
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2017 року Справа № 803/696/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
при секретарі судового засідання Гуцалюк І.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державного підприємства Маневицьке лісове господарство до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Маневицьке лісове господарство (далі ДП Маневицьке ЛГ, підприємство, позивач) звернулось з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі ГУ ДФС у Волинській області, відповідач), в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 15.03.2017 року №0000141404 та №0000131404.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведення перевірки відповідачем безпідставно зроблено висновок про те, що у ДП Маневицьке ЛГ станом на 31.12.2015 року наявна прострочена дебіторська заборгованість у сумі 340 530,00 дол. США по розрахунках із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, а тому нарахована відповідачем пеня у розмірі 4 467 380,97 грн. за порушення ст.1 Закону України Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті (порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД) є такою, що суперечить вимогам чинного законодавства.
Оскільки, у позивача відсутня за межами України прострочена дебіторська заборгованість у сумі 340 530,00 дол. США по розрахунках з фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, то притягнення позивача до відповідальності за порушення вимог ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України Про систему валютного регулювання і валютного контролю за не відображення валютних цінностей, які знаходяться за межами України у вигляді застосування до останнього фінансових санкцій у розмірі 340,00 грн. є неправомірним.
Враховуючи вищевикладене, просив суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 15.03.2017 року №0000141404 та №0000131404.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, та просив їх задовольнити. Додатково пояснив, що в акті перевірки заначено, що з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, укладеному позивачем із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія), господарська діяльність не здійснювалась, валютна виручка на рахунки ДП «Маневицьке ЛГ» не поступала. Натомість, посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області при проведенні перевірки була використана інформація зазначена у попередньому акті перевірки ДП «Маневицьке ЛГ» від 03.03.2016 року №3/03-20-14-03-07/00991545 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 01.04.2015 року при здійсненні господарських операцій із компанією ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія). Разом з тим, висновки контролюючого органу про порушення ДП «Маневицьке ЛГ» вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 01.04.2015 року (що відображені в акті від 03.03.2016 року №3/03-20-14-03-07/00991545) уже були предметом судового розгляду по справі № 803/903/16. Так, у постанові Волинського окружного адміністративного суду від 02 липня 2016 року, яка набрала законної сили 02 липня 2017 року, суд не погодився з висновками ГУ ДФС у Волинській області щодо недотримання ДП «Маневицьке ЛГ» термінів розрахунків з нерезидентом та порушення порядку декларування валютних цінностей. Судом було встановлено, що контролюючий орган не довів правомірність своїх висновків щодо ліквідації фірми ZORTEX BUSINESS LLP, відтак донарахування ДП «Маневицьке ЛГ» грошових зобовязань за операціями із вказаним контрагентом є протиправним. Враховуючи те, що податкові повідомлення-рішення від 28 березня 3026 року № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 визнані протиправними та скасовані, то в податкового органу були відсутні законні підстави для прийняття податкових повідомлень-рішень від 15 березня 2017 року №0000141404 та №0000131404, оскільки з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, укладеному позивачем із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія), господарська діяльність не здійснювалась.
У поданих суду запереченнях від 21.06.2017 року (а.с.142-144) та в судовому засіданні представник ГУ ДФС адміністративний позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити. При цьому зазначив, що в ході перевірки ДП Маневицьке ЛГ було встановлено взаємовідносини позивача із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія), з якою було укладено контракти з оплатою в іноземній валюті, предметом яких була поставка деревоматеріалів. Відповідно до офіційного сайту Великобританії Companies House, розміщеного за інтернет-адресою http://wck2.companieshouse.gov.uk, фірма ZORTEX BUSINESS LLP ліквідована з 15.07.2014 року. Вказана обставина також підтверджена листом Міністерства закордонних справ України, в якому зазначено про ліквідацію фірми ZORTEX BUSINESS LLP з 15.07.2014 року, оскільки остання була недіючою. Крім того, зазначив, що станом на 01.04.2015 року за ДП Маневицьке ЛГ обліковується прострочена дебіторська заборгованість в сумі 340 530,86 доларів США по зовнішньоекономічному контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1 укладеному з фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія), що засвідчено інформацією наведеною в акті попередньої перевірки від 03.03.2016 року №3/03-20-14-03-07/00991545.
Відповідно до інформації, наведеної в акті перевірки від 24.02.2017 року №381/03-20-14-01/00991545, станом на 31.12.2015 року валютна виручка на валютні рахунки ДП Маневицьке ЛГ від компанії ZORTEX BUSINESS LLP не поступала. Крім того, зазначає, що станом на 01.07.2015 року та 01.10.2015 року за межами України перебувають валютні цінності, які належать ДП Маневицьке ЛГ, однак позивачем у Деклараціях про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами за вказані періоди їх відображено не було.
Відтак перевіркою правомірно зроблено висновок про те, що позивачем, порушено вимоги ст.1 Закону України Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті та ст.9 Декрету Кабінету Міністрів України Про систему валютного регулювання і валютного контролю, а тому вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені відповідно до вимог чинного законодавства, просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на таке.
Судом встановлено, що відповідно до наказів ГУ ДФС у Волинській області від 27.01.2017 року №109 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДП «Маневицьке ЛГ» та від 08.02.2017 року №207 «Про продовження терміну проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДП «Маневицьке ЛГ» посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області проведено позапланову виїзну документальну перевірку ДП «Маневицьке ЛГ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 року по 31.12.2015 року (фактично період з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року, так як період з 01.01.2015 року по 30.03.2015 року охоплений виїзною плановою документальною перевіркою) (а.с.10-11).
За результатами перевірки складено акт документальної позапланової виїзної перевірки ДП «Маневицьке ЛГ» від 24.02.2017 року №381/03-20-14-01/00991545, яким, серед іншого, встановлено порушення вимог ст.1 Закону України від 23.09.1994р. №185/94-ВР Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті (із змінами та доповненнями) та ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року №15-93 Про систему валютного регулювання і валютного контролю (а.с.12-87).
Зокрема, посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області при проведенні перевірки була використана інформація зазначена у попередньому акті перевірки ДП «Маневицьке ЛГ» від 03.03.2016 року №3/03-20-14-03-07/00991545 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 01.04.2015 року при здійсненні господарських операцій із компанією ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія), у якому зазначено, що станом на 01.04.2015 року у підприємства була наявна прострочена дебіторська заборгованість у розмірі 340 530,86 дол. США (а.с.82).
Крім того, перевіркою було встановлено, що з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, укладеному із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія), діяльність не здійснювалась. Валютна виручка на рахунки ДП «Маневицьке ЛГ» від фірми-нерезидента ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) не поступала (а.с.82).
Позивачем 03.03.2017 року за вих.№8/506 до ГУ ДФС у Волинській області були подані заперечення на акт перевірки від 24.02.2017 року №381/03-20-14-01/00991545 (а.с.89-97), однак листом від 14.03.2017 року №1827/10/03-20-14-04-13 ГУ ДФС у Волинській області залишило їх без задоволення (а.с.98-100).
15 березня 2017 року ГУ ДФС у Волинській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0000131404, яким позивачу нарахована пеня у розмірі 4 467 380,97 грн. за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД та податкове повідомлення-рішення №0000141404, яким до позивача застосовано штрафну санкцію за порушення порядку декларування валютних цінностей у розмірі 340,00 грн. (а.с.101-102).
27.03.2017 року ДП Маневицьке ЛГ подало до ДФС України скаргу за вих.№8/678 на податкові повідомлення-рішення від 15.03.2017 року №0000141404 та №0000131404 та на акт перевірки від 24.02.2017 року №381/03-20-14-01/00991545 (а.с.125-131). Рішенням ДФС України про результати розгляду скарги від 24.05.2017 року №11068/6/99-99-11-01-02-25 податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Волинській області від 15.03.2017 року №0000141404 та №0000131404 залишено без змін, а скаргу без задоволення (а.с.133-135).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступне.
Згідно з положенням ч.1 ст.1 Закону України Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті виручка резидентів у іноземній валюті від експорту продукції підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) такої продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, транспортних послуг - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних послуг. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.
Частиною 1 статті 4 цього Закону передбачено відповідальність за порушення резидентами, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.
Відповідно до пункту 1 статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України Про систему валютного регулювання і валютного контролю валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов'язковому декларуванню у Національному банку України. Порядок і терміни декларування встановлюються Національним банком України.
Згідно з пунктом 2 статті 10 Декрету несвоєчасне подання, приховування або перекручення звітності про валютні операції тягне за собою відповідальність, передбачену статтею 16 цього Декрету.
Так, пунктом 2 статті16 Декрету передбачено, що до резидентів, нерезидентів, винних у порушенні правил валютного регулювання і валютного контролю, застосовуються такі міри відповідальності (фінансові санкції), зокрема, за невиконання резидентами вимог щодо декларування валютних цінностей та іншого майна, передбачених статтею 9 цього Декрету, - штраф у сумі, що встановлюється Національним банком України.
Статтею 1 Указу Президента України Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами від 18.06.1994 року №319/94 передбачено, що надалі декларування субєктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України, здійснюється щоквартально.
Згідно з пунктом 2.7 Положення про валютний контроль, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 року №49 невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність: порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період; порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушенням порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручення даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України.
Неподання або несвоєчасне подання резидентами України декларації (за відсутності валютних цінностей та майна за межами України) не тягне за собою застосування фінансових санкцій.
Відповідно до пункту 3.1 Положення про валютний контроль, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 року №49 санкції, передбачені пунктом 2 статті 16 Декрету, застосовуються Національним банком до банків, інших фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку, органами державної податкової служби - до інших резидентів і нерезидентів України.
Під час проведення перевірки податковий орган послався на акт попередньої перевірки ДП «Маневицьке ЛГ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 01.04.2015 року при здійсненні господарських операцій із компанією ZORTEX BUSINESS LLP від 03.03.2016 року №3/03-20-14-03-07/00991545, згідно якого по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, станом на 01.04.2015 року рахувалась протермінована дебіторська заборгованість у сумі 340 530,86 дол. США по розрахунках із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP, чим порушено вимоги ст.1 Закону України від 23.09.1994р. №185/94-ВР Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті.
За період з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року вищезазначеному контракту діяльність не здійснювалась, валютна виручка на рахунки ДП «Маневицьке ЛГ» на надходила.
За даними перевірки станом на 31.12.2015 року у ДП Маневицьке ЛГ наявна прострочена дебіторська заборгованість у сумі 340 530,86 дол. США по розрахунках із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, чим порушено вимоги ст.1 Закону України від 23.09.1994р. №185/94-ВР Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті (стор. 71 акту перевірки , а.с. 82)
Крім того, в акті перевірки вказано, що в порушення вимог статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року №15-93 Про систему валютного регулювання і валютного контролю підприємством у Деклараціях про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами не відображено станом на 01.07.2015 року та на 01.10.2015 року валютні цінності, які знаходяться за межами України.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується актом попередньої перевірки від 03.03.2016 року №3/03-20-14-03-07/00991545, на який посилається відповідач, 12 грудня 2013 року між ДП Маневицьке ЛГ як продавцем та фірмою ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) укладено зовнішньоекономічний контракт №ZB-MN-1, предметом якого є поставка на умовах CPT, ОСОБА_2 (згідно правил Інкторемс 2010) пиловника соснового в кількості 1350 м.куб. Загальна сума контракту становить 97 200 доларів США. Платежі за поставлену партію товару (100% передоплата) здійснюється в доларах США шляхом банківського перерахунку на валютний рахунок продавця. Всі витрати і збори щодо здійснення перерахунку валюти, повязані з виконанням даного контракту на території покупця оплачуються покупцем, на території продавця - продавцем. Поставка товару здійснюється залізнодорожним транспортом. Відвантаження товару здійснюється продавцем на умовах СРТ за відповідними реквізитами. Термін поставки з 02.01.2014 року по 30.06.2014 року. Зміни і доповнення до даного контракту дійсні тільки у тому випадку, якщо зафіксовані в письмовій формі і підписані сторонами. Після підписання контракту всі попередні переговори і переписка втрачають силу. Всі доповнення, які передані засобами факсимільного зв'язку дійсні при наявності однієї оригінальної печатки. Термін дії контракту - до 30.06.2014 року (а.с.145-176).
До вказаного контракту вносились зміни і доповнення від 12.12.2013 року (додаток №1), від 31.03.2014 року (додаток №2), від 07.04.2014 року (додаток №3), від 15.05.2014 року (додаток №4), від 02.06.2014 року (додаток №5), від 10.06.2014 року (додаток №6), від 01.07.2014 року (додаток №7), від 15.07.2014 року (додаток №8), від 08.09.2014 року (додаток №9), від 18.09.2014 року (додаток №10), від 29.09.2014 року (додаток №11), від 14.10.2014 року (додаток №12), від 24.10.2014 року (додаток №13).
Правомірність здійснення господарських операцій позивача із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, встановлено постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02.07.2016 року, яка набрала законної сили 02.02.2017 року, у справі №803/903/16 за позовом Державного підприємства Маневицьке лісове господарство до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Так, під час розгляду адміністративної справи №803/903/16 судом було встановлено, що на виконання умов експортного контракту №ZB-MN-1 від 12.12.2013 року, ДП Маневицьке ЛГ відвантажено лісоматеріалів (половника соснового) на загальну суму 600 395,93 дол. США, що підтверджується матеріалами перевірки, за результатами якої складено акт №3/03-20-14-03-07/00991545 від 03.03.2016 року та вантажно-митними деклараціями (ВМД) наданими для перевірки та зазначеними в даному акті. Оплата за придбану деревину проведена шляхом перерахування на рахунки позивача у банках іноземної валюти, про що свідчать платіжні доручення в іноземній валюті. Таким чином, досліджені судом первинні документи повністю підтверджують факт здійснення господарських операцій між ДП Маневицьке ЛГ та фірмою ZORTEX BUSINESS LLP щодо поставки деревини протягом 2014 року згідно укладеного контракту №ZB-MN-1 від 12.12.2013 року (а.с.194-198).
Крім того, як встановлено судом в ході судового розгляду всі первинні документи (контракт, додатки до контракту, рахунки фактури, специфікації до рахунків-фактур, вантажні митні декларації (ВМД)) вилучені згідно ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 05.08.2015 року під час проведення обшуку у ДП Маневицьке ЛГ та передані до СУ ГУ ДФС у Волинській області (а.с. 188).
Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини
Отже, судовим рішенням у справі №803/903/16, що має преюдиційне значення у межах спірних правовідносин, підтверджено факт здійснення господарських операцій ДП Маневицьке ЛГ із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту №ZB-MN-1 від 12.12.2013 року. Крім того, вищезазначеним судовим рішенням спростовано висновок податкового органу щодо недотримання позивачем термінів розрахунків із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, тобто підтверджено відсутність у позивача за межами України простроченої дебіторської заборгованості у сумі 340 530,86 доларів США, по вищезазначеному контракту, та порушення позивачем порядку декларування валютних цінностей.
Крім того, як вбачається з акту перевірки від 24.02.2017 року №381/03-20-14-01/00991545, досліджуючи господарські відносини ДП Маневицьке ЛГ із фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту №ZB-MN-1 від 12.12.2013 року, посадові особи Головного управління ДФС у Волинській області не здійснювали аналіз первинних та фінансових документів, а зробили посилання на акт документальної позапланової виїзної перевірки від 03.03.2016 року №3/03-20-14-03-07/00991545 ДП Маневицьке ЛГ з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 01.04.2015 року при здійсненні господарських операцій із компанією ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія), у якому зроблено висновок, що станом на 01.04.2015 року за ДП Маневицьке ЛГ рахувалась прострочена дебіторська заборгованість в сумі 340 530,86 доларів США.
Разом з тим, під час проведення перевірки посадовими особами Головного управління ДФС у Волинській області встановлено, що за період з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року по вищенаведеному контракту діяльність не здійснювалась, валютна виручка на рахунок ДП Маневицьке ЛГ не поступала, про що зазначено у акті перевірки від 24.02.2017 року №381/03-20-14-01/00991545 (а.с. 82).
Оскільки, в судовому засіданні не знайшли своє підтвердження доводи податкового органу про наявність у ДП Маневицьке ЛГ за межами України простроченої дебіторської заборгованості у сумі 340 530,86 доларів США по розрахунках з фірмою-нерезидентом ZORTEX BUSINESS LLP (Великобританія) по контракту від 12.12.2013 року №ZB-MN-1, то притягнення позивача до відповідальності за не відображення підприємством валютних цінностей, які знаходяться за межами України у вигляді застосування до останнього фінансових санкцій є неправомірним.
Таким чином, відповідачем не надано суду жодних належних та допустимих доказів на підтвердження факту порушення позивачем вимог статті 1 Закону України Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті (порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД) та статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України Про систему валютного регулювання і валютного контролю, а саме: щодо наявності простроченої дебіторської заборгованості у сумі 340 530,86 доларів США та щодо не відображення підприємством у Деклараціях про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.07.2015 року та на 01.10.2015 року валютних цінностей, які знаходяться за межами України.
Відповідно до частин першої та другої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням того, що під час судового розгляду встановлено відсутність порушень позивачем вимог статті 1 Закону України Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті та статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України Про систему валютного регулювання і валютного контролю, тому виходячи з наданих суду статтею 162 КАС України повноважень, адміністративний позов підлягає до задоволення повністю шляхом прийняття постанови про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДФС у Волинській області від 15 березня 2017 року №0000141404 та №0000131404.
Відповідно до частини першої статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що на користь позивача слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 67 015,81 грн., сплачений при подачі позовної заяви до суду згідно платіжного доручення від 06.06.2017 року №1899 (а.с.2).
Керуючись частиною третьою статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 15 березня 2017 року №0000141404 та №0000131404.
Присудити на користь Державного підприємства Маневицьке лісове господарство (44602, Волинська область, смт. Маневичі, вулиця Андрія Снітка, будинок 31, код ЄДРПОУ 00991545) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області судовий збір в сумі 67 015,81 грн. (шістдесят сім тисяч пятнадцять гривень 81 копійку).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 26 червня 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
ГоловуючийсуддяТ.М. Димарчук