
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
23 червня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/259/17
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Стас Л.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 26.04.2017 р. по справі № 815/259/17
позивач ОСОБА_2 територіальне квартирно-експлуатаційне управління
відповідач ОСОБА_1 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області
3-тя особа мале колективне підприємство "Праця"
про визнання дій протиправними та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 26.04.2017 р. частково задоволено позов Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління до ОСОБА_1 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 3-тя особа: мале колективне підприємство "Праця" про визнання дій протиправними та скасування рішення.
На зазначену постанову суду ОСОБА_1 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області подано апеляційну скаргу разом з клопотанням про відстрочення сплати судового збору.
Проте зазначене клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Законом України Про судовий збір встановлений порядок справляння судового збору, обєкти справляння та розміри ставок судового збору.
Відповідно до ст. 8 цього Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Ця норма кореспондується з нормою ч. 1 ст. 88 КАС України.
В той же час, будь-яке відстрочення або звільнення від сплати судового збору органам державної влади не узгоджується з пунктом 2 частини 3 статті 129 Конституції України, відповідно до якого основними засадами судочинства в Україні є рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом, що дістало відповідне відтворення у Законі України Про судоустрій і статус суддів, а також у ст. 7 КАС України, у звязку з чим, звільнення або відстрочення сплати судового збору, фактично є наданням державним органам, зокрема апелянту, певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, які зобовязані сплачувати відповідний збір при зверненні до суду, що означатиме звуження їх права на звернення до суду.
Враховуючи, що відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання, оскільки апелянтом не наведено поважних підстав для вчинення судом таких дій.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Таким чином, апеляційна скарга відповідно до ст. 108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення недоліків.
Законом України Про судовий збір( в редакції чинній на момент звернення позивача до суду з позовом) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абз. 2 ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно Закону України Про судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду судовий збір сплачується в розмірі 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
З матеріалів справи вбачається, що апелянтом оскаржується судове рішення яким задоволено одну із заявлених позовних вимог, а тому розмір судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції складає 2376,00грн.
Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду в сумі 2376,00 грн. повинно бути перераховано або внесено на рахунок отримувача - №31212206781008, отримувач - УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923, банк отримувач - ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО) - 828011, код класифікації доходів бюджету - 22030001, Код ЄДРПОУ Одеського апеляційного адміністративного суду 34380461.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_1 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали суду.
Розяснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя:Стас Л.В.