
У Х В А Л А
23 червня 2017 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідача Прокопенка О.Б.,
суддів: Гриціва М.І., Кривенди О.В., -
розглянувши заяву Головного управління ДФС у місті Києві (далі - Управління) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 9 березня 2017 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління про визнання протиправними та скасування наказів,
в с т а н о в и л а:
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 9 березня 2017 року на підставі пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 23 січня 2017 року про відмову у продовженні стоку усунення недоліків апеляційної скарги.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою суду касаційної інстанції, Управління звернулося до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 237 КАС.
У заяві Управління посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції положень частини першої статті 88 КАС.
На обґрунтування заяви додано копії ухвал Вищого адміністративного суду України від 13 травня 2014 року та 18 травня 2016 року (справи №№ К/800/21899/14, К/800/9041/16 відповідно).
Проте аналіз оскаржуваного рішення та рішення Вищого адміністративного суду України від 13 травня 2014 року не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування касаційним судом норм процесуального права, оскільки вирішення суддею касаційного суду питання про відкриття касаційного провадження чи відмову в його відкритті залежить від встановлення передбачених законом підстав для вчинення відповідної процесуальної дії. Крім того, ухвалюючи оскаржуване рішення суд касаційної інстанції не застосовував положення частини першої статті 88 КАС, оскільки судовий збір за подання касаційної скарги Управлінням було сплачено. Натомість у рішенні цього суду від 13 травня 2014 року, наданому на порівняння, касаційний суд відстрочив заявнику сплату судового збору за його клопотанням.
У наданому на порівнянні рішенні Вищого адміністративного суду України від 18 травня 2016 року цей суд не вирішував питання щодо відкриття касаційного провадження, а задовольнив клопотання відповідача про відстрочення сплати судового збору.
Зазначене не дає підстави для висновку про обґрунтованість заяви Управління.
За таких обставин колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 9 березня 2017 року у цій справі.
Враховуючи викладене та керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у місті Києві про визнання протиправними та скасування наказів за заявою Головного управління ДФС у місті Києві про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 9 березня 2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідачО.Б. Прокопенко Судді: М.І. Гриців О.В. Кривенда