
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 червня 2017 року справа №826/7435/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовомЗакритого акціонерного товариства "Техпромсервіс"до третя особаДержавної фіскальної служби України Державна податкова інспекція у Голосіївському районі ГУ ДФС у місті Києвіпровизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії В С Т А Н О В И В:
Закрите акціонерне товариство "Техпромсервіс" (далі по тексту - позивач, ЗАТ "Техпромсервіс") звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до Державної фіскальної служби України (далі по тексту - відповідач) в якій просить: 1) визнати протиправною бездіяльність відповідача по незабезпеченню автоматичного збільшення суми на яку позивач має прав реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на величину від'ємного значення у розмірі 593 224,00 грн. у систему електронного адміністрування податку на додану вартість у визначений законом термін; 2) зобов'язати відповідача збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму на яку позивач має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на величину від'ємного значення у розмірі 593 224,00 грн. та відобразити відповідне збільшення у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ,
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали адміністративного позову Закритого акціонерного товариства "Техпромсервіс", Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Частиною п'ятою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у випадку подання позовної заяви представником з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до частини 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до частини 2 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження законних представників підтверджуються документами, які, зокрема, стверджують займану ними посаду.
З позовної заяви вбачається, що вона підписана ОСОБА_1 із зазначенням, що це голова правління ЗАТ "Техпромсервіс", однак в порушення наведених вимог позивачем не надано довіреності на уповноваження цієї особи та/або наказу про призначення його головою правління ЗАТ "Техпромсервіс", які є необхідними в контексті перевірки дотримання вимог пункту 1 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України щодо наявності у особи, що підписала позовну заяву, відповідних повноважень.
Частина третя статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідно в 1 розмірі прожиткового мінімуму на одну працездатну особу., встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
У свою чергу відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено у 2017 році прожитковий мінімум станом на січень 2017 року на рівні 1 600,00 грн. тому, за кожну немайнову вимогу адміністративного позову, який подано юридичною необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 600,00 грн.
При цьому у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, у разі подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру, належить сплатити судовий збір за кожну з вимог.
Позивачем на підтвердження сплати судового збору надано квитанцію № 1 від 08 червня 2017 року на суму 1 684,00 грн, як за одну позовну вимогу немайнового характеру, тобто як за подання юридичною особою позову немайнового характеру, з однією позовною вимогою.
Проте суд звертає увагу позивача, що адміністративний позов містить 2 (дві) позовні вимоги немайнового характеру.
З урахуванням викладеного, позовна заява Закритого акціонерного товариства "Техпромсервіс" не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки позивач може усунути у дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили шляхом подання до суду документа, що підтверджує повноваження голови правління Закритого акціонерного товариства "Техпромсервіс" ОСОБА_1 та докази сплати судового збору ще за одну позовну вимогу, що складає 1 516,00 грн. (із урахуванням сплаченої раніше суми).
Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Закритого акціонерного товариства "Техпромсервіс" без руху.
2. Встановити Закритому акціонерному товариству "Техпромсервіс" дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити Закрите акціонерне товариство "Техпромсервіс" про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко