протиправної бездіяльності та порушення прав всіх субєктів виборчого процесу.

Судом залучено до участі в справі Дільничну виборчу комісію №320300 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.

Враховуючи обмежені строки розгляду справи, встановлені ч.11 ст.172, ч.5 ст.174 КАС України, суд на підставі ст.38 КАС України повідомив осіб, які беруть участь у справі, про дату, час і місце судового розгляду справи телефонограмами.

У судовому засідання представник позивача, голова Здорівської сільської виборчої комісії ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити. Від клопотання про виклик в якості свідка ОСОБА_2 відмовилась. Стверджувала, що до відповідача зверталась 22.06.2017 з усною заявою про допуск до використання виборчих бюлетенів з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017, які перебувають на зберіганні в архівному секторі Васильківської РДА Київської області, проте, відповідач проігнорував її заяву та не допустив до архівного сектору. У підтвердження чого позивачем та ДВК №320300 складено акт від 22.06.2017. Зазначила, що ні в письмові формі або поштою, а ні електронною поштою не зверталась до відповідача про отримання доступу до переданої на зберігання виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови, які відбулись 30.04.2017.

Представник відповідача подав до суду письмові заперечення, в яких у задоволенні позову просив відмовити. Зазначив, що 22.06.2017 члени дільничної виборчої комісії зібравшись біля приміщення архівного сектора Васильківської РДА, не подали та не зареєстрували заяву про надання їм архівної виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови. Також не повідомили органи внутрішніх справ про забезпечення правопорядку під час перерахунку голосів виборців. Зазначив, що така заява не надходила до архівного сектора Васильківської РДА і на день проведення судового засідання. Крім того, зазначив, що рішенням Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24 червня 2017 року у справі № 362/3172/17 задоволено адміністративний позов ОСОБА_6, визнано дії та бездіяльність дільничної виборчої комісії № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови 30.04.2017 при виконання Постанови ЦВК № 124 від 15.06.2017 неправомірними та протиправними. Зобовязано дільничну виборчу комісію № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови вчинити дії, передбачені Законом України «Про місцеві вибори» та виконати постанову ЦВК № 124 від 15.06.2017, а саме: - звернутись до архівного сектору Васильківської РДА для отримання доступу у визначеному законодавством України порядку до переданої на зберігання виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області від 30 квітня 2017 року; - здійснити підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017 з використанням виборчих бюлетенів з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017, які перебувають на зберіганні в архівному секторі Васильківської РДА, та скласти протокол про підрахунок голосів виборців дільниці № 320300. Зазначає, що таким чином архівний сектор Васильківської РДА Київської області під час виборчого процесу з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області діє в межах чинного законодавства та встановленого Порядку доступу до виборчої документації тимчасового строку зберігання, затвердженого Наказом Міністерством юстиції України від 13 травня 2015 року № 674/5.

В судовому засіданні представники відповідача - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтримали письмові заперечення в повному обсязі, позов не визнали. Стверджували, що ні позивач, а ні третя особа з письмовою заяву, поштою або електронною поштою не звертались до відповідача. Крім того, такі заяви не надходили до відповідача і на теперішній час. Представник відповідача ОСОБА_2 зазначив, що заява яку подано представником третьої особи до суду від 22.06.2017 йому не надавалась та про її існування йому взагалі не відомо. Зазначив, що існує відповідна процедура отримання ним, як начальником архівного відділу заяв для виконання, проте, даної заяви йому ніхто не надав. Крім того, зауважує на тому, що ні до 20.06.2017, ні в подальшому до 22.06.2017 жодних заяви від позивача та третьої особи йому не подавались та не надходило.

В судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_4 підтримав позовні вимоги. Зазначив, що дійсно до відповідача з письмовою заявою про отримання доступу до переданої на зберігання виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017 у строк до 20.06.2017 засобами поштового або електронного звязку ніхто не звертався. Представник третьої особи ОСОБА_5 зазначив, що за підписом голови ДВК №320300 ОСОБА_7 було подано заяву до відповідача в якій він просив забезпечити на 22 червня 2017р. о 10 год. 00 хв. доступ членів Дільничної виборчої комісії № 320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, що знаходиться в архівному секторі Васильківської РДА. Забезпечити присутність членів комісії, які уповноважені розпечатати виборчу документацію з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017р., на 22 червня 2017р. на 10 год. 00 хв. Проте, йому було відмовлено, про що він зазначив в даній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні повністю заперечував дану обставину.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, надавши оцінку доказам, суд встановив наступні обставини справи та правовідносини, що склалися між сторонами.

Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 124 від 15 червня 2017 року «Про окремі питання діяльності Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області». Цією постановою ЦВК встановлено порядок здійснення підрахунку голосів та встановлення підсумків та результатів голосування з позачергових виборів Здорівського сільського голови.

Так, відповідно до п. 6 Постанови ЦВК № 124 зобов'язано дільничну виборчу комісію виборчої дільниці № 320300 до 20 червня включно звернутися до архівного сектору Васильківської РДА Київської області для отримання доступу у визначеному законодавством України порядку до переданої на зберігання виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року; до 22 червня 2017 року включно здійснити підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови з Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року з використанням виборчих бюлетенів з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, які перебувають на зберіганні в архівному секторі Васильківської РДА Київської області, та скласти протокол про підрахунок голосів на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, передбачений статтею 80 Закону України «Про місцеві вибори», у відповідній кількості примірників; до 23 червня 2017 року включно доставити до Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області запаковані згідно з вимогами частини восьмої статті 80 Закону України «Про місцеві вибори» перший та другий примірники протоколу дільничної виборчої комісії про перерахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року. Відповідно до п. 8 даної постанови зобовязано архівний сектор Васильківської РДА Київської області відповідно до Порядку доступу до виборчої документації тимчасового строку зберігання, затвердженого Наказом Міністерством юстиції України від 13 травня 2015 року № 674/5, забезпечити доступ дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року та можливість проведення засідання дільничної виборчої комісії № 320300 з метою виконання цієї постанови ЦВК. Також згідно з пунктом 9 даної постанови, звернути увагу дільничної виборчої комісії № 320300 та Здорівської сільської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

На виконання даної постанови дільнична виборча комісія №320300 зібралась 22.06.2017, що оформлено протоколом від 22.06.2017 о 13:50 та протоколами про продовження засідання від 22.06.2017 о 16:00 та об 11:00 від 23.06.2017. Відповідно до даних протоколів визначено порядок денний, в якому передбачено звернення до головного архіваріусу архівного сектору Васильківської РДА для отримання доступу.

22 червня 2017 року ДВК №320300 та представниками Здорівської сільської виборчої комісії складено акт про не допуск комісії до виконання обовязків, тобто, підрахунку голосів та в подальшому звернулись з заявами до поліції.

Рішенням Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24 червня 2017 року у справі № 362/3172/17 задоволено адміністративний позов ОСОБА_6 визнано дії та бездіяльність дільничної виборчої комісії № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови 30.04.2017 при виконання Постанови ЦВК № 124 від 15.06.2017 неправомірними та протиправними. Зобовязано ДВК № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови вчинити дії, передбачені Законом України «Про місцеві вибори» та виконати постанову ЦВК № 124 від 15.06.2017, а саме: - звернутись до архівного сектору Васильківської РДА для отримання доступу у визначеному законодавством України порядку до переданої на зберігання виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області від 30 квітня 2017 року; - здійснити підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017 з використанням виборчих бюлетенів з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017, які перебувають на зберіганні в архівному секторі Васильківської РДА та скласти протокол про підрахунок голосів виборців дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017, передбачений ст.80 Закону України «Про місцеві вибори» у відповідній кількості примірників; - доставити до Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області запаковані згідно з вимогами частини 8 ст.80 Закону України «Про місцеві вибори» перший та другий примірники протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017. Даним рішення встановлено, що ДВК №320300 до 24.06.2017 ніяких дій по виконанню постанови ЦВК №124 від 15.06.2017 не вчинила.

Представником третьої особи долучено до матеріалів справи заяву голови ДВК №320300 від 22.06.2017 до начальника архівного відділу Васильківської РДА ОСОБА_2, в якій голова ДВК №320300 просить забезпечити на 22 червня 2017 року на 10 год. 00 хв. доступ членів ДВК № 320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, що знаходиться в архівному секторі Васильківської РДА. Просить також забезпечити присутність членів комісії, які уповноважені розпечатати виборчу документацію з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017р., на 22 червня 2017р. на 10 год. 00 хв. Судом досліджено дану заяву та встановлено, що вона містить запис: «вручено ОСОБА_2 відмовився отримати». Крім того, жодної дати, години надходження документа, скороченого найменування установи одержувача документа, реєстраційного індексу дана заяви не має.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

У відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про місцеві вибори» Центральна виборча комісія є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів.

В силу вимог ст.1 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» - Центральна виборча комісія є постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів в порядку та в межах, встановлених цим та іншими законами України. Комісія очолює систему виборчих комісій та комісій з референдуму, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. Комісія здійснює контроль за діяльністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, та комісій з місцевих референдумів.

Центральна виборча комісія може, з власної ініціативи у разі прийняття територіальною виборчою комісією незаконного рішення або її бездіяльності скасувати таке рішення та/або прийняти відповідне рішення (п. 5 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про місцеві вибори»).

Колегією суддів встановлено, що 15 червня 2017 року ЦВК прийнята постанова № 124 «Про окремі питання діяльності Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області», яка постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.06.2017 в частині зобовязання вчинити певні дії залишена в силі.

Пунктом 6 вищевказаної постанови ЦВК зобовязано дільничну виборчу комісію виборчої дільниці № 320300 (після затвердження нового складу):

-до 20 червня 2017 року включно звернутись до архівного сектору Васильківської районної державної адміністрації Київської області для отримання доступу у визначеному законодавством України порядку до переданої на зберігання виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області;

-до 22 червня 2017 року включно здійснити підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017 з використанням виборчих бюлетенів з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року, які перебувають на зберіганні в архівному секторі Васильківської районної державної адміністрації Київської області, та скласти протокол про підрахунок голосів виборців дільниці № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30.04.2017, передбачений ст. 80 Закону України «Про місцеві вибори» у відповідній кількості примірників.

Пунктом 8 вищевказаної постанови ЦВК зобовязано архівний сектор Васильківської РДА Київської області відповідно до Порядку доступу до виборчої документації тимчасового строку зберігання, затвердженого Наказом Міністерством юстиції України від 13 травня 2015 року № 674/5, забезпечити доступ дільничній виборчій комісії № 320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови та можливість проведення засідання дільничної виборчої комісії № 320300.

Отже зі змісту Постанови ЦВК № 124 від 15.06.2017 року вбачається, що дільнична виборча комісія № 320300 до 20.06.2017 мала звернутися до архівного сектору за виборчою документацією, здійснити підрахунок голосів та до 22.06.2017 доставити до Здорівської сільської виборчої комісії запаковані перший та другий примірники протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців.

Наказом Міністерством юстиції України від 13 травня 2015 року № 674/5 затверджено Порядок доступу до виборчої документації тимчасового строку зберігання, який встановлює організацію доступу до виборчої документації тимчасового строку зберігання з виборів Президента України, виборів народних депутатів України, виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, документації всеукраїнського референдуму тимчасового строку зберігання, переданої на архівне зберігання.

Відповідно до п.3 даного Порядку доступ до виборчої документації надається на підставі заяви, що подається до архіву особисто або поштою, зокрема електронною.

Пакети, коробки, архівні бокси, мішки тощо, в яких зберігається виборча документація, що надходить від виборчих комісій (комісій з всеукраїнського референдуму) в опломбованому або опечатаному вигляді (виборчі бюлетені, контрольні талони виборчих бюлетенів, попередні та уточнені списки виборців, списки учасників референдуму), розпечатуються спеціально створеною комісією у складі не менше трьох осіб, про що складається акт. У разі необхідності до складу комісії можуть залучатися представники місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування (п.8 даного Порядку).

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується представниками сторін в судовому засіданні, жодних письмових заяв особисто, поштою чи електронною поштою позивачем або третьою особою до відповідача не подавались та у встановленому законом порядку не реєструвались.

Проте, позивач в судовому засіданні стверджує, що звертався до відповідача з усною заявою, разом з тим, жодного документального підтвердження про даний факт сторонами не надано до матеріалів справи та не представлено в судовому засіданні.

Також колегія суддів зазначає, що станом на день судового розгляду, 27.06.2017 ні позивачем, а ні третьою особою не надано відомостей щодо звернення з заявою до відповідача на момент подачі позовної заяви до суду.

Також колегією суддів встановлено, та не заперечується представником позивача в судовому засіданні, що присяга була складена усіма членами виборчої комісії 22.06.2017.

Крім того, колегія суддів бере до уваги рішення Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.06.2017, яким визнано дії та бездіяльність дільничної виборчої комісії № 320300 з позачергових виборів Здорівського сільського голови 30.04.2017 при виконанні постанови ЦВК № 124 від 15.06.2017 неправомірними та протиправними.

Колегія суддів зазначає, що відомостей щодо оскарження даного рішення в матеріалах справи не має, також таких відомостей не надано сторонами в судовому засіданні, отже, дане рішення набрало законної сили.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, факт наявності порушень, вчинених позивачем по виконанню постанови ЦВК №124 від 15.06.2017, на підставі ч.1 ст.72 та ч.2 ст.255 КАС України при розгляді цієї справи не доказується.

Колегія суддів не бере до уваги надану представником третьої особи заяву від 22.06.2017 до начальника архівного відділу Василькіської районної державної адміністрації, оскільки на ній не міститься інформації про її реєстрацію у Васильківській РДА відповідно до «Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1242.

Так, ця інструкція встановлює загальні положення щодо функціонування структурних підрозділів з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади (далі - установи), вимоги до документування управлінської інформації та організації роботи з документами в установах незалежно від способу фіксації та відтворення інформації, яка міститься в документах, включаючи їх підготовку, реєстрацію, облік і контроль за виконанням.

Даною інструкцією затверджено порядок приймання та первинне опрацювання документів, що надходять до установи. Доставка документів до установи здійснюється, як правило, з використанням засобів поштового зв'язку і електрозв'язку, а також кур'єрською та фельд'єгерською службою. Поштою та через кур'єрську службу доставляється письмова кореспонденція, поштові картки, бандеролі, дрібні пакети, а також періодичні друковані видання. Фельд'єгерською службою доставляється спеціальна кореспонденція.

Каналами електрозв'язку доставляються: телеграми (телетайпограми), факсограми, телефонограми, електронні документи із застосуванням електронного цифрового підпису та документи в електронній формі без електронного цифрового підпису (у сканованій формі).

Усі документи, що надходять до установи, приймаються централізовано в службі діловодства.

Рекомендована, спеціальна та кореспонденція з оголошеною цінністю приймається під розписку в журналі, реєстрі або повідомленні про вручення.

У разі надходження кореспонденції з відміткою "Терміново" фіксується не лише дата, а і години та хвилини доставки.

Факт і дата надходження документа до установи обов'язково фіксуються за правилами, зазначеними в пункті 82 цієї Інструкції.

Відповідно до пункту 82 даної інструкції відмітка про надходження документа до установи проставляється від руки або за допомогою штампа, автоматичного нумератора на лицьовому полі у правому кутку нижнього поля першого аркуша оригіналу документа. Елементами зазначеного реквізиту є скорочене найменування установи - одержувача документа, реєстраційний індекс, дата (у разі потреби - година і хвилини) надходження документа. У разі застосування автоматизованої системи реєстрації зазначена інформація наноситься за допомогою штрих-коду.

Якщо кореспонденція не розкривається відповідно до пункту 150 цієї Інструкції, відмітка про надходження документа проставляється на конвертах (упакуваннях).

У разі надходження зброшурованих документів разом із супровідним листом відмітка ставиться на супровідному листі.

У разі коли установа - автор документа подає службі діловодства документ разом з його копією, на копії документа, що повертається установі - авторові, реєстраційний штамп не проставляється.

Дана заява не містить штампу Васильківської районної державної адміністрації на лицьовому полі у правому кутку нижнього поля першого аркуша документа, зокрема скороченого найменування установи одержувача документа, реєстраційний індекс, дата, година надходження документа.

Крім того, колегія суддів ставить під сумнів дату складання даної заяви, оскільки в судовому засідання до оголошення перерви представник позивача ОСОБА_1 та представник третьої особи ОСОБА_4 стверджували, що вони жодних заяв в письмові формі до відповідача не подавали.

Також колегія суддів зазначає, що відповідно до вищезазначеної типової інструкції усі заяви реєструються в відповідному журналі реєстрації вхідної кореспонденції.

Таким чином, подача даної заяви не відповідає вимогам «Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1242, а тому колегія суддів не бере дану заяву до уваги.

Отже, колегія суддів дійшла висновку, що ні позивач, а ні третя особа не звертались до відповідача з письмовою заявою особисто або поштою, зокрема, електронною, у звязку з чим, дії відповідача, щодо ненадання доступу/недопущення дільничної виборчої комісії № 320300 до виборчої документації з позачергових виборів Здорівського сільського голови Васильківського району Київської області 30 квітня 2017 року та можливості проведення засідання дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 320300 є правомірними, у порядку та у спосіб, визначені чинним законодавством, а тому підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Статтею 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною другою статті 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів на підтвердження протиправності дій відповідача позивачем не надано.

Наведене свідчить, що позовні вимоги є необґрунтованими, а позов є таким, що задоволенню не підлягає.

Оскільки згідно з ч.4, 5 ст. 174 КАС України, позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою - сьомою статті 172 цього Кодексу, суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у строк, встановлений частиною одинадцятою статті 172 цього Кодексу. То, відповідно до частини дев'ятої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем не сплачувався судовий збір під час подання позову.

Відповідно до частини першої статті 98 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.

Приписами частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Отже, враховуючи, що позивачем не було надано доказів сплати судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом, а також враховуючи, що у задоволенні адміністративного позову відмовлено, колегія суддів дійшла висновку, що сума судового збору, яка підлягає стягненню з позивача складає 3200 грн..

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 163, 172, 175, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Стягнути з Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області (Київська область, Васильківський район, село Здорівка, вул. Щорса, 175) до спеціального фонду Державного бюджету України (за реквізитами: отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; Банк отримувача: ГУДКСУ у Київській обл. м. Київ; код банку отримувача (МФО):821018; рахунок отримувача: 31213206784001; код класифікації доходів бюджету: 22030001) судовий збір в сумі 3200 (три тисячі двісті) грн. 00 коп.

Згідно з частиною третьою статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Відповідно до частини пятої статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення, а судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування.

Головуючий суддя Лиска І.Г.

Судді Василенко Г.Ю.

ОСОБА_8