Рішення № 67395020, 26.06.2017, Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
26.06.2017
Номер справи
456/3602/16-ц
Номер документу
67395020
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 456/3602/16-ц

Провадження № 2/456/603/2017

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

"26" червня 2017 р. Стрийський міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Шрамка Р. Т.

з участю секретаря: Панилик О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Стрию справу за позовом виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради до ОСОБА_2 про звільнення земельної ділянки і приведення її до попереднього стану шляхом демонтажу тимчасової споруди

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, про звільнення земельної ділянки шляхом демонтажу тимчасової споруди (кіоска), яка знаходиться біля будинку по вул.. Галицька, 4 в м. Стрий Львівської області, приведення її до попереднього стану та стягнення судових витрат. Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради 28.01.2016року прийняв рішення №18, відповідно до якого ФОП ОСОБА_2, відмовлено у продовженні договору оренди на встановлення тимчасової споруди (пункту обміну валют) по вул. Галицькій, біля будинку №4 в м. Стрий Львівської області, у відповідності до звернення ВДАІ з обслуговування м. Стрий, Стрийського району та м. Моршин і УМВС України у Львівській області від 22.09.2015р. №777 у звязку з порушенням Закону України «Про дорожній рух», оскільки розміщення тимчасової споруди (пункту обміну валют) по вул. Галицькій, біля будинку №4 порушує вимоги Закону України "Про дорожній рух", вимоги "Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони", затверджених Постановою КМУ №198 від 30.03.1994р. На даний час згадана вище встановлена тимчасова споруда розташована без дозволу на її розміщення. Виконавчий комітет міської ради неодноразово звертався до ОСОБА_2, з проханням демонтувати тимчасову споруду (кіоск). Однак всі звернення відповідач проігнорував.

Представник відповідача ОСОБА_1 міської ради в судове засідання не зявився, однак подав до суду заяву, згідно якої просив розгляд справи проводити за відсутності представника та позовні вимоги задоволити.

Відповідач в судове засідання не зявився та не повідомив суду про причини своєї неявки, хоча про час та місце розгляд справи був належним чином повідомлений, про що свідчить його особиста розписка.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги слід задоволити з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні 28.01.2016р., рішенням виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради №18, ФОП ОСОБА_2, було відмовлено у продовженні договору оренди на розміщення тимчасової споруди (пункту обміну валют) по вул.. Галицькій, 4 в м. Стрий, у відповідності до звернення ВДАІ з обслуговування м. Стрий, Стрийського району та м. Моршин ГУМВС України у Львівській області від 22.09.2015р. №777 у звязку з порушенням Закону України «Про дорожній рух». Цим же рішенням ФОП ОСОБА_2, зобовязано демонтувати тимчасову споруду та звільнити займану територію в місячний термін з дня прийняття цього рішення.

Згідно повідомлень першого заступника міського голови ОСОБА_3 від 30.12.2015р., №3,13/2424 та 02.03.2016р., №3,13/248, ФОП ОСОБА_2, повідомлено про необхідність демонтажу тимчасової споруди, шляхом звільнення займаної території.

Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України до повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст належить надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього кодексу.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції міських рад та їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: виконання вимог законодавства та рішень органів виконавчої влади про дорожній рух і його безпеку.

Згідно п. 26 «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», затверджених Постановою КМУ №198 від 30.03.1994р., встановлено: Розміщення споруд малих архітектурних форм провадиться за дозволами, що видаються: в межах червоних ліній міських вулиць і доріг - відповідними місцевими виконавчими органами міських рад відповідно до підпункту 9.3 ДБН А 2.2-3-97 за погодженням з Державтоінспекцією, дорожньо-експлуатаційними та іншими заінтересованими організаціями; в межах смуг відчуження автомобільних (позаміських) доріг відповідними дорожньо-експлуатаційними організаціями за погодженням з Державтоінспекцією. Порядок погодження з Державтоінспекцією, розміщення малих архітектурних форм у межах червоних ліній, міських вулиць і доріг та смуг відчуження автомобільних (позаміських) доріг установлюється МВС за погодженням з власником автомобільних доріг, міських вулиць, Держпідприємництвом, Антимонопольним комітетом. Малі архітектурні форми не повинні мати заглиблені в грунт фундаменти і не перевищувати за висотою 4 метрів. У населених пунктах малі архітектурні форми (крім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) розміщуються за межею тротуару, пішохідних доріжок, алей на відстані не менше ніж 1 метр, але не ближче ніж 5 метрів до проїзної частини доріг і вулиць.

Згідно п.9.3 ДБН А2.2-3-97 проектна документація, розроблена згідно з державними нормативними документами, засвідчена відповідним записом головного архітектора (інженера) проекту, не підлягає погодженню з органами державного нагляду, за винятком випадків, передбачених законодавством України.

Згідно ч. 2 ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.1.3 «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

Підпункт г пункт 1 ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» вказує, що до обєктів благоустрою населених пунктів належать: вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» об'єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

Згідно ч. 4 ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території.

Згідно п.1, пп.2 п. 3 ст.40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами. Самоврядний контроль за станом благоустрою населених пунктів здійснюється зокрема шляхом розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян.

П. 4.3 «Правил впорядкування і утримання території міста Стрия», які затвердженні рішенням ОСОБА_1 міської ради №346 від 18.06.2013р., передбачено, будівництво і встановлення огорож, парканів, газонних огорож, кіосків, павільйонів, наметів, лотків ... та інших прибудов дозволяється після погодження місць встановлення та проектів з відділом архітектури і містобудування ОСОБА_1 міськвиконкому.

Відповідно до п.1.7 «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» (затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 21.10.2011р. №244), розміщення тимчасових споруд здійснюється згідно з цим Порядком. Пункт 2.1 даного Порядку вказує, що підставою для розміщення часової споруди є паспорт привязки тимчасової споруди.

Оскільки тимчасова споруда, яка розміщена по вул.. Галицькій, 4 в м. Стрию біля будинку, вважається самовільно встановленою, оскільки дозвіл на встановлення такої відсутній, на звернення виконавчого комітету міської ради про демонтаж тимчасової споруди (кіоску) ФОП ОСОБА_2, не реагує, а тому позов слід задоволити.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується ст.. 88 ЦПК України та стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті судового збору у розмірі 1450 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст.10, 58-61, 88, 154, 197, 209, 212, 214, 215, 218, 224 ЦПК України, ст.31 Закону України «Про оренду землі», ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», ст.ст.12, 13, 14, 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п. 44 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» суд, -

вирішив:

Позов виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради до ОСОБА_2 про звільнення земельної ділянки і приведення її до попереднього стану шляхом демонтажу тимчасової споруди задоволити.

Зобовязати ОСОБА_2 звільнити земельну ділянку шляхом демонтажу тимчасової споруди (кіоска), яка знаходиться біля будинку по вул.. Галицька, 45 в м. Стрий Львівської області та привести земельну ділянку до попереднього стану.

Стягнути з ОСОБА_2, іпн:НОМЕР_1 на користь виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради сплачений судовий збір в розмірі 1450 (одна тисяча чотириста пятдесят) грн., 00 коп., на рахунок №35416002038437, ід.код. 04055943, банк ГУДКСУ у Львівській області, код банку 825014.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя: ОСОБА_4