Постанова № 67422005, 12.06.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2017
Номер справи
808/918/17
Номер документу
67422005
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2017 року о/об 14 год. 05 хв.Справа № 808/918/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Фермерського господарства "Грейн-Агро"

до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області (Михайлівське відділення)

про визнання протиправними дій та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство «Грейн-Агро» (надалі позивач або ФГ «Грейн-Агро») звернулось до суду з адміністративним позовом до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області (Михайлівське відділення) (надалі відповідач або Токмацька ОДПІ) в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправними дії відповідача щодо проведення камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень та жовтень 2016 року ФГ «Грейн-Агро», за результатами якої складено Акт перевірки №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016; 2) визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0002231200, прийняте 05.12.2016 Токмацькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області (Михайлівське відділення) за результатами проведення камеральної перевірки підприємства.

В адміністративному позові (а.с.4-9) зазначено, що у грудні 2016 року співробітниками Токмацької ОДПІ (Михайлівське відділення) проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень та жовтень 2016 року ФГ «Грейн-Агро». За результатами перевірки складено Акт №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016 в якому було нібито виявлено порушення встановленого п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України граничного терміну реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН. На підставі цього Акту 05.12.2016 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002231200 на дорахування суми штрафу 76493 грн. 11 коп. Не погодившись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивачем подано первинну скаргу до ГУ ДФС у Запорізькій області, яку залишено без задоволення, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0002231200 від 05.12.2016 без змін. Не погодившись з рішенням ГУ ДФС у Запорізькій області, ФГ «Грейн-Агро» підготовлено та подано повторну скаргу до ДФС України, яку залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення №0002231200 від 05.12.2016 без змін. Позивач вважає зазначене податкове повідомлення-рішення неправомірним та таким, що підлягає скасуванню посилаючись на приписи п.3 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», що набув чинності 17.01.2015. Позивач вважає зазначений пункт не зміною або доповненням до Податкового кодексу України, а цілком самостійною нормою, яка поширюється на всі без винятків контролюючі органи. Законодавець, тим самим, встановив імперативну заборону на проведення органами Державної фіскальної служби України перевірок суб'єктів господарювання у 2015 та 2016 роках. Виключення з цієї заборони передбачені лише якщо: 1) суб'єкт господарювання має обсяг доходу понад 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік; 2) перевірка проведена з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України; 3) у випадку, якщо суб'єкт господарювання ввозить на митну територію України та/або виробляє та/або реалізує підакцизні товари (з 01.01.2015). ФГ «Грейн-Агро» зареєстровано 04.07.2016, тобто не мало доходів у 2015 році. Сума загального оподатковуваного доходу, отриманого позивачем від провадження господарської діяльності за 2016 рік становить лише 2800493 грн. 00 коп. ФГ «Грейн-Агро» не підпадає під жодне виключення із заборони на проведення органами Державної фіскальної служби України перевірок, оскільки обсяг його доходів за попередній рік не становить 20 мільйонів гривень, камеральна перевірка призначена не за заявкою суб'єкта господарювання, не за дозволом Кабінету Міністрів України, не за рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, позивач також не здійснює операцій з підакцизними товарами. З цих підстав позивач наполягає на тому, що камеральна перевірка позивача з питань податкової звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень та жовтень 2016 року співробітниками Михайлівського відділення Токмацької ОДПІ проведена всупереч законодавчій забороні на її проведення, тому винесене за результатом такої перевірки податкове повідомлення-рішення №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016 також є протиправним. Крім того, Акт камеральної перевірки №000003/08-12-12/40623569 складено 05.12.2016, отримано позивачем 07.12.2016. Податкове повідомлення-рішення №0002231200 прийнято керівником Михайлівського відділення Токмацької ОДПІ 05.12.2016 та вручено керівнику ФГ «Грейн-Агро» разом із Актом перевірки 07.12.2016. Позивач з посиланням на приписи п.86.2, п.86.7 ст.86 Податкового кодексу України наполягає, що відповідачем порушено його право на подачу заперечень до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Посилаючись на приписи п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України позивач наполягає на тому, що податкове повідомлення-рішення №0002231200 від 05.12.2016 прийнято без дотримання вимог п.86.7 та п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України (платник податків був позбавлений можливості подати заперечення проти висновків актів перевірок).

Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідачем подано до суду письмові заперечення (а.с.39-40), в яких зазначено, що Токмацькою ОДПІ (Михайлівське відділення) на підставі ст.76 Податкового кодексу України проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість за вересень та жовтень 2016 року ФГ «Грейн-Агро», на підставі якої був складений Акт про результати камеральної перевірки від 05.12.2016 №00003/08-12-12/40623569, за яким встановлено порушення п.201.10 ст.201 розділу V Податкового кодексу України: несвоєчасна реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних: податкова накладна №5 виписана 08.09.2016 на суму 909000 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 151500 грн. 00 коп., дата реєстрації ЄРПН 04.11.2016, реєстраційний №9208831554, порушення термінів реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в ЄРПН 42 дні; податкова накладна №6 виписана 27.09.2016 на суму 900000 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 150000 грн. 00 коп., дата реєстрації ЄРПН 04.11.2016, реєстраційний №9209078948, порушення термінів реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в ЄРПН 23 дні; податкова накладна №10 виписана 10.10.2016 на суму 62586 грн. 50 коп., в тому числі ПДВ 10431 грн. 08 коп., дата реєстрації ЄРПН 26.10.2016, реєстраційний №9201816551, порушення термінів реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН 1 день. Додаток до податкового повідомлення-рішення від 05.12.2016 №0002231200 на суму 76493 грн. 11 коп. розрахунок штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН. Відповідач з посиланням на п.75.1 ст.75, ст.76, п.86.2 ст.86, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, п.7 розділу III «Інструкції з підготовки і подання податкових документів у електронному вигляді засобами телекомунікаційного звязку», затвердженої 10.04.2008 наказом ДПА України №233, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за №320/15011, п.2 та п.6 «Порядку заповнення податкової накладної», затвердженого 31.12.2015 наказом Міністерства фінансів України №1307, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267, наполягає на тому, що ФГ «Грейн-Агро» є платником податку на додану вартість на загальних підставах і у вересні виписані податкові накладні №5/2 від 08.09.2016, №6/2 від 27.09.2016, чим порушено Порядок заповнення податкової накладної. Акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість ФГ «Грейн-Агро» за вересень та жовтень 2016 року (Акт від 05.12.2016 №00003/08-12-12/40623569) керівником господарства ОСОБА_3 підписано 07.12.2016 з запереченнями, але заперечення не були надані та податкове повідомлення-рішення від 05.12.2016 №0002231200 підписано 07.12.2016 до подачі заперечень. За таких обставин доводи позивача, викладені у позові, на думку представника Токмацької ОДПІ не спростовують висновки Акту камеральної перевірки щодо встановлення порушення та не можуть бути підставою для скасування податкового повідомлення-рішення від 05.12.2016 за №0002231200.

Представник відповідача проти позову заперечує, просить відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд зясував наступне.

05.12.2016 співробітниками Токмацької ОДПІ (Михайлівське відділення) проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень та жовтень 2016 року ФГ «Грейн-Агро», за результатами якої складено Акт №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016 (а.с.15, 44-45).

Відповідно до вказаного Акту камеральної перевірки №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016 встановлено порушення ФГ «Грейн-Агро» вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, а саме порушення граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних виписаних ФГ «Грейн-Агро» податкових накладних: №5 від 08.09.2016 на суму 909000 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 151500 грн. 00 коп., дата реєстрації в ЄРПН 04.11.2016, реєстраційний №9208831554, порушення термінів реєстрації податкової накладної в ЄРПН 42 дні; №6 від 27.09.2016 на суму 900000 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 150000 грн. 00 коп., дата реєстрації в ЄРПН 04.11.2016, реєстраційний №9209078948, порушення термінів реєстрації податкової накладної в ЄРПН 23 дні; №10 від 10.10.2016 на суму 62586 грн. 50 коп., в тому числі ПДВ 10431 грн. 08 коп., дата реєстрації в ЄРПН 26.10.2016, реєстраційний №9201816551, порушення термінів реєстрації податкової накладної в ЄРПН 1 день.

За результатами розгляду Акту камеральної перевірки №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016 Токмацькою ОДПІ 05.12.2016 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002231200, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 76493 грн. 11 коп. (а.с.16-17).

Так, за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, визначених ст.201 Податкового кодексу України, штрафні (фінансові) санкції відповідно до ст.120-1 Податкового кодексу України розраховані відповідачем таким чином: за затримку реєстрації податкової накладної на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 10431 грн. 08 коп. застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 1043 грн. 11 коп.; за затримку реєстрації податкової накладної від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 150000 грн. 00 коп. застосовано штраф у розмірі 20% у сумі 30000 грн. 00 коп.; за затримку реєстрації податкової накладної від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 151500 грн. 00 коп. застосовано штраф у розмірі 30% у сумі 45450 грн. 00 коп. (а.с.17).

Вказані факти відповідач підтверджує даними Єдиного реєстру податкових накладних, дослідженими судом (а.с.46-52).

Сторони визнають факт реєстрації ФГ «Грейн-Агро» як юридичної особи 04.07.2016, відсутність у цього суб'єкта господарювання доходів у 2015 році (а.с.10-12).

Позивачем надано до суду Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (звітну) за 2016 рік згідно з якою «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» становить 2800493 грн. 00 коп. (а.с.13-14).

За змістом позову, заперечень відповідача, пояснень, наданих представниками сторін у судовому засіданні виходить, що спір щодо калькуляцій чи то числових показників податкових зобовязань ФГ «Грейн-Агро» відсутній.

1.Надаючи правову оцінку діям відповідача з проведення камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень та жовтень 2016 року ФГ «Грейн-Агро», результати якої викладені в Акті перевірки №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016, суд виходить з наступного.

Згідно з п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Пунктом 3 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України №71-VIII від 28.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (який набрав чинності 01.01.2015) (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), установлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється: з 1 січня 2015 року на перевірки субєктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість; з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Тобто, запроваджений цією нормою мораторій поширюється на усі види перевірок, правом на проведення яких наділені контролюючі органи відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки, незалежно від підстав і порядку їх призначення та проведення.

Обмеження стосовно проведення перевірок (в частині їх проведення виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України) стосуються підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній рік. Підприємства, установи та організації, фізичні особи-підприємці, у яких обсяг доходів перевищує 20 мільйонів гривень за попередній рік, не підпадають під ці обмеження. Тобто, визначальним у даному випадку є обсяг доходів за попередній рік.

Винятки встановлено лише по відношенню до рівня доходу підприємств, установ та організацій. Тобто без дозволу Кабінету Міністрів України можна перевірити лише ті суб'єкти господарювання, в яких дохід за рік, що передував перевірці, перевищив 20 мільйонів гривень або ті які ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, а також перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.

Згідно з Податковою декларацією з податку на прибуток підприємств ФГ «Грейн-Агро» за 2016 рік дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, становить 2800493 грн. 00 коп., тобто менше 20 мільйонів, що не заперечується відповідачем. У 2015 році позивач господарську діяльність не здійснював, оскільки не був зареєстрованим як юридична особа.

Доказів подання ФГ «Грейн-Агро» будь-яких заяв до відповідача щодо проведення перевірки Токмацькою ОДПІ не надано, рівно як і доказів того, що Кабінет Міністрів України надавав дозвіл відповідачу на проведення камеральної перевірки позивача з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства.

Таким чином, суд дійшов висновку про незаконність проведення Токмацькою ОДПІ спірної камеральної перевірки.

У разі визнання перевірки незаконною така перевірка відсутня як юридичний факт, що виключає наявність у податкового органу компетенції на прийняття податкового повідомлення-рішення. У такому випадку висновки акта перевірки, визнаної протиправною, не повинні оцінюватися судом. Податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню в силу незаконності податкової перевірки та відсутності правових наслідків такої.

Як зазначено у п.76.1 ст.76 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Відповідно до п.76.2 ст.76 Податкового кодексу України порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

2.Надаючи правову оцінку оформленню результатів проведеної Токмацькою ОДПІ (Михайлівським відділенням) камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість за вересень та жовтень 2016 року ФГ «Грейн-Агро», прийняттю 05.12.2016 податкового повідомлення-рішення №0002231200, суд виходить з такого.

Як передбачено п.86.2 ст.86 Податкового кодексу України, за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Судом зясовано, що Акт камеральної перевірки №00003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016 вручено керівнику ФГ «Грейн-Агро» ОСОБА_3 07.12.2016 і підписано з застереженнями.

Відповідно до п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Відтак, податкове повідомлення-рішення за результатами розгляду Акту камеральної перевірки №00003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016 (врученого платнику податків 07.12.2016) відповідно до приписів п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України могло бути прийнятим керівником Токмацької ОДПІ (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки (наступним днем є 08.12.2016).

Звідси, порушення заступником керівника Токмацької ОДПІ ОСОБА_4 встановленого п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України строку прийняття податкового повідомлення-рішення №0002231200 від 05.12.2016 є очевидним.

Вказаний факт підтверджує і відмітка про отримання 07.12.2016 керівником ФГ «Грейн-Агро» податкового повідомлення-рішення №0002231200 від 05.12.2016 (а.с.42).

Як зазначено у ч.6 ст.19 Господарського кодексу України, органи державної влади і посадові особи зобовязані здійснювати інспектування та перевірки діяльності субєктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання.

У даному випадку судом встановлено явну необєктивність у проведенні Токмацькою ОДПІ камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість за вересень та жовтень 2016 року ФГ «Грейн-Агро», прийняття 05.12.2016, за її результатами, податкового повідомлення-рішення №0002231200 без дотримання вимог чинного законодавства.

З вказаних вище причин судом не зясовувалось додержання позивачем п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, п.7 розділу III «Інструкції з підготовки і подання податкових документів у електронному вигляді засобами телекомунікаційного звязку», затвердженої 10.04.2008 наказом Державної податкової адміністрації України №233, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за №320/15011, п.2 та п.6 «Порядку заповнення податкової накладної», затвердженого 31.12.2015 наказом Міністерства фінансів України №1307, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267, при виписуванні податкових накладних (№5 від 08.09.2016, №6 від 27.09.2016, №10 від 10.10.2016).

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням приписів ч.3 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0002231200, прийнято 05.12.2016 відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірним і підлягає скасуванню.

Звідси, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки субєктом владних повноважень у справі є Токмацька ОДПІ, то саме з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені позивачу судові витрати документально підтверджені у сумі 3200 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області (Михайлівське відділення) щодо проведення камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та дотримання термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за вересень та жовтень 2016 року Фермерського господарства "Грейн-Агро", за результатами якої складено Акт перевірки №000003/08-12-12/40623569 від 05.12.2016.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0002231200, прийняте 05.12.2016 Токмацькою об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Запорізькій області (Михайлівське відділення), яким Фермерському господарству "Грейн-Агро" донараховано штраф у сумі 76493 грн. 11 коп.

Присудити на користь Фермерського господарства "Грейн-Агро" з бюджетних асигнувань Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області (Михайлівське відділення) судові витрати у сумі 3200 грн. 00 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 16.06.2017.

Суддя О.О. Прасов