Постанова № 67416086, 23.06.2017, Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
23.06.2017
Номер справи
138/1258/17
Номер документу
67416086
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 138/1258/17

Провадження №:2-а/138/42/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2017 року м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області, в складі:

головуючого судді Жикевич Т.Б.,

за участю секретаря Цибульської Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області справу за адміністративним позовом керівника Могилів-Подільської місцевої прокуратури до Бандишівської сільської ради, третя особа Бандишівська НВК І-ІІ ступенів про визнання протиправною бездіяльність Бандишівської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області та зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним вище позовом, який мотивовано тим, що дана позовна заява вноситься як захід прокурорського реагування з метою захисту інтересів учнів навчального закладу Бандишівської НВК І-ІІ ступенів, щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Могилів-Подільською місцевою прокуратурою розглянуто інформацію Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області № 499/223/05-2017 від 24.01.2017 про проведення обстеження дорожніх умов території, прилеглої до навчального закладу в с. Бандишівка Могилів-Подільського району Вінницької області, в ході якого виявлено ряд недоліків, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів.

Згідно акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, складеного інспектором Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області від 29.12.2016, територія прилегла до навчального закладу, що розташована за адресою: вул. Центральна, 16, с. Бандишівка Могилів-Подільського району, не обладнана дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць, табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць.

29.12.2016 за результатами обстеження вказаної вище території, інспектором відділу поліції винесено вимогу (припис) № 25, відповідно до якого вказані вище порушення Бандишівській сільській раді необхідно було усунути протягом 7 діб з моменту отримання припису. Разом тим, жодних заходів до його виконання вжито не було.

Невиконання вимог припису підтверджується листом наданим Бандишівською сільською радою (вих.№ 02-9-18 від 23.01.2017), відповідно до якого сільська рада повідомляє, що виконання заходів безпеки дорожнього руху потребує коштів, які непередбачені у сільському бюджеті на 2017 рік, а тому вимоги будуть виконані лише після коригування та перерозподілу бюджетних коштів.

Враховуючи ту обставину, що Бандишівська сільська рада порушує законні права та інтереси учнів Бандишівської НВК І-ІІ ступенів, позивач просить зобов'язати Бандишівську сільську раду Могилів-Подільського району Вінницької області вжити передбачених законом заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території прилеглій до Бандишівської НВК І-ІІ ступенів, обладнати її дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць, табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць, на яких зазначити довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просив справу розглянути без його участі. Позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Представник відповідача зазначив також, що позов визнає.

Представник третьої особи в судове засідання не зявилась, про час та місце судового розгляду повідомлялась завчасно та належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Розглянувши позов, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази суд, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, складеного інспектором Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області від 29.12.2016, територія, прилегла до навчального закладу Бандишівська НВК І-ІІ ступенів, що розташована за адресою: Центральна, 16, с. Бандишівка Могилів-Подільського району Вінницької області, не обладнана дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць, табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць (а.с.7).

Статтею 16 Закону України «Про автомобільні дороги», встановлено, що вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідно зіст. 19 Закону України «Про автомобільні дороги», основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема, забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

Крім того,ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що одним із повноважень сільської ради є організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту шляхів місцевого значення.

Поліцейським Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_1, за результатами обстеження території прилеглої до зазначеного навчального закладу 29.12.2016 винесено вимогу (припис) № 25, відповідно до якого вказані вище порушення Бандишівській сільській раді необхідно усунути протягом 7 діб з моменту отримання копії вимоги (припису) (а.с.9).

Разом з тим, як слідує з листа Бандишівської сільської ради № 02-9-18 від 23.01.2017 відповідачем не вжито заходів до виконання вищевказаних норм законодавства. В листі вказано, що виконання заходів безпеки дорожнього руху потребує коштів, які непередбачені у сільському бюджеті на 2017 рік, а тому дані вимоги будуть виконані лише після коригування та перерозподілу бюджетних коштів (а.с.10).

Відповідно дост. 7 Закону України «Про дорожній рух»до компетенції сільських, селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Відповідно до п. 1.33 п. 1 розділу 33 (Дорожні знаки)Правил дорожнього руху, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001(далі - Правила) та п. 10.3.34 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись, перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий - не меншій ніж 50 м від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на якій зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Крім того, відповідно доПравил дорожнього рухуУкраїни, затвердженогоПостановою Кабінету Міністрів України № 136 від 06.03.2013, Загальні положення, де вказано в п. 33 Дорожні знаки п.п. 1.32 Пішохідний перехід, наближення до нерегульованого пішохідного переходу позначеного відповідними дорожніми знаками або дорожнього розміткою. Знак 1.32 «Пішохідний перехід» повинен установлюватись, перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги.

Згідно з вимогами ДСТУ 2587-94 «Розмітка дорожня. Загальні технічні умови. Методи контролю. Правила застосування», ширина розміченого пішохідного переходу повинна становити не менше 2,5 м. На перехрестях, де пішохідні переходи не позначені дорожніми знаками чи розміткою, ширина переходу визначається по ширині тротуарів.

Як встановлено судом, Бандишівською сільською радою Могилів-Подільського району Вінницької області в порушення вказаних вище норм законодавства не вжито заходів щодо забезпечення вищевказаних норм законодавства, не вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території прилеглій до навчального закладу Бандишівської НВК І-ІІ ступенів, оскільки, вона не обладнана дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць.

Відповідно дост. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченийКонституцієюта законами України.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про необхідність забезпечення відповідачем безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території прилеглій до навчального закладу. При цьому, слід зобов'язати відповідача вжити передбачених законом заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території прилеглій до Бандишівської НВК І-ІІ ступенів, шляхом її обладнання дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць, на яких зазначити довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Враховуючи ст. 16, 19 Закону України «Про автомобільні дороги», ст. 7 Закону України «Про дорожній рух», ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»та керуючисьст. 19 Конституції України, ст. 70,71,79,86,128,158,160, 162,163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Бандишівську сільську раду Могилів-Подільського району Вінницької області вжити передбачених законом заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території прилеглій до Бандишівської НВК І-ІІ ступенів, шляхом її обладнання дорожнім знаком 1.32 «Пішохідний перехід», дорожніми знаками 1.33 «Діти» у кількості двох одиниць та табличками 7.2.1 «Зона дії» у кількості двох одиниць, на яких зазначити довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Стягнути з Бандишівської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області на користь прокуратури Вінницької області (отримувач коштів: Прокуратура Вінницької області, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 02909909, банк отримувача: Державна казначейська служба України, код банку отримувача: (МФО) 820172, рахунок 35213099003988, призначення платежу: відшкодування (повернення) судового збору) судові витрати у виді судового збору в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького Апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії через Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області.

Суддя: Т.Б.Жикевич