Ухвала суду № 67401966, 20.06.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2017
Номер справи
821/244/17
Номер документу
67401966
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2017 р.м.ОдесаСправа № 821/244/17

Категорія: 12.1 Головуючий в 1 інстанції: Кузьменко Н.А.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді доповідача ОСОБА_1судді ОСОБА_2судді за участю секретаряОСОБА_3 ОСОБА_4розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 21.03.2017 р. по справі за адміністративним позовом Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим до Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про скасування вимоги,

за участю 3-х осіб, що не заявляють самостійних вимог: ОСОБА_5 ,ОСОБА_6, ОСОБА_7 ,-

ВСТАНОВИВ:

09 лютого 2017 року Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим звернулося до суду з позовом до Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та просило скасувати вимогу № 1 від 17.01.2017 р. "Про скасування результатів конкурсу на зайняття вакантної посади".

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 21.03.2017 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись зі вказаною постановою представник позивача подав апеляційну скаргу, в якій вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм процесуального та матеріального права, та просив її скасувати та прийняти нову, якою повністю задовольнити позов.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 року до участі у справі у якості 3-х осіб, що не заявляють самостійних вимог ,були залучені: ОСОБА_5 ,ОСОБА_6, ОСОБА_7.

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст.34 -39 КАС України.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона підлягає не задоволенню з наступних підстав.

Згідно вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.6 Порядку проведення Національним агентством України з питань державної служби та його територіальними органами перевірок стану дотримання державними органами вимог Закону України Про державну службу та інших нормативно-правових актів у сфері державної служби, затвердженого наказом Нацдержслужби від 26 вересня 2016 року № 193, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2016 року за № 1369/29499 (далі - Порядок проведення перевірки ,Нацдержслужба (територіальний орган) здійснює безвиїзні та виїзні перевірки.Виїзна перевірка - планова або позапланова перевірка об'єкта перевірки, пов'язана із перебуванням суб'єктів перевірки за місцезнаходженням об'єкта перевірки. Безвиїзна перевірка - планова або позапланова перевірка об'єкта перевірки, не пов'язана із перебуванням суб'єктів перевірки за місцезнаходженням об'єкта перевірки.

Відповідно до пунктів 1, 5 розділу II Порядку проведення перевірок, перевірка проводиться за наказом Нацдержслужби (територіального органу).

Позапланова перевірка проводиться з окремих питань, які є предметом перевірки, зокрема за скаргою державного службовця категорій Б і В щодо прийняття, проходження та припинення державної служби; учасника конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір; з метою перевірки усунення виявлених під час планової перевірки недоліків та порушень законодавства у сфері державної служби; за дорученням органу вищого рівня тощо.

Строк проведення перевірки визначається з урахуванням обсягу, характеру та складності організаційної структури обєкта перевірки і становить не більше одного місяця (п.3 та 4 Розділу ІІ Порядку).

Пунктами 2, 3, 4 розділу ІІІ Порядку визначено, що під час проведення позапланової перевірки робочою групою досліджуються окремі питання, які стосуються предмета перевірки.

У разі потреби одержання від обєкта перевірки завірених в установленому порядку копій документів, які необхідні для проведення перевірки, Нацдержслужбою (територіальним органом) надсилається (вручається) обєкту перевірки відповідний письмовий запит.

Обєкт перевірки повинен протягом трьох робочих днів з дня отримання запиту надати Нацдержслужбі (територіальному органу) належним чином завірені копії перелічених у запиті документів.

За результатами перевірки у строк, що не повинен перевищувати десяти календарних днів після закінчення перевірки, складається довідка у трьох примірниках, яка після опрацювання підписується керівником робочої групи та її членами (п.1 розділу VІ Порядку).

Пунктом 2 розділу VІІ Порядку визначено, що у разі виявлення під час перевірок фактів порушень Закону та інших нормативно-правових актів з питань державної служби Нацдержслужба (територіальний орган) на будь-якій стадії перевірки може направити обєкту перевірки та його посадовим особам обовязкову для виконання вимогу про скасування рішень з питань державної служби, які суперечать законодавству в частині реалізації громадянами права на державну службу, про усунення порушень прав державного службовця або про скасування результатів конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби.

Судом 1-ої інстанції було встановлено, що Міжрегіональне управління, як територіальний орган Нацдержслужби утворене відповідно до п.1 постанови КМ України Питання оптимізації діяльності територіальних органів Національного агентства з питань державної служби та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України №30 від 28.01.2015 року. Відповідно до п.п.10,11 Положення про Національне агентство України з питань державної служби, Нацдержслужбу очолює Голова, який призначається і звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Премєр-міністра України.

Голова Нацдержслужби призначає на посаду за погодженням з головами відповідних місцевих держадміністрацій та звільняє з посади керівників територіальних органів Нацдержслужби. Наказом Голови Нацдержслужби від 28.10.2015 року №232-к/о на посаду начальника Міжрегіонального управління призначено ОСОБА_8. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься запис №15561340000056418 від 04.11.2015 року.

28.11.2016 року відповідно до розпорядження Постійного Представника Президента України в АР Крим за № 31 оголошено конкурс на зайняття вакантних посад державної служби в Представництві Президента України в АР Крим.

20.12.2016 року листом Представництва Президента України в АР Крим № 05/476/05-03 оголошено переможців конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорії Б та В, серед переможців зазначено позивача - ОСОБА_6, який пройшов конкурс на посаду головного консультанта служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території.

На адресу Нацдержслужби України 26.12.2016 року за вх. № В-1488 від ОСОБА_5 надійшла скарга на рішення конкурсної комісії, за результатами якої позивач був оголошений переможцем.

Національне агентство України з питань Державної служби 04.01.2017 року за вих. № 17-20-17 направило лист та скаргу ОСОБА_5 для розгляду та відповідного реагування до Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та до відома скаржнику. Даний лист отримано відповідачем 06.01.2017 року за вх. № 2/01-07.

Наказом начальника Міжрегіонального управління № 01/01-05 від 05 січня 2017 року Про проведення позапланової безвиїзної перевірки Представництва Президента України в АР Крим створено робочу групу для проведення позапланової перевірки стосовно розгляду інформації наведеної у скарзі ОСОБА_5 та зобовязано в період 06 січня по 11 січня 2017 року провести позапланову безвиїзну перевірку та підготувати довідку за її результатами.

Заступником начальника Міжрегіонального управління ОСОБА_9 05.01.2017 року за № 06/04-04 подано службову записку на ім`я начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ОСОБА_8 Даною службовою запискою ОСОБА_9 повідомила про те, що вона та ОСОБА_10 перебували в трудових відносинах з Представництвом у 2014-2015 роках та просили виключити їх зі складу робочої групи щодо перевірки Представництва Президента України в АР Крим.

05.01.2017 року наказом начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ОСОБА_8 затверджено склад робочої групи для проведення позапланової безвиїзної перевірки Представництва Президента України в АР Крим стосовно розгляду інформації, наведеної у скарзі гр. ОСОБА_5 до Національного агентства України з питань державної служби від 21 грудня 2016 року. До складу комісії увійшли ОСОБА_11, ОСОБА_12 та ОСОБА_13

05.01.2017 року за № 01-23/08-2 та 11.01.2017 року за № 11/ТО03-19 Постійному Представнику Президента України в АР Крим та м.Севастополі на електрону адресу від відповідача направлені листи з проханням надати скановані копії документів для проведення перевірки та з метою обєктивного розгляду проведення конкурсу. Дані листи були отримані Представництвом, що підтверджується наявними в матеріалах справи роздруківками з електроної пошти Міжрегіонального управління.

Міжрегіональним управлінням 16.01.2017 року складено довідку за результатами позапланової безвиїзної перевірки Представництва Президента України в АР Крим щодо розгляду скарги гр. ОСОБА_5 від 21 грудня 2016 року.

Перевіркою виявлено суттєві недоліки при проведенні конкурсу на зайняття вакантної посади головного консультанта служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території, Представництва Президента України в АР Крим, дані недоліки вплинули на остаточне рішення конкурсної комісії, а саме:

-інформація про встановлення ОСОБА_6 іншої дати та часу проведення співбесіди документально не підтверджена;

-в порушення вимог п.50 Порядку конкурсною комісією не визначено перелік вимог, які мали оцінюватись під час співбесід;

-в порушення вимог п.п.2, 3 п.4 ст. 27 Закону України Про державну службу, п.50, 51 Порядку та Умов проведення конкурсу, оцінювання вимог до професійної компетентності, які були затверджені та оприлюднені, кандидатів на вакантну посаду, здійснено не в повному обсязі;

-співбесіда проведена з порушенням Умов проведення конкурсу, рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу прийнято з порушенням вимог визначених п.п. 5 п.4 ст. 27 Закону України Про державну службу;

-порушено п.6, 48 Порядку в частині допущення до наступного етапу конкурсу кандидатів ОСОБА_7 та ОСОБА_5 з урахуванням отримання ними за результатами оцінювання співбесіди середніх балів 0,5 або нижче за вимогою, яка оцінювалася;

-порушено вимоги п.4 ст. 28 Закону України Про державну службу в частині термінів оповіщення кандидатів про результати конкурсу.

За результатами перевірки відповідно до вимог ч.7 ст. 28 Закону України Про державну службу запропоновано направити до Представництва Президента України в АР Крим обовязкову до виконання вимогу про скасування рішення конкурсної комісії на зайняття вакантної посади державної служби категорії В головного консультанта служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території, Представництва.

17 січня 2017 року за № 1 Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на підставі ч.7 ст. 28 Закону України Про державну службу винесено вимогу про скасування результатів конкурсу на зайняття вакантної посади головного консультанта служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території, Представництва Президента в АР Крим.

ОСОБА_8, як керівник, підписав наказ Про проведення позапланової безвиїзної перевірки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим №01/01-05 від 05.01.2017 року, затвердив програму позапланової перевірки, та підписав вказану вимогу

Даною вимогою зобовязано Представництво до 20 січня 2017 року скасувати результати конкурсу на зайняття вакантної посади головного консультанта служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території.

Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - ОСОБА_4 № 889-VIII) визначено принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.

Відповідно до ст. 21 Закону № 889-VIII вступ на державну службу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу.

З метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки, проводиться конкурс на зайняття вакантної посади державної служби відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Проведення конкурсу здійснюється з урахуванням рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень кандидатів на зайняття вакантної посади.

Порядок проведення конкурсу визначає умови проведення конкурсу; вимоги щодо оприлюднення інформації про вакантну посаду державної служби та оголошення про проведення конкурсу; склад, порядок формування та повноваження конкурсної комісії; порядок прийняття та розгляду документів для участі в конкурсі; порядок проведення тестування, співбесіди, інших видів оцінювання кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби; методи оцінювання кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби (ч. 1- 3 ст. 22 Закону № 889-VIII).

Відповідно до п. 6 Порядку ,затвердженого постановою КМ України від 25.03.2016 № 246 конкурс проводиться поетапно: 1) прийняття рішення про оголошення конкурсу; 2) оприлюднення рішення про оголошення конкурсу; 3) приймання документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі; 4) попередній розгляд поданих документів на відповідність встановленим законом вимогам; 5) проведення тестування та визначення його результатів; 6) розв'язання ситуаційних завдань та визначення їх результатів (крім категорії В); 7) проведення співбесіди та визначення її результатів; 8) проведення підрахунку результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата; 9) оприлюднення результатів конкурсу. Відповідно до п. 27, 34 Порядку № 246 тестування проводиться з метою визначення рівня знань законодавства на знання Конституції України, законодавства про державну службу, антикорупційного законодавства та знання спеціального законодавства.

Одне завдання включає 40 тестових питань, які обираються для кожного учасника тестування автоматично із загального переліку питань, що включає не менш як 100 питань на знання кожного із зазначених видів законодавства.

Для визначення результатів тестування використовується така система: 2 бали виставляється кандидатам, які відповіли правильно на 32 питання тестового завдання і більше; 1 бал виставляється кандидатам, які відповіли правильно на 24-31 питання тестового завдання; 0 балів виставляється кандидатам, які відповіли на 23 і менше питань тестового завдання.

Згідно п. 38 Порядку № 246 кандидати, які за результатами тестування отримали 0 балів, є такими, що не пройшли тестування та не можуть бути допущені до наступного етапу конкурсу.

Кандидати, які набрали від 1 до 2 балів, вважаються такими, що пройшли тестування.

Відповідно до абз. 2 п. 13 Порядку № 246 для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорій "Б" і "В" керівником державної служби утворюється конкурсна комісія у складі голови і членів комісії.

Згідно п. 15 Порядку № 246 конкурсна комісія утворюється у складі не менше п'яти осіб.

До складу конкурсної комісії входять представники служби управління персоналом та юридичної служби, а також окремих структурних підрозділів державного органу.

До складу конкурсної комісії можуть залучатися представники громадських об'єднань, що діють відповідно до Закону України "Про громадські об'єднання", в установленому Нацдержслужбою порядку.

Згідно положень ч.1 та 2 ст. 28 Закону № 889-УІІІ, рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується присутніми на засіданні членами комісії, не пізніше ніж протягом трьох календарних днів після його проведення і зберігається в державному органі, в якому проводився конкурс, протягом пяти років.

Інформація про переможця конкурсу оприлюднюється на офіційних веб-сайтах центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, та державного органу, в якому проводився конкурс, не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу засідання конкурсної комісії відповідно до Порядку проведення конкурсу.

Учасник конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір, має право оскаржити рішення конкурсної комісії:

1) щодо конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "А" - до суду;

2) щодо конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорій "Б" і "В" - до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, або до суду.

Скарга на рішення конкурсної комісії подається не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу.

Учасник конкурсу, який оскаржує рішення конкурсної комісії, зобовязаний повідомити про це відповідну конкурсну комісію з наданням копії скарги.

Про результати розгляду скарги центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, повідомляє учасника конкурсу, який подав скаргу, не пізніше 14 календарних днів з дня надходження скарги та в разі встановлення факту порушення направляє керівнику державної служби в державному органі, в якому проводився конкурс, обовязкову для виконання вимогу про скасування результатів конкурсу (ч.5, 6, 7 ст. 28 Закону № 889-УІІІ).

Судом 1-ої інстанції було встановлено , що скарга гр. ОСОБА_5 датована 21 грудня 2016 року, надійшла до Нацдержслужби 26 грудня 2016 року, про що свідчить реєстраційний номер (від 26 грудня 2016 року № В-1488). 05 січня 2017 року (вхідний номер від 05 січня 2017 року № 2/01-07) засобами електронного звязку до Міжрегіонального управління надійшло доручення щодо розгляду зазначеної скарги, зареєстроване в Нацдержслужбі 04 січня 2017 року за № 17/20-17. Тобто, кінцевий термін розгляду скарги працівниками Міжрегіонального управління є 19 січня 2017року.

Довідку за результатами перевірки складено 16 січня 2017 року, а 17 січня 2017 року за № 1 Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі винесено вимогу про скасування результатів конкурсу на зайняття вакантної посади головного консультанта служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території, Представництва Президента в АР Крим.

Даною вимогою зобовязано Представництво до 20 січня 2017 року скасувати результати конкурсу на зайняття вакантної посади головного консультанта служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території.

Довідка про проведення перевірки та вимога про скасування результатів конкурсу направлені 18.01.2017 року разом з супровідним листом від 17.012017 року за вих. № 01-03/30-2 на електрону адресу Постійного Представництва Президента України в АР Крим.

Наведені документи направлялись на адресу електронної пошти: predstavnytstvo.ark@gmail.com 18 січня 2017 року о 15:39. При цьому в адміністративному позові Представництво зазначило іншу електронну адресу, а саме: 22275298@mail.gov.ua, однак бланк позивача, на якому подавався адміністративний позов, заява про надання документів та на якому виготовлено довіреність на представника, містить адресу електронної пошти predstavnytstvo.ark@gmail.com , яка використовується позивачем.

Результати співбесіди з ОСОБА_7 виявили, що за вимогою знання спеціального законодавства Постанова Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 Про облік внутрішньо переміщених осіб останньою отримано 0 балів.

Результати співбесіди з ОСОБА_5 виявили, що за вимогою знання спеціального законодавства Постанова Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 Про облік внутрішньо переміщених осіб останньою отримано 0,2 балів.

Кандидати, які отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, не можуть бути допущені до наступного етапу конкурсу (п.48 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби).

Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції , щодо відсутності підстав для задоволення позову , так як наявність підстав для направлення вимоги №1 від 17.01.2017 року була доведена належними та допустимими доказами, а саме : відповідно до п.48 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби кандидати позивачем не доведено факти : що кандидат ОСОБА_14 була письмово повідомлена про допущення її до участі у конкурсі та про час і місце проведення такого конкурсу, завчасного повідомлення кандидатів про зміну часу проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби Представництва, доведення інформації до конкурсантів у телефонному режимі; ОСОБА_7 та ОСОБА_5 за результатами співбесіди не могли бути допущені до наступного етапу (після співбесіди) проведення конкурсу, визначеного підпунктом 8 пункту 6 Порядку - проведення підрахунку результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата, співбесіда із вказаними кандидатами проведена з порушеннями Умов проведення конкурсу, рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу прийнято з порушенням вимог визначених пп.5 п.4 ст.27 Закону України Про державну службу: враховуючи фактичну відсутність другого кандидата, були відсутні підстави для застосування пп.5 п.4 ст.27 Закону України Про державну службу, згідно з яким за результатами складення загального рейтингу кандидатів визначають переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади.

Відповідно до ст.8 Конституції України, ст.8 КАС України та ч.1 ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року ,суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини

Згідно п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .

Однак, згідно п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р., статтю 6 п. 1 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обовязку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи

Згідно ч.2 ст. 200 КАС України не може бути скасовано правильне,по-суті, рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Доводи апеляційної скарги висновків суду 1-ої інстанції не спростовують.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Таким чином, апеляційний суд доходить до висновку, що не має підстав в межах доводів апеляційної скарги для скасування чи зміни постанови суду 1-ої інстанції .

Керуючись ч.1 ст. 195, ст.196, п.1 ч.1. ст.198, 200, п.1 ч.1 ст. 205,ст. 206,210, 211, 212 , ст. 254 КАС України, апеляційний суд ,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим - залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 21.03.2017 р. без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної з моменту її проголошення,та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий

суддя-доповідач ОСОБА_1

Суддя Домусчі С.Д.

Суддя Коваль М.П.