
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"27" червня 2017 р. Справа № 809/911/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б. ознайомившись з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІДЕР ТІМ ЮА" до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій при проведенні камеральної перевірки, скасування податкового повідомлення-рішення від 06.06.2017 №0001851200,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛІДЕР ТІМ ЮА" звернулося в суд із адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій при проведенні камеральної перевірки, скасування податкового повідомлення-рішення від 06.06.2017 №0001851200.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються документи про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору – громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
У відповідності до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч.1 ст.4 Закону).
Слід звернути увагу на те, що відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позовна вимога про скасування рішення суб’єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
В даному випадку позивачем подано позов, в якому однією вимогою є вимога немайнового характеру – визнання неправомірними дій Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області при проведенні камеральної перевірки та вимога майнового характеру – скасування податкового повідомлення-рішення від 06.06.2017 №0001851200, яким позивачу збільшено суму грошового зобов’язання за платежем податок на додану вартість на 33810 грн.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору один розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1600 грн.
До матеріалів адміністративного позову позивачем долучено платіжне доручення №408 від 21.06.2017, що підтверджує сплату судового збору на суму 1600 грн., тобто в розмірі, що не відповідає розміру судового збору, передбаченого Закону України "Про судовий збір" за пред’явлення позову в якому об’єднано дві вимоги майнового та немайнового характеру.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Підсумовуючи вищевикладене, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІДЕР ТІМ ЮА" до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій при проведенні камеральної перевірки, скасування податкового повідомлення-рішення від 06.06.2017 №0001851200 слід залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків шляхом подання суду документів про сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового та немайнового характеру у визначеному чинним законодавством розмірі, з врахуванням раніше сплаченої суми судового збору в розмірі 1600 грн.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІДЕР ТІМ ЮА" до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій при проведенні камеральної перевірки, скасування податкового повідомлення-рішення від 06.06.2017 №0001851200 залишити без руху, надавши позивачу строк до 10 липня 2017 р. для усунення недоліків, інакше позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Могила А.Б.