Постанова № 67418463, 27.06.2017, Окнянський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Красноокнянський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
27.06.2017
Номер справи
506/302/17
Номер документу
67418463
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/302/17

Провадження № 3/506/191/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 червня 2017 року смт Окни

Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Бурдинюк О.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Служби безпеки України в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працючої начальником відділу діловодства та контролю Окнянської районної державної адміністрації Одеської області, неодруженої, громадянки України, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3. АДРЕСА_1, яка протягом року не піддавалася адміністративному стягненню,

- за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В с т а н о в и в:

10 травня 2017 року під час проведення позапланової тематичної перевірки стану охорони державної таємниці в Окнянської районної державної адміністрації Одеської області (Одеська область, Окнянський район, смт Окни, вул. Комарова, 2) було виявлено триваюче порушення чинного законодавства у сфері охорони державної таємниці, яке вчинено начальником відділу діловодства та контролю апарату Окнянської РДА ОСОБА_1. Так, відповідно до розпорядження Голови Окнянської РДА №96/К-2016 від 01.11.2016 р. на ОСОБА_1, як на посадову особу, було покладено додаткові обов'язки щодо забезпечення режиму секретності в установі, обліку і зберігання секретних документів тощо та оформлено допуск до державної таємниці за формою 3 та надано доступ до інформації, яка має ступінь секретності «Таємно». У звязку з допуском до державної таємниці, ОСОБА_1, 10.06.2014 р. взяла на себе письмове «Зобовязання громадянина України у звязку з допуском до державної таємниці», форма якого визначена додатком 9 до «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого Постановою Кабміну України від 18.12.2013р. №939 та була - проінформована про відповідальність за порушення законодавства у зазначеній сфері. Таким чином, відповідно до покладених обов'язків, ОСОБА_1 зобов'язана знати вимоги нормативно-правових актів України, постанов та інструкцій щодо забезпечення охорони держаної таємниці. Комісією Управління СБ України в Одеській області, під час проведення вказаної перевірки у Окнянській РДА, встановлено, що охорона державної таємниці здійснюється з грубими порушеннями законодавства, а саме:

-у порушення вимог п. 214 Порядку-939,режимне приміщення №26 Окнянської РДА не обладнано спеціальним віконцем або барєром для видачі секретних документів.

-у порушення вимог п. 3.14 Державних будівельних нормами України В.2.2-14-2004 («Будинки і споруди. Приміщення для зберігання секретних документів та роботи з ними»), режимне приміщення №26 Окнянської РДА не обладнано аварійним освітленням;

-у порушення вимог п.п. 734-739 Порядку-939«План заходів щодо режиму секретності на особливий період» взагалі не відповідає Порядку-939. Тобто, незважаючи на складний суспільно-політичний стан у країні зазначений План відпрацьовано лише формально.

-у порушення вимог п. 740 Порядку-939, в Окнянській РДА завчасно не розроблені проекти актів на знищення МНСІ на випадок введення правового режиму воєнного або надзвичайного стану.

Вказані порушення режиму секретності були виявленні комісією Управління УСБ України в Одеській області у листопаді 2016 року та про необхідність їх усунення керівництву Окнянської РДА було повідомлено листом вих. реєстр. №65/11-6917 від 09.11.2016р. Листами Окнянської РДА вих. реєстр. №2/02/27дск від 06.03.2017р. та №33дек від 24.04.2017р., що були підписані в.о. Голови Окнянської РДА ОСОБА_2, Управління СБ України в Одеській області було повідомлено про усунення вказаних недоліків, але вбачається, що вони і досі не усунуті.

Таким чином, згідно п.23 Порядку-939, у разі невиконання висновків СБ України щодо усунення виявлених та зазначених органом СБ України в акті спеціальної експертизи порушень, є підставою для зупинення дії спеціального дозволу на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею.

Також, під час проведення вказаної перевірки у Окнянській РДА, було встановлено, що:

-у порушення вимог п.211 Порядку-939 - Акт обстеження придатності режимного приміщення не відповідає вимогам, оскільки у ньому не зазначені відомості щодо розміщення обладнання та технічних засобів, організаційні заходи та технічні засоби, які необхідно використовувати для гарантування збереження секретної інформації, її матеріальних носіїв, відсутні відомості щодо можливості обробки секретної інформації в автоматизованих системах, а також - проведення нарад з використанням секретної мовної інформації;

-у порушення вимог п.211 Порядку-939 - Перелік режимних приміщень складений не за формою згідно з додатком 30 до Порядку-939, та в ньому не зазначена інформація щодо ступеню секретності, тривалістю і періодичністю секретних робіт, що проводитимуться в режимному приміщенні;

-у порушення вимог п.п. 3.4, 3.5 Державних будівельних норм України В.2.2- . 4-2004 («Будинки і споруди. Приміщення для зберігання секретних документів та роботи з ними») - Комісії не були надані документи, які б підтверджували нормативно-визначений індекс ізоляції повітряного шуму для дверей режимного приміщення №26 та сертифікат відповідності для забезпечення їх межі вогнестійкості 0,6 год.

-у порушення вимог п.217 Порядку-939 - Комплект ключів від сховища та вхідних дверей режимного приміщення №26 не передано на зберігання керівнику райдержадміністрації, за його особистим підписом у «Журналі обліку та закріплення сховищ МНСІ та ключів від них»;

-у порушення вимог п.219 Порядку-939 - Після закінчення робочого дня, уповноваженою РСО Окнянської РДА робочі примірники ключів від режимного приміщення №26, в пеналі, опечатаному відповідальною особою, не здаються під охорону черговому охоронцю Окнянської районної ради. Тобто, доступ до режимного приміщення у неробочий час у випадку надзвичайної ситуації не забезпечується, що унеможливлює своєчасне рятування МНСІ та погрожує їх знищенням;

-у порушення вимог п.228 Порядку-939 - Зміст Інструкції на випадок виникнення надзвичайної ситуації не у повній мірі відповідає вимогам Порядку- 939. зокрема, щодо повного висвітлення порядку рятування та подальшого зберігання і охорони матеріальних носіїв секретної інформації. Схемою евакуації не визначений конкретний маршрут та місце евакуації МНСІ, що робить зазначений документ таким, який неможливо буде застосовувати на практиці.

Внаслідок виявлених порушень режиму секретності та загрози витоку секретної інформації, Управлінням СБ України в Одеській області, відповідно до вимог п.п. 6, 15, 23, 26 Порядку-939, зупинено дію спеціального дозволу на провадження Окнянською районною державною адміністрацією Одеської області діяльності, повязаної з державною таємницею, № ОД-3-2016-103 від 09.11.2016р., на термін з 15 травня 2017 року по 01 серпня 2017 року, що передбачає заборону відправлення та приймання секретних документів, та відповідно, обмежує можливість виконання Окнянською РДА покладених на неї функціональних завдань.

За цим фактом співробітниками управління Служби безпеки України в Одеській області відносно ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення № 31 від 19.05.2017 року за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.

ОСОБА_1 у суді визнала себе винною та підтвердила обставини правопорушення та додатково пояснила, що на даний час ведеться роботу по усуненню вищевказаних порушень.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 31 від 19.05.2017 року за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП; актом перевірки стану охорони державної таємниці від 15.05.207 року № 65/11-2623 дск; розпорядження № 25/К-2014 від 06.05.2014 року; інструкцією про функціональні обовязки відповідального щодо забезпечення режиму секретності в Окнянській РДА.

Згідно ст. 39 Закону України «Про державну таємницю», посадові особи, винні у порушенні встановленого законодавством режиму секретності та невиконанні обовязків щодо збереження державної таємниці; невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, несуть відповідальність згідно із Законом.

Таким чином, у діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП - порушення законодавства про державну таємницю, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці;

Відповідно санкції ч. 1 ст. 212-2 КУпАП (в редакції на час вчинення правопорушення) за це правопорушення накладається стягнення в вигляді штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, яка раніше не піддавалася адміністративному стягненню, обставин, що помякшують відповідальність щире розкаяння винної, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, можливо призначити стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.

Відповідно до ч.4 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Згідно до ст. 4 п. 2 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. ст.9, 24, 33, 34, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у виглядіштрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 510 (пятсот десять гривень) грн..

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320 грн. на рахунок Київ/22030106 «Судовий збір (стягувачом є Державна Судова Адміністрація України)» (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; Код банку отримувача (МФО) 820019; Рахунок отримувача 31215256700001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - в межах повноважень, визначених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя ОСОБА_3