
ЄУН 193/608/17
Провадження № 3/193/79/17
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
П О С Т А Н О В А
23 червня 2017 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Кащук Д. А. розглянувши адміністративну справу відносно:
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2,
Дніпропетровської області
проживає за адресою:
провул. Квітневий, 17,
сел. Софіївка
ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч.1ст.172-6 Кодексу про адміністративне правопорушення України , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника відділу безпеки харчування та ветеринарії управління держпродспоживслужби у Софіївському районі Дніпропетровської області, будучи суб`єктом, на якого відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, не своєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2017 року, а декларація фактично подана 13.04.2017 року, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Судом встановлено, що відповідно до витягу із наказу в. о. начальника управління держпродспоживслужби у Софіївському районі Дніпропетровської області від 31.05.2016 № 7-к, ОСОБА_1 з 01.06.2016 року призначено на посаду начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Софіївському районі .
1 червня 2016 року ОСОБА_1 письмово ознайомився з попередженням про встановлені Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» обмеження, повязані з прийняттям на державну службу та її проходження про встановлені Законом України від 14.10.2014 № 1700 VII «Про запобігання корупції», спеціальні обмеження для осіб, які претендують та займають посади, повязані з використанням функцій держави.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з п. 2, п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державну службу» до категорії «Б» державної служби зокрема віднесені наступні посади: керівників інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, їх заступників, керівників територіальних органів цих державних органів та їх структурних підрозділів, їх заступників.
Тобто, посада начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби у Софіївському районі Дніпропетровської області є посадою відповідно до п.п. 2 п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державну службу» категорії «Б» державної служби. Також це підтверджується поданою ОСОБА_1 декларацією до «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», де ним зазначено посаду державного службовця категорією «Б».
Відповідно до п.п. «в», п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є субєктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Крім того, відповідно до примітки ст.50 Закону, особи, посада яких належить до посад державних службовців категорії «Б», є особами що займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п. 1, п. п. "а" і "в" п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декдарацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2 така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни в майновому стані субєкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Подання декларацій на першому етапі здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище віднесені зокрема й особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «Б».
Згідно Закону України № 1975 VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23.03.2017, який набрав чинності 30.03.2017 року, продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до ЗУ "Про запобігання корупції" подають цю декларацію вперше, але враховуючи, що ОСОБА_1 станом на 1.09.2016 рік займав зазначену посаду і у 2016 році вже подавав декларацію за 2015 рік, на нього не поширюється дія закону № 1975 VIII від 23.03.2017 року.
Як вбачається з матеріалів справи та наданих письмових пояснень, ОСОБА_1 на момент початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 31.03.2017 року був службовою особою, який згідно зі ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» займає відповідальне становище та особливо відповідальне становище, на нього розповсюджувався обовязок подати декларацію особи, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом також встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агенства з питань запобігання корупції лише 13.04.2017 року.
Отже, ОСОБА_1 не подав своєчасно, тобто до 24:00 31.03.2017, не маючи на це поважних причин, декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з 00:00 годин 1.04.2017 року та до 13.04.2017 ОСОБА_1 декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна, за 2016 рік, не подавалась та була подана 13.04.2017 року .
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Відповідно до письмових пояснень вину у вчинені адміністративного правопорушення визнає в повному обсязі та просить призначити адміністративне стягнення ближче до мінімального, зазначив, що вказану декларацію було подано не вчасно у звязку із великим обсягом роботи за посадою.
Прокурор в судовому засіданні просить визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначеного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, зазначаючи при цьому, що ОСОБА_1 характеризується позитивно, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, з огляду на це просить призначити адміністративне стягнення ближче до мінімального, передбаченого санкцією статті 172-6 ч. 1 КУпАП .
Дослідивши письмові матеріали справи, враховуючи висловлену думку прокурора суд вважає, що в діях правопорушника є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, протоколом № 264 від 30.05.2017 року (а.с. 1-10), поясненнями правопорушника (а.с. 24), витягом декларації від 20.05.2017 року з сайту НАЗК (а.с. 11-17).
В якості помякшуючих вину обставин суд враховує щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин судом не вбачається.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступені його вини та майнового стану, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення в вигляді мінімального штрафу, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, так як застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Керуючись ст. ст. 45, 50 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6, ст.ст.280,283,284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним по ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (пятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять ) гривень 00 копійок (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) .
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Софіївського районного суду
Дніпропетровської області ОСОБА_2