Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2017 р. Справа №805/1876/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття постанови:12:20
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., при секретарі судового засідання Притулі С.С., розглянувши у судовому засіданні адміністративний позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування вимоги про сплату єдиного внеску № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року,
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, довіреність від 06.06.17 за №83,
ОСОБА_2, довіреність від 06.06.17 за №84
від відповідача ОСОБА_3, довіреність від 16.06.17 за № 9904/10/05-99-10-02
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про скасування вимоги про сплату єдиного внеску № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року у загальній сумі 1 398 280,95 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» 23 лютого 2017 року поштою отримано від Головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року на загальну суму 1 398 280,95 грн. станом на 31 січня 2017 року, де 1 165 815,08 грн. вказано як недоїмка з єдиного соціального внеску, 85 353,12 грн. - штраф, 147 112,75 грн. пеня.
СТОВ «Жовтневе» не погоджується з цією вимогою у повному обсязі і просить скасувати вимогу Головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області до СТОВ «Жовтневе» про сплату боргу (недоїмки) № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року в сумі 1 398 280,95 грн. в повному обсязі, витрати по справі покласти на відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні заявлені вимоги підтримав з підстав, викладених у адміністративному позові, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, у своїх запереченнях зазначив, що відповідно до Закону України про «Збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», який набрав чинності з 01.01.2011 року зі змінами та доповненнями, позивач є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Згідно облікових даних з інформаційної системи органу доходів і зборів заборгованість СТОВ «Жовтневе» станом на 31.01.2017 року становила 1 398 280,95 грн. за період з 20.10.2014 року по 31.01.2017 року. На підставі цих даних ГУ ДФС у Донецькій області сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 09.02.2017 року №Ю-8161-17, згідно вимог чинного законодавства. Вважає, що вимога прийнята у відповідності до законодавства. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Крім того, в судовому засіданні відповідач зазначив, що строк для звернення з адміністративним позовом до суду СТОВ «Жовтневе» вважається пропущеним та просив залишити його без розгляду.
На що, суд зазначає, що відповідно до статті 99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. СТОВ «Жовтневе» скористалось свої правом досудового порядку вирішення спору, а саме: позивачем вимога про сплату боргу ( недоїмки) отримана 23 лютого 2017 року, скарга подана до Головного управління ДФС у Донецькій області 28 лютого 2017 року № 27. Рішення про результат розгляду скарги отримано підприємством 06 квітня 2017 року. З адміністративним позовом позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду 03 травня 2017 року, що підтверджується конвертом зі штампом поштового відправлення, наявним в матеріалах справи (а.с.22).
На підставі вищевикладеного, суд зазначає, що адміністративний позов, поданий до Донецького окружного адміністративного суду Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» без пропуску місячного строку для захисту свої прав.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши представників позивача, представника відповідача, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» зареєстроване у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 30845071, місцезнаходження: 85651, м. Донецька область, Марїнський район, село Єлизаветівка, вулиця Центральна, 39 корпус А, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016р. № 1657/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 червня 2016р. за № 839/28969( а.с.16-20).
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» перебуває на обліку в органі доходів і зборів, як платник єдиного соціального внеску, розташованому на території населеного пункту (село Єлизаветівка), визначеного переліком зазначеним у ст. 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, знаходиться за адресою: 85612, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016р. № 1657/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 червня 2016р. за № 839/28969.
У своїй позовній заяві, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» зазначає, що 23 лютого 2017 року підприємством поштою отримано від Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року на загальну суму 1 398 280,95 грн. станом на 31 січня 2017 року, де 1 165 815,08 грн. вказано як недоїмка з єдиного соціального внеску, 85353, 12 грн.- штраф, 147112,75 грн. пеня. Не погодившись з зазначеною вимогою, позивач звернувся зі скаргою від 28 лютого 2017 року за №27 до Головного управління ДФС у Донецькій області на вимогу про сплату боргу з єдиного внеску №Ю-8161-17 від 09.02.2017 року на суму 1 398 280,95 грн. За результатом розгляду скарги Головним управлінням Державної фіскальної служби, позивачем було отримання рішення від 31.03.2017 року № 6674/6/99-99-11-02-02-25 щодо залишення скарги позивача - без задоволення. Не погодившись з рішенням відповідача, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду (а.с.13).
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що у відповідності до Указу Президента від 14.04.2014 року № 495/2014 « Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 13 квітня 2014 року « Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», було запроваджено проведення антитерористичної операції збройними силами України, яка триває до сьогодні.
Таким чином, вбачається, що позивач перебуває безпосередньо в зоні проведення антитерористичної операції, запеклих бойових дій і чисельних обстрілів. У відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України №1275-р від 02.12.2015 року село Єлизаветівка Марїнського району включено до переліку населених пунктів на території яких здійснюється антитерористична операція.
Сертифікатом № 6110 про форс-мажорні обставини (обставини не переробної сили) від 05 квітня 2016 року № 449/05.0-4 Торгово-промислова палата України відповідно до п. п. 100.4 і 100.5 ст. 100 Податкового кодексу України, на підставі наданих документів засвідчила Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» настання обставин непереборної сили з 01 червня 2014 року при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються сплавлення та сплати податків та обовязкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промислової палати України обставини непереборної сили тривали та дату закінчення їх терміну встановити було неможливо (а.с.8).
До суду надана заява Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» від 17.02.2017 р. № 21, яка адресована відповідачу, щодо звільнення від виконання обов'язків платника єдиного внеску, у тому числі нарахування, утримання, сплати єдиного внеску та подання звітності (а.с.10).
09 лютого 2017 року відповідачем складено вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ю-8161-17 з єдиного внеску на загальну суму 1 398 280,95 грн., де 1 165 815,08 грн. вказано як недоїмка з єдиного соціального внеску, 85353, 12 грн. - штраф, 147112,75 грн. пеня. Вимога складена станом на 31.01.2017р (а.с.7).
Згідно з п. 1 та п. 12 ч. 2 ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.
Актом від 11.05.2017 року № 31-07 за результатом звірення розрахунків платника за період з 01.04.2014 року по 24.04.2014 року, додаток № 2 до Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, засвідчено, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» мало позитивне сальдо розрахунків у сумі 9 658,65 грн. ОСОБА_3 складений та підписаний обома сторонами (а.с.47).
Суд зазначає, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» є платником єдиного внеску згідно з п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
За приписами абзаців першого та другого ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй.
Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.1 вказаного Закону визначено, що недоїмка це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Законом України №1669-VII від 02.09.2014р. «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який набрав чинності 15.10.2014р., у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 (пункт 9-4 в редакції Закону з 13.03.2015 року) такого змісту:
«9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обовязків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обовязків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу».
Статтею другою Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобовязань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.
Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобовязані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобовязань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014р. №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено с. Єлизаветівку Донецької області.
Дію вказаного Розпорядження зупинено Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1079-р від 05.11.2014 р.
Вказані розпорядження втратили чинність згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 р. № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України». Також цим розпорядженням до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція с. Єлизаветівка Донецької області.
Таким чином, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» є платником єдиного внеску, визначений статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», та який перебуває на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Пунктом 28 розділу І Закону України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 01.01.2016р., виключено підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», але положення пп. 8 п. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» були реалізовані шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а змін безпосередньо до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо виключення (або викладення в новій редакції тощо) п.9 -4 розділу VIII цього Закону не було внесено.
Тобто, положення п.п. 8 п. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» після набрання ними чинності стали невідємною складовою Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а сам п.п. 8 п. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» вичерпав свою функцію. Аналогічний підхід застосовано Конституційним Судом України в ухвалі від 05.02.2008 р. справа №2-1/2008.
З огляду на дію пункту 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464-VІ позивач звільняється від виконання зобов'язань платника єдиного внеску, встановлених частиною другою статті 6 Закону № 2464-VІ, у тому числі передбачених підпунктом першим частини другої цієї статті, а саме, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції.
Аналогічного висновку дійшов Вищий адміністративний суд України в ухвалах від 18.10.2016р. №К/800/27504/16, від 17.01.2017р. №К/800/34798/16, від 11.01.2017р. №К/800/396/17.
Крім того, у листі Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України № 04-34/17-20 (192377) від 05.08.2016р., повідомляється про чинну редакцію Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з урахуванням п. 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення».
Як вбачається з матеріалів справи, спірна вимога сформована 09 лютого 2017 року відповідно до статті 25 Закону № 2464-VІ, яка визначає заходи впливу та стягнення. За положеннями абзацу другого частини першої цієї статті її положення поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Саме за положеннями частини четвертої цієї статті орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Відсутність (відстрочення в силу закону) обов'язку сплати внесків у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції унеможливлює складання відповідачем та направлення позивачу спірної вимоги на момент її складання, а саме, станом на 09 лютого 2017 року.
Таким чином, спірна Вимога про сплату недоїмки та застосування наслідків такої не сплати є протиправною на момент її формування.
Разом з цим, суд зазначає, що Закон № 1669 не скасовує обов'язків платника податків (єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), а надає можливість на період АТО не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Донецького апеляційного адміністративного суду від 13.06.2017 року по справі №805/1196/17-а.
З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку, що пункт 9-4 розділу VIII Закону №2464-VІ є діючим на теперішній час, зміни безпосередньо до Закону № 2464-VІ щодо виключення (або викладення в новій редакції тощо) п. 9-4 розділу VIII цього Закону внесено не було, чим спростовує доводи відповідача щодо втрати чинності цього пункту.
Отже, суд вважає, що позовні вимоги про скасування вимоги Головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області про сплату боргу (недоїмки) № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, та підтверджується платіжними дорученнями № 3481 від 28 квітня 2017 року, позивач за подання адміністративного позову сплатив 20 974,23 грн.
Отже, суд повертає позивачу судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області у розмірі 20 974,23 грн.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про скасування вимоги про сплату єдиного внеску № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року - задовольнити повністю.
Скасувати вимогу Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області № Ю-8161-17 від 09.02.2017 року про сплату недоїмки з єдиного соціального внеску в розмірі 1 398 280,95 грн.
Стягнути на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Жовтневе» (код ЄДРПОУ 30845071, 85651, Донецька область, с. Єлизаветівка, вул. Центральна, 39а, р/р 26006010191869 МФО300023 ПАТ Укрсоцбанк) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області (39406028, 85612, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114) суму судових витрат у розмірі 20 974,23 грн.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені 22 червня 2017 року в присутності представників сторін.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 26 червня 2017 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кочанова П.В.