Постанова № 67398120, 16.06.2017, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
16.06.2017
Номер справи
653/815/17
Номер документу
67398120
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №: 653/815/17

Провадження № 2-а/653/38/17

П О С Т А Н О В А

іменем України

16.06.2017 року Генічеський районний суд Херсонської області в складі:

головуючого - судді Венглєвської Н.Б.,

секретаря Копєйко Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг,

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації в особі начальника управління ОСОБА_2 звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 13257 грн. 97 коп..

В обґрунтування позову посилається на те, що відповідно до поданої заявивід 12.11.2014 року, 22.07.2015 року та 22.01.2016 року «Про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» відповідачу на підставі рішення Генічеського РУСЗН «Про призначення допомоги переміщеним особам на проживання» від 12.11.2014 року, 12.11.2015 року та 22.01.2016 року відповідно, було призначено щомісячну адресну допомогу в періоди з 12.11.2014 року по 11.05.2015 року в розмірі 884 грн.; з 22.07.2015 року по 21.07.2016 року в розмірі 884 грн. та в період з 22.01.2016 року по 21.07.2016 року в розмірі 884 грн. щомісячно. ЇЇ було ознайомлено із порядком призначення допомоги, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення анти терористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Зокрема п. 6 вказаного порядку зазначено, що грошова допомога не призначається у разі коли будь-хто з членів сімї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення анти терористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, згідно з яким громадянин, несе відповідальність за подані відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права призначення адресної допомоги, про що свідчить особистий підпис відповідача у заяві.

Фахівцем управління під час проведення перевіркиправильності та повноти інформації, наданої відповідачем, було виявлено факт набуття відповідачем права власності на нерухоме майно під час перебування на обліку як особи, яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення анти терористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, та отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та встановлено факт неповідомлення про набуття права власності на це майно та подання в подальшому недостовірної інформації, що впливає на призначення адресної допомоги, а саме: відповідачем не зазначено про наявність у неї нерухомого майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належить їй на праві приватної власності.

Таким чином, згідно з актом проведення перевірки правильності та повноти інформації, наданої заявником для призначення адресної допомоги від 12.11.2014 року, 22.07.2015 року, 22.01.2016 року та розрахунку суми переплаченої допомоги, сума переплати допомоги в період з 11 лютого 2015 року по 21 липня 2016 року, становить 13257 грн. 97 коп.

Позивачем вживались заходи для досудового врегулювання спору, зокрема шляхом повідомлення № 10/09-1251 від 17.08.2016 р. відповідачу було запропоновано в місячний термін добровільно внести на рахунок позивача суму надміру виплаченої адресної допомоги в розмірі 13257.97 грн., проте на даний час відповідач кошти на рахунок позивача не сплатила.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, посилаючись на обставини позову. Пояснила, що в ході перевірки достовірності поданої інформації особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення анти терористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, з метою отримання ними адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, було встановлено, що ОСОБА_1, будучи особою яка отримує таку допомогу, 11 лютого 2015 року набула право власності на нерухоме майно на території м. Генічеськ, право власності на який за нею було зареєстровано 11.02.2015 року. У звязку з чим, ОСОБА_1, будучи особою яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення анти терористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, однак яка має на праві приватної власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення анти терористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, не має права на отримання адресної допомоги, визначеної порядком призначення допомоги, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення анти терористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Але остання, після набуття права власності на нерухоме майно не повідомила уповноважений орган про зміну свого майнового стану та в подальшому при зверненні за отриманням цієї допомоги, звертаючись з відповідною заявою не зазначила відомості, щодо належного їй нерухомого майна, внаслідок чого неправомірно отримувала призначену допомогу з 11 лютого 2015 року по 21 липня 2016 року у загальному розмірі 13257.97 грн.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не заявилася, надіславши до суду заяву про часткове визнання позову та розгляд справи за її відсутності. Вказує, оскільки кошти виділялися на покриття витрат на проживання, та на оплату житлово-комунальних послуг, а вона набула право власності, то вважає, що стягненню підлягає половина переплачених витрат, оскільки інша половина витрат призначалася їй на оплату житлово-комунальних послуг.

Дослідивши докази по справі, заслухавши пояснення представника позивача, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки позовні вимоги є обґрунтованими та доведеними.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Згідно до ч.1ст. 71 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так відповідно до п. 2 порядку призначення допомоги, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення анти терористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Пунктом 6 вищевказаного порядку визначено, що грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто із членів сімї має у власності житлове приміщення/ частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання.

Судом на підставі матеріалів справи встановлено, що відповідачу відповідно до її заяви про призначення адресної допомоги від 12.11.2014 року, 22.07.2015 року та 22.01.2016 року рішенням Генічеського РУСЗН «Про призначення допомоги переміщеним особам на проживання» від 12.11.2014 року, 12.11.2015 року та 22.01.2016 року відповідно, було призначено щомісячну адресну допомогу в періоди з 12.11.2014 року по 11.05.2015 року в розмірі 884 грн.; з 22.07.2015 року по 21.07.2016 року в розмірі 884 грн. та в період з 22.01.2016 року по 21.07.2016 року в розмірі 884 грн. щомісячно, що підтверджується відповідним розрахунком.

Відповідно до акту проведення перевірки та повноти інформації, що надається заявником для призначення допомоги, встановлено факт набуття ОСОБА_1 права власності на нерухоме майно на території м. Генічеськ, право власності на який за нею було зареєстровано 11.02.2015 року. А в подальшому під час подання інших заяв про призначення допомоги, встановлено факт надання недостовірної інформації про наявність/відсутність нерухомого майна, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, а саме не зазначено про наявність у неї нерухомого майна, що підтверджено інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо субєкта №66073247 від 17.08.2016 року.

Внаслідок чого відповідачу протягом періоду з 11.02.2015 року по 21.07.2016 року були надмірно виплачені кошти в сумі 13257 грн. 97 коп..

Як вбачається з матеріалів справи, адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг призначались згідно з заявою про призначення такої допомоги власноруч заповненоювідповідачем, в яких ОСОБА_1 зазначала, зокрема, про відсутність у неї будь-якого нерухомого майна.

Повідомленням № 10/09-1251 від 17.08.2016 р. відповідачу було запропоновано в місячний термін добровільно внести на рахунок позивача суму надміру виплаченої адресної допомоги в розмірі 13257.97 грн., що нею було залишено поза увагою.

Згідно з п. 11 зазначеного Порядку, суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сімї на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач не повідомив про зміну свого майнового стану та надав недостовірну інформацію про наявність нерухомого майна під час заповненнязаяви про надання адресної допомоги, на підставі зазначених вище правових норм та враховуючи, що відповідачнадмірно виплаченої суми такої допомоги добровільно не відшкодував, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до глави 7 КАС України з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.

На підставі викладеного, керуючисьст.ст.6, 10, 11, 18, 69-71, 86, 122, 128, 158, 160-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ід. номер НОМЕР_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь управління соціального захисту населення Генічеської райдержадміністрації (р/р 35210050001621, МФО 820172, УДКСУ у Генічеському районі, ЄДРПОУ 03198184) грошові кошти в сумі 13257/тринадцять тисяч двісті пятдесят сім/ гривень 97 копійок в рахунок відшкодування виплаченої надміру допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Генічеський районний суд в 10 денний строк з моменту її проголошення /отримання/.

Суддя Н.Б. Венглєвська