
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
26 червня 2017 року Справа № 803/655/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
при секретарі судового засідання Гуцалюк І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання про витребування доказів і зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ковальсько-пресове підприємство" до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення пені,
ВСТАНОВИВ:
24 травня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Ковальсько-пресове підприємство" (далі ТзОВ "Ковальсько-пресове підприємство") звернулось з адміністративним позовом до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі ОСОБА_1 ОДПІ), Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області (далі ГУДКС України у Волинській області) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення пені.
Ухвалами від 01 червня 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду(а.с. 1, 34).
Представниками позивача і відповідачів суду подано клопотання про розгляд справи за їх відсутності від 26 червня 2017 року (а.с. 143, 144, 145).
Водночас представником позивача подано суду клопотання від 26 червня 2017 року про зупинення провадження в даній адміністративній справі та витребування у ОСОБА_1 ОДПІ інформації щодо включення в Єдиний реєстр заяв про повернення сум бюджетного відшкодування відомостей про узгоджену суму бюджетного відшкодування ТзОВ "Ковальсько-пресове підприємство" за листопад 2014 року в розмірі 1 218 949 грн.
З урахуванням вимог частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), розгляд зазначеного клопотання проведено без фіксування адміністративного процесу технічними засобами за відсутності представників сторін.
Клопотання підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Відповідно до частин четвертої, п'ятої статті 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Згідно з частиною другою статті 69 КАС України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до частини четвертої статті 71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду (частина третя статті 79 КАС України).
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Предметом даного адміністративного спору є визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_1 ОДПІ щодо невключення до єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування за листопад 2014 року в розмірі в розмірі 1 218 949 грн, зобов'язання внести до даного Реєстру узгоджену суму бюджетного відшкодування та стягнення пені за невідшкодування платнику податків суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.
У звязку з необхідністю зясування всіх обставин у справі, суд вважає за необхідне витребувати в ОСОБА_1 ОДПІ відомості щодо включення (чи не включення) до єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування за листопад 2014 року ТзОВ "Ковальсько-пресове підприємство".
Таким чином, з метою забезпечення повного, всебічного і обєктивного розгляду справи, а також дотримання процесуальних строків її розгляду, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання позивача та зупинення провадження у справі до отримання від ОСОБА_1 ОДПІ витребуваних доказів по справі.
Керуючись статтями 11, 41, 69, 71, пунктом 4 частини другої статті 156, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Ковальсько-пресове підприємство" про витребування доказів і зупинення провадження у справі задовольнити.
Зобовязати відповідача ОСОБА_1 об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області надати суду інформацію щодо включення (чи не включення) в Єдиний реєстр заяв про повернення сум бюджетного відшкодування відомостей про узгоджену суму бюджетного відшкодування ТзОВ "Ковальсько-пресове підприємство" за листопад 2014 року в розмірі 1 218 949 грн.
Витребувані докази надати суду в двадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Зупинити провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ковальсько-пресове підприємство" до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення пені до отримання інформації з ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області.
Ухвала суду в частині зупинення провадження в адміністративній справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала в частині зупинення провадження у справі, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала суду в частині зупинення провадження в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.М. Димарчук
Повний текст ухвали виготовлений 29 червня 2017 року.