
Справа № 212/2852/17
3/212/1082/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2017 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в місті ОСОБА_2 Департаменту патрульної поліції відносно:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого ПП «Ольвія», який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,-
учасники справи: правопорушник ОСОБА_3, захисник ОСОБА_4,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 04 травня 2017 року о 01 годині 10 хвилин по вул. Ватутіна в м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області керував транспортним засобом ГАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного спяніння (поведінка не відповідає обстановці, порушення мови, розширені зіниці ока, що не реагують на світло), на вимогу працівників поліції від проходження медичного огляду на встановлення стану алкогольного, наркотичного або іншого спяніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_3 в судовому засіданні провину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, при цьому не заперечував, що на відеозаписі фіксування працівниками патрульної поліції вчинення адміністративного правопорушення зафіксований саме він. Пояснив, що причиною зупинки транспортного засобу були не ввімкнені в темну пору доби фари ближнього світла. Заперечував факту вживання наркотичних речовин.
Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні зазначив, що до протоколу про адміністративне правопорушення не додано акту огляду ОСОБА_3 на стан спяніння, що свідчить про протиправність дій працівників патрульної поліції зі складення протоколу про адміністративне правопорушення без зазначеного акту огляду.
Суд, вислухавши пояснення правопорушника, його захисника, дослідивши письмові та відеоматеріали справи встановив наступне.
Згідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Так, незважаючи на невизнання провини ОСОБА_3, вина останнього у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №152681 від 04.05.2017 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, які підтвердили факт відмови ОСОБА_3 від проходження у медичному закладі огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, переглянутим в судовому засіданні відеозаписом фіксування вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, згідно якого останній відмовився від проходження огляду у медичному закладі на визначення стану наркотичного спяніння у присутності двох свідків.
Згідно довідки старшого інспектора відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції в м.Кривому Розі Департаменту патрульної поліції майора поліції ОСОБА_7 від 04.05.2017 року ОСОБА_3 отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами.
Таким чином, суддя вважає, що в діях ОСОБА_3 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Водночас судом не приймаються доводи захисника ОСОБА_4 щодо складення працівниками поліції акту огляду на стан наркотичного спяніння з огляду на наступне.
Відповідно до п. 9 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої спільним наказом МВС та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року зареєстрованої Міністерством юстиції України 11.11.2015 року за № 1413/27858 (далі Інструкція), з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоровя, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоровя не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Також згідно п. 4 вищевказаної Інструкції встановлено, що ознаками наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного спяніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Згідно п.12 вказаної Інструкції визначено, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоровя.
Зазначені положення Інструкції свідчить про те, що поліцейський не проводить огляд особи на стан наркотичного спяніння на місці зупинки транспортного засобу, а направляє цю особу для огляду до найближчого закладу охорони здоровя, від проходження якого ОСОБА_3 відмовився.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, суддя у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, яка повністю підтверджена матеріалами справи, дані про особу правопорушника, та вважає за доцільне накласти на водія ОСОБА_3 адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 320 гривень.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 130, 268, 280, 283, 284 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП та застосувати у відноше нні нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до апеляційного суду Дніпропетровської області, через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: М. В. Зімін