
Справа № 147/576/17
Провадження № 3/147/249/17
ПОСТАНОВА
іменем України
27.06.2017 року смт.Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Волошина І.А.,
за участю секретаря Чудак Г.І.,
за участю прокурора Юзько О.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Вінницького управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
за скоєння адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді поліцейського взводу №2 роти № 3 батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Вінниця» ГУНП у Вінницькій області, в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями перед звільненням, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, однак подав до суду заяву про розгляд справи без його участі у звязку з перебуванням за кордоном, зі складеним відносно нього протоколом про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, згоден.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» вказано, що поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Згідно витягу з наказу Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області № 234 о/с від 09.12.2016, сержанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу № 2 роти № З батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Вінниця» ГУНП у Вінницькій області.
07.11.2015 сержант поліції ОСОБА_1 склав Присягу поліцейського на вірність Українському народові.
Таким чином ОСОБА_1 є субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Наказом ГУНП у Вінницькій області № 101 о/с від 01.06.2016 капітан поліції ОСОБА_1, поліцейський взводу № 2 роти № З БПСПОП «Вінниця» ГУНП у Вінницькій області Вінницькій області, звільнений зі служби в поліції за власним бажанням.
Згідно розписки від 01.06.2017 ОСОБА_1 в день звільнення не перебував у відпустці та на лікарняному і отримав трудову книжку АО № 385913.
01.06.2017 ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1 цього Закону, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого Міністерством юстиції України за № 959/29089 від 17.07.2016 року, декларація субєкта декларування, який припиняє діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
ОСОБА_1 був зобовязаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 24 год. 00 хв. 01.06.2017 за період, не охоплений раніше поданими деклараціями , однак лише 14.06.2017 о 16 год. 41 хв. ним подано декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у звязку з припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, що підтверджується результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення від 16.06.2017 року, рапортом старшого оперуповноваженого Вінницького управління ДВБ НП України ОСОБА_2, письмовими поясненнями ОСОБА_1, витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій, витягом із наказу начальника ГУНП у Вінницькій області від 01.06.2017 року №101 о/с, та іншими дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.
Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1, будучи звільненим з органів поліції 01.06.2017 року та будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію перед звільненням лише 14.06.2017, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 320,00 грн.
Керуючись ст.ст. 176-2, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень, які стягнути в дохід держави на р\р № 31113106700549 в ГУДКСУ у Вінницькій області м.Вінниця, МФО 802015, код ЗКПО 34700954, код - 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. на користь держави на рахунок 31215256700001, стягувач: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя