
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2017 р. Справа № 804/3144/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя за участю:ОСОБА_1, секретаря судового засіданняОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Західно-Донбаська обєднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Дніпропетровській області про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області (далі ГУ ДФС у Дніпропетровській області, позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго» (далі КП «Павлоградтеплоенерго», відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Західно-Донбаська обєднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Дніпропетровській області, у якому позивач просить стягнути податковий борг у розмірі 4 028 149,12 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що податковий борг відповідача не переривається з 06.05.2003 року та рахується новостворений податковий борг у розмірі 4 028 149,12 грн.,
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, позов просив задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник третьої особи у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи у відкритому судовому засіданні.
З урахуванням неявки сторін та заявленого клопотання, відповідно до вимог статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України справу розглянуто без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Павлоградтеплоенерго» (код ЄДРПОУ 03342250) перебуває на обліку як платник податків у Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Дніпропетровській області, згідно довідки по взяття на облік платника податків від 14.03.2003 року № 62.
З матеріалів справи вбачається, що податковий борг виник з 06.05.2003 року та не переривається внаслідок несплати у встановлений законодавством термін суми податкових зобовязань з податку на додану вартість та податку а прибуток, самостійно визначених платником у податкових деклараціях.
Відповідачем подано до податкового органу податкову
-декларацію з податку на додану вартість від 20.12.2016 року за 2016 рік, де відповідачем самостійно визначено у рядку 18 сума, яка підлягає сплаті у розмірі 571 193,00 грн.;
-декларацію з податку на додану вартість від 20.01.2017 року за 2016 рік, де відповідачем самостійно визначено у рядку 18 сума, яка підлягає сплаті у розмірі 61 686,00 грн.;
-декларацію з податку на додану вартість від 20.02.2017 року за 2016 рік, де відповідачем самостійно визначено у рядку 18 сума, яка підлягає сплаті у розмірі 668 101,00 грн.;
-декларацію з податку на додану вартість від 20.03.2017 року за 2017 рік, де відповідачем самостійно визначено у рядку 18 сума, яка підлягає сплаті у розмірі 372 316,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 20.01.2017 року, де відповідачем самостійно визначено у рядку 18 сума, яка підлягає сплаті у розмірі 206 658,00 грн. та у рядку 18.3 суму штрафу у розмірі 6200,00 грн.;
- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 20.01.2017 року, де відповідачем самостійно визначено у рядку 18 сума, яка підлягає сплаті у розмірі 233 000, 00 грн. та у рядку 18.3 суму штрафу у розмірі 6990,00 грн.;
-уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 20.01.2017 року, де відповідачем самостійно визначено у рядку 18 сума, яка підлягає сплаті у розмірі 84,00 грн. та у рядку 18.3 суму штрафу у розмірі 4,00 грн.
Крім того, податковим органом проведена камеральна перевірка з питань своєчасності сплати податку на додану вартість щодо виявлення помилок, за результатами якої складено акт від 13.12.2016 року № 202/04-10-12-01-21/3342250.
Перевіркою встановлені порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України щодо несвоєчасної оплати податкових декларацій з ПДВ, на підставі чого податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 29.12.2016 року № НОМЕР_1, яким відповідачу застосована штрафна санкція та зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% в сумі 1 003 165,42 грн.
Податкове повідомлення-рішення від 29.12.2016 року № НОМЕР_1 направлено на адресу відповідача та отримано представником відповідача, що підтверджується матеріалами справи
Також, податковим органом проведена камеральна перевірка з питань своєчасності сплат узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість згідно рішень суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу № 2-а-3315/0 від 07.04.2011 року, № 2а-10086/0 від 09.03.2011 року, № 2а-9910 від 27.12.2011 року, № 2а/2822/11 від 08.06.2011 року та за листопад 2014 року за результатами якого складено акт від 10.02.2017 року № 104/04-10-12-01024-03342250.
Перевіркою встановлені порушення в частині несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість по документах, на підставі чого податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.03.2017 року № НОМЕР_2, яким відповідачу застосована штрафна санкція та зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% в сумі 23 172,00 грн.
Податкове повідомлення-рішення від 29.12.2016 року № НОМЕР_1 направлено на адресу відповідача та отримано представником відповідача, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до пп.129.1.3 ст. 129 Податкового кодексу України при нарахуванні суми податкового зобовязання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання.
Таким чином, у звязку з несплатою узгоджених грошових зобовязань відповідачу нарахована пеня у розмірі 314 037,16 грн.
Отже, податковий борг відповідача з податку на додану вартість складає:
571193,00+61686,00+668101,00+372316,00+206658,00+6200,00+233000,00+6990,00+84,00+4,00 +1 003 165,42+23 172,00+314 037,16 = 3 466 605,58 грн.
Щодо податкового боргу з податку на прибуток підприємств та фінансових установ податковим органом нарахована пеня у розмірі 561 543, 54 грн., оскільки відповідачем було сплачено частину податкового боргу у розмірі 360 000,00 грн.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПК України) податковий борг - сума узгодженого грошового зобовязання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пп. 20.1.4. п. 20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;
Згідно п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п. 76.1 ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Згідно п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобовязаний сплатити суму податкового зобовязання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Відповідно п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобовязання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобовязання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Згідно п.59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податковим органом сформовано першу податкову вимогу від 27.05.2003 року № 1/630 та другу податкову вимогу від 03.07.2003 року № 2/824. Вимога направлена на адресу відповідача та отримана представником відповідача, що підтверджується матеріалами справи.
При досліджені матеріалів справи на день розгляду справи судом, відповідачем сума податкового боргу у добровільному порядку не сплачена.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості з Комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго» з податку на додану вартість у розмірі 3 466 605,58 грн. та з податку на прибуток підприємств та фінансових установ у розмірі 561 543, 54 грн.., оскільки доказів добровільного погашення сум заборгованості відповідачем не надано.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Західно-Донбаська обєднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Дніпропетровській області про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Павлоградтеплоенерго» з рахунків у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство «Павлоградтеплоенерго» на користь бюджету згідно бюджетної класифікації в рахунок погашення боргу:
- з податку на додану вартість у розмірі 3 466 605 (три мільйони чотириста шістдесят шість тисяч шістсот пять) грн. 58 коп.
- з податку на прибуток підприємств та фінансових установ у розмірі 561 543 (пятсот шістдесят одна тисяча пятсот сорок три) грн. 54 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Повний текст постанови складений 21.06.2017 року.
Головуючий суддя ОСОБА_1