Ухвала суду № 67400431, 23.06.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2017
Номер справи
812/326/17
Номер документу
67400431
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

12.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

23 червня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/326/17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Борзаниці С.В.,

при секретарі Лященку А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження від 19.01.2017 № 8-к, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі за текстом Позивач) до Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (далі за текстом Відповідач), в якій позивач просить суд:

-визнати противоправним та скасувати розпорядження голови Станично- Луганської районної державної адміністрації від 19 січня 2017 року №8-к «Про застосування дисциплінарного стягнення щодо ОСОБА_1В.»;

-поновити ОСОБА_1 на роботі заступника голови Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області;

-стягнути зі Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 19 січня 2016 року до дня поновлення на роботі.

У судове засідання позивач не прибув, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Щодо строків звернення до адміністративного суду позивачем зазначено таке.

Згідно вимог ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подане в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Статтею 78 Закону України «Про державну службу (далі - Закон) встановлено, що рішення про накладання дисциплінарного стягнення може бути оскаржено державними службовцями категорії «Б», яку позивач має, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, або до суду. Частиною другою цієї ж статті Закону визначено, що скарга державним службовцем подається протягом 10 календарних днів після одержання державним службовцем копії наказу (розпорядження) про накладання дисциплінарного стягнення. На його погляд, вимоги вказаної частини ст.78 Закону - є загальною нормою права, яка регулює всі правовідносини щодо оскарження державними службовцями рішень про накладення дисциплінарних стягнень. Частиною 5 ст.66 Закону встановлено, що звільнення з посади державної служби є винятковим видом дисциплінарного стягнення. Ця винятковість звільнення державного службовця закріплена у частині 3 статті 99 Кодексу якою визначене, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. Ця норма на погляд Позивача права є спеціальною нормою права, яка і повинна бути застосована у цьому конкретному випадку. У п.15 ст.3 КАС України наведене значення терміну «публічна служба» - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування. Відповідач вказує в своєму запереченні, що з розпорядженням голови Станично-Луганської райдержадміністрації №8- к від 19.01.2017 року «Про застосування дисциплінарного стягнення щодо ОСОБА_1В.» позивач ознайомився 20.01.2017, а згідно описової частини ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2017 року, вказаний позов надійшов до суду 20 лютого 2017 року. Вважає, що позов надав до суду у визначений законодавством термін.

Представник відповідача в запереченнях проти позову зазначив, що вказаний адміністративний позов подано позивачем з порушенням строку на оскарження, встановленого чинним законодавством.

Так, згідно вимог статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - Кодекс), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду.

В той же час, статтею 78 Закону України «Про державну службу» встановлено, що рішення про накладення дисциплінарного стягнення може бути оскаржено державними службовцями категорії "А" до суду, а категорій "Б" (яку присвоєно позивачу) і "В" - до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, або до суду. Скарга подається протягом 10 календарних днів після одержання державним службовцем копії наказу (розпорядження) про накладення дисциплінарного стягнення.

Адміністративний позов ОСОБА_1 датований позивачем 18.02.2017, а згідно описової частини ухвали від 21.02.2017, вказаний позов надійшов до суду 20 лютого 2017 року, в той час як з розпорядженням голови Станично- Луганської райдержадміністрації № 8-к від 19.01.2017 «Про застосування дисциплінарного стягнення щодо ОСОБА_1В.», позивач ознайомився та отримав копію 20.01.2017, що підтверджується відповідним написом на копії розпорядження, доданій позивачем до позову. Крім того, в позові ОСОБА_1 жодним чином не ставить питань щодо визнання судом поважними причин пропуску строку, встановленого на оскарження.

На підставі вищезазначеного, просить залишити позовні вимоги без розгляду.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов такого.

Судом встановлено, що згідно розпорядження голови Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 04.12.2014 №155к ОСОБА_1 призначено на посаду заступника голови Станично-Луганської районної державної адміністрації з 05 грудня 2014 року, зі збереженням 5 рангу державного службовця (а.с.58). Присягу державного службовця позивач прийняв 21 березня 2005 року (а.с.12).

Розпорядженням голови Станично-Луганської районної державної адміністрації від 24 червня 2016 року за №102к позивачу присвоєно 6 ранг категорії Б (а.с.13).

Згідно розпорядження голови Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 19.01.2017 (а.с.14) застосовано до ОСОБА_1 - заступника голови Станично-Луганської районної державної адміністрації дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення 19 січня 2017 року, з яким позивач ознайомився та отримав копію 20.01.2017.

Статтею 78 Закону України «Про державну службу» встановлено, що рішення про накладення дисциплінарного стягнення може бути оскаржено державними службовцями категорії "А" до суду, а категорій "Б" і "В" - до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, або до суду. Скарга подається протягом 10 календарних днів після одержання державним службовцем копії наказу (розпорядження) про накладення дисциплінарного стягнення.

При даних спірних правовідносинах повинні застосовуватися норми Закону України «Про державну службу», а не Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки Позивач є державним службовцем категорії "Б", стосовно якого нормами саме Закону України «Про державну службу» визначений 10-денний строк оскарження до суду з моменту отримання копії розпорядження. При даних спірних правовідносинах норми Кодексу адміністративного судочинства є загальними, оскільки положення ст. 3 КАС України не містять розділення державних службовців на категорії.

У звязку з чим в даному випадку необхідно застосовувати положення частини 1 статті 99 КАС України в частині застосування строку звернення до адміністративного суду, встановленого не цим Кодексом, а іншим законом - «Про державну службу»

Таким чином, останнім днем оскарження рішень Відповідача було 30.01.2017.

Приймаючи до уваги наведене, суд дійшов висновку про обізнаність позивача про своє порушене право станом на 20.01.2017, тобто на час вручення розпорядження голови Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 19.01.2017, при цьому до адміністративного суду позивач звернувся лише 20.02.2017.

Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Доказів досудового вирішення спору, рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду скарги позивача на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень, позивачем не надано.

Таким чином, звернувшись до суду з адміністративним позовом 20 лютого 2017 року, позивачем пропущений десятиденний строк звернення до адміністративного суду.

Поважності причини пропуску строку за межами десятиденного строку позивачем не наведено.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

За таких обставин суд дійшов висновку про залишення адміністративного позову без розгляду у звязку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про державну службу», суд,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження від 19.01.2017 № 8-к, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - залишити без розгляду у звязку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Повний текст ухвали складено та підписано 27 червня 2017 року.

СуддяОСОБА_2