
Копія
Справа № 822/1365/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2017 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:представників сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОДЕР" до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради , Управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області , треті особи на стороні відповідача - Приватне підприємство "Коммандос Альфа" , Товариство з обмеженою відповідальністю "Коммандос" про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "ОДЕР" звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради, Управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, за участі третіх осіб на стороні відповідача - ПП "Коммандос Альфа", ТОВ "Коммандос", в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить: визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії щодо ПП "Коммандос Альфа" (код ЄДРПОУ 35860953):
- про державну реєстрацію юридичної особи шляхом виділу (в т.ч. за судовим рішенням), яка внесена до Єдиного державного реєстру 11.04.2008 року №16681360000002785;
- про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, яка внесена до Єдиного державного реєстру 17.06.2008 року №16681070001002785;
- про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, яка внесена до Єдиного державного реєстру 30.12.2009 року №16681050002002785;
- про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, яка внесена до Єдиного державного реєстру 30.12.2009 року №16681070003002785;
- про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, яка внесена до Єдиного державного реєстру 30.08.2012 року №16731070004007110;
- про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, яка внесена до Єдиного державного реєстру 21.05.2015 року №16731070005007110;
- про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, яка внесена до Єдиного державного реєстру 21.01.2017 року №16731070007007110.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 25.12.2017 року Загальними зборами учасників ТОВ "Коммандос" (Протокол №31) прийняте рішення про виділ з юридичної особи - ТОВ "Коммандос" три приватних підприємства.
Протоколом №1 загальних зборів власників приватного підприємства "Коммандос Альфа" від 31.03.2008 року прийняте рішення про створення ПП "Коммандос Альфа".
11.04.2008 року державним реєстратором ОСОБА_3 здійснено державну реєстрацію ПП "Коммандос Альфа".
За розподільчим балансом ПП "Коммандос Альфа" від 10.04.2008 року та актом прийому-передачі від 11.04.2008 року, у зв'язку з правонаступництвом по договорам оренди, ТОВ "Коммандос" передало, а ПП "Коммандос Альфа" прийняло права та обов'язки орендаря земельних ділянок за договорами оренди земельних ділянок, укладеними між Хмельницькою РДА та ТОВ "Коммандос", внесені спільну діяльність відповідно до Договору №01 від 04.10.2006 року про сумісну діяльність по будівництву та експлуатації ТСЦ "Поділля".
Позивач зазначає, що земельні ділянки, внесені ТОВ "Коммандос" до Договору №01 від 04.10.2006 року про сумісну діяльність по будівництву та експлуатації ТСЦ "Поділля" є спільним майном часників Договору №01 від 04.10.2006 року, а тому передача прав та обов'язків орендаря земельних ділянок від ТОВ "Коммандос" до ПП "Коммандос Альфа" без згоди всіх учасників Договору №01 є порушенням 1134 ЦК України.
Окрім того у зв'язку із купівлею на аукціоні права вимоги (майнових та немайнових) належного виконання зобов'язань учасниками Договору №01 від 04.10.2006, а також прав вимоги, що є або можуть виникнути у зв'язку із зазначеним Договором у майбутньому, здійснено заміну учасника (сторону) Договору №01/4 від 04.10.2006 року з TOB "Коммандос" та його правонаступника TOB "Одер", затверджено вихід із складу учасників Договору № 01 від 04.10.2006 року TOB ТСЦ "Поділля", а також обрано TOB "Одер" новою уповноваженою особою Договору №01/4 від 04.10.2006 року про спільну діяльність по будівництву та експлуатації ТСЦ "Поділля".
Таким чином, державна реєстрація приватного підприємства "Коммандос Альфа" шляхом виділу з ТОВ "Коммандос" порушує право TOB "Одер", як правонаступника TOB "Коммандос" та уповноважену особу по Договору №01 від 04.10.2006 року, у спільному майні учасників Договору № 01 від 04.10.2006 року.
Фактично з реєстрацією ПП "Коммандос Альфа", державний реєстратор позбавив права учасників Договору №01, учасником якого ПП "Коммандос Альфа" не є, на земельні ділянки, які надані виключно з метою будівництва ТСЦ "Поділля".
Позивач зазначає, що рішення про державну реєстрацію приватного підприємства "Коммандос Альфа" прийняте з порушенням вимог до оформлення документів, які подаються державному реєстратору відповідно до законодавства, чинного на момент здійснення реєстрації.
Окрім того, при подачі документів на реєстрацію ПП "Коммандос Альфа" державним реєстратором не перевірено наявність рішення загальних зборів про затвердження розподільчого балансу та відмітки нотаріуса про посвідчення розподільчого балансу ПП "Коммандос Альфа" від 10.04.2008 року.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги, з підстав викладених в позовній заяві просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача, Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради, в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, на адресу суду направив заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача, Управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області позов не визнав, просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Представники ПП "Коммандос Альфа" позов не визнали, надали письмові заперечення, згідно яких зазначили, що ТОВ "Одер" немає ніякого права щодо спірних правовідносин, оскільки просте товариство, яке діє відповідно до договору №1 про сумісну діяльність по будівництву та експлуатації ТСЦ "Поділля" від 04.10.2006 року припинено (ліквідоване) з 10.07.2009 року на підставі п.4 ч.1 ст.1141 Цивільного кодексу України, а відповідно і договори №01 від 04.10.2006 року та №09/07 від 07.09.2003 року про спільну діяльність припинили свою дію.
Зазначає, що звернення позивача до суду з даним позовом є передчасним, оскільки остаточне рішення про банкрутство ТОВ "Коммандос" не прийняте, протоколи Загальних зборів ТОВ "Коммандос" та ПП "Коммандос Альфа" не скасовані, чинні по даний час.
Також звертає увагу на те, що позивач купив на аукціоні лише права вимоги (майнових та немайнових) належного виконання зобов'язань, тому реєстрація ПП "Коммандос Альфа" жодним чином не порушує його прав та інтересів.
Державним реєстратором дотримані норми законодавства, чинного на час реєстрації, та усіх процедур та проведено державну реєстрацію законно.
Враховуючи обставини, викладені в запереченні, просили відмовити у задоволенні позову.
ТОВ "Коммандос" в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, заяв, клопотань до суду не надавав.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Суд встановив, що 11.04.2008 року державний реєстратор ОСОБА_3 здійснила державну реєстрацію ПП "Коммандос Альфа".
Позивач, не погоджуючись із вказаним рішенням, звернувся до суду із цим адміністративним позовом.
Вирішуючи спір по суті позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", в редакції чинної на час виникнення спірних правовідносин (надалі - Закон) та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Відповідно до ст.4 вказаного Закону державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:
перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;
перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;
внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;
оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію та виписки з Єдиного державного реєстру.
Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно статті 5 Закону державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.
Повноваження держаного реєстратора визначені статтею 6 Закону, де зазначено, що державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, зокрема:
- проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
- формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ (крім реєстраційних справ юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до частини четвертої статті 3 цього Закону). Якщо кількість державних реєстраторів у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації становить три і більше осіб, зберігання реєстраційних справ забезпечує відповідна посадова особа структурного підрозділу (відділу, управління), який створюється для організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи державних реєстраторів;
- проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців;
- проводить державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями;
- вносить до Єдиного державного реєстру відомості про державну реєстрацію особи на підставі рішення суду;
- здійснює інші дії, передбачені цим Законом.
У Розділі III Закону визначений порядок реєстрації юридичної особи. Так, статтею 23 передбачено резервування найменування юридичної особи, для чого засновник (засновники) юридичної особи або уповноважена ним (ними) особа повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи: заяву встановленого зразка про резервування найменування юридичної особи та документ, що підтверджує внесення плати за проведення резервування найменування юридичної особи.
Для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються документи, що визначені у Статті 24 Закону.
Для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;
примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;
два примірники установчих документів;
документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи. (ч.1 с.23 Закону)
Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - сьомою цієї статті. (ч.8 с.23 Закону)
Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються засновником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється його паспорт.
Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється її паспорт та надається документ, що засвідчує її повноваження. (ч.9 с.23 Закону)
Документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) засновнику або уповноваженій ним особі з відміткою про дату надходження документів.
Дата надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. (ч.10 с.23 Закону)
Статтею 25 Закону визначений порядок проведення державної реєстрації юридичної особи, згідно якого державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону.
Перевірка на відсутність підстав для відмови, які передбачені абз.5-8 ч.1 ст.27 цього Закону, здійснюється з використанням відомостей з Єдиного державного реєстру.
За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державної реєстрації юридичної особи.
Строк державної реєстрації юридичної особи не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи.
Статтею 27 Закону визначений вичерпний перелік підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи. Так підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є:
невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи;
невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону;
порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема:
наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи;
невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі;
наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 цього Закону;
наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися;
використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
Суд звертає увагу на те, що статтею 32 Закону визначено особливості проведення державної реєстрації юридичної особи, що створюється шляхом виділу, де зазначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи, що створюється шляхом виділу, засновники (учасники) або уповноважені ними орган чи особа крім документів, які передбачені ч.1-7 ст.24 цього Закону, повинні додатково подати нотаріально посвідчену копію розподільчого балансу.
Прийом документів державним реєстратором для проведення державної реєстрації юридичної особи, що створюється шляхом виділу, проводиться в порядку, встановленому ч.8-12 ст.24 цього Закону.
Державна реєстрація юридичної особи, що створюється шляхом виділу, проводиться в порядку, встановленому статтями 25 - 27 цього Закону, не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення про виділ у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом щодо виділу здійснюється за процедурами, передбаченими ст.34 цього Закону для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом щодо припинення юридичної особи.
Якщо виділ здійснюється на підставі судового рішення, внесення до Єдиного державного реєстру запису про це здійснюється за процедурами, передбаченими ст.38 цього Закону для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.
Виділ вважається завершеним з дати державної реєстрації юридичних осіб, утворених в результаті виділу.
Суд встановив, що 25.12.2017 року Загальними зборами учасників ТОВ "Коммандос" (Протокол №31) прийняте рішення про виділ з юридичної особи - ТОВ "Коммандос" три приватних підприємства.
Протоколом №1 загальних зборів власників приватного підприємства "Коммандос Альфа" від 31.03.2008 року прийняте рішення про створення ПП "Коммандос Альфа".
Також на цих же зборах прийняте рішення про затвердження Статуту ПП "Коммандос Альфа" з розподілом часток власників в майні підприємства. Обрати директором ПП "Коммандос Альфа" громадянина України ОСОБА_4. Провести державну реєстрацію статутних документів ПП "Коммандос Альфа", факту обрання директора.
На виконання вказаного рішення зборів 10.04.2008 року гр. ОСОБА_5, який є засновником ПП "Коммандос Альфа" подав до органу державної реєстрації заяву про державну реєстрацію юридичної особи ПП "Коммандос Альфа" із наступними документами:
- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;
- примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом (Протокол №1 Загальних зборів власників ПП "Коммандос Альфа" від 31.03.2008 року);
- два примірники установчих документів (Статут ПП "Коммандос Альфа");
- нотаріально посвідчену копію розподільчого балансу (станом на 10.04.2008 року);
-документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.
Здійснивши перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці, а також перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації, 11.04.2008 року державним реєстратором ОСОБА_3 здійснено державну реєстрацію ПП "Коммандос Альфа".
Суд критично ставиться до твердження позивача про те, що при подачі документів на реєстрацію ПП "Коммандос Альфа" державним реєстратором не перевірено наявність рішення загальних зборів про затвердження розподільчого балансу та те, що не вбачається відмітки нотаріуса про посвідчення розподільчого балансу ПП "Коммандос Альфа" від 10.04.2008 року.
Як встановлено судом, та підтверджується матеріалами справи, серед наданих представником ПП "Коммандос Альфа" надано копію розподільчого балансу на 10.04.2008 року, нотаріально посвідчену приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_6, про що зроблено запис в реєстрі №2397 10.04.2008 року.
Разом з тим позивач у поданому адміністративному позові оскаржує дій державного реєстратора щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах та державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, які внесені до Єдиного державного реєстру після реєстрації юридичної особи.
Суд зазначає, що Стаття 29 Закону регулює державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи та визначає, що для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів;
оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію або документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату оригіналів установчих документів;
два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;
документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
Державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті.
Якщо документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи подаються особою, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт.
Якщо такі документи подаються іншим представником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт та надається документ або нотаріально засвідчена копія документа, що засвідчує повноваження представника.
Документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) заявнику з відміткою про дату надходження документів.
Дата надходження документів для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій.
Проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи здійснюється за процедурами, передбаченими частинами першою - п'ятою статті 25 та частинами другою - третьою статті 27 цього Закону для проведення державної реєстрації юридичної особи.
Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи повинен видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) заявнику один примірник оригіналу установчих документів у старій редакції з відмітками державного реєстратора про проведення державної реєстрації змін до установчих документів та в той же день передати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
Суд встановив, що:
- 17.06.2009 року за зверненням представника ПП "Коммандос Альфа" ОСОБА_7 та доданих документів державним реєстратором Хмельницької РДА ОСОБА_8М була проведена державна реєстрація внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, а саме: відомості про зміну керівника ПП "Коммандос Альфа",
- 28.12.2009 року за зверненням представника ПП "Коммандос Альфа" ОСОБА_9 та доданих документів державним реєстратором Хмельницької РДА ОСОБА_8М 30.12.2009 року була проведена державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи та змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, а саме: зміна місцезнаходження ПП "Коммандос Альфа";
- 27.08.2012 року за зверненням представника ПП "Коммандос Альфа" ОСОБА_7 та доданих документів державним реєстратором виконавчим комітетом Хмельницької міської ради ОСОБА_10 30.08.2012 року була проведена державна реєстрація внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, а саме: зміна видів економічної діяльності видами економічної діяльності з їх переліку, зазначеними у статуті юридичної особи;
- 20.05.2015 року за зверненням представника ПП "Коммандос Альфа" ОСОБА_7 та доданих документів державним реєстратором виконавчим комітетом Хмельницької міської ради ОСОБА_11 21.5.2015 року була проведена державна реєстрація внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, а саме: зміна кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник юридична особа;
- 20.01.2017 року за зверненням представника ПП "Коммандос Альфа" ОСОБА_5 та доданих документів державним реєстратором виконавчим комітетом Хмельницької міської ради ОСОБА_11 24.01.2017 року була проведена державна реєстрація внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, а саме: зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи, зміна фізичних осіб або зміна про фізичних осіб - платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у т.ч. підписувати договори, тощо.
Дослідивши матеріали справи, суд робить висновок, що матеріалами справи підтверджується, що представниками ПП "Коммандос Альфа" надано весь необхідний пакет документів для проведення оспорюваних позивачем реєстрації, відповідач вчинив усі дії передбачені чинним законодавством для проведення державної реєстрації юридичної особи, статутних документів ПП "Коммандос Альфа", а також змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах, а тому, суд приходить до висновку про відсутність підстав для визнання дій державного реєстратора протиправними та, відповідно, скасування реєстраційних дій.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що відповідач повністю довів правомірність своїх дій при вчиненні реєстраційних дій ПП "Коммандос Альфа", натомість позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підтверджені матеріалами справи, а тому адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОДЕР" до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради, Управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, треті особи на стороні відповідача - Приватне підприємство "Командос Альфа", Товариство з обмеженою відповідальністю "Командос" про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій щодо приватного підприємства "Командос Альфа" (код ЄДРПОУ 35860953) - залишити без задоволення.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 23 червня 2017 року
Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1