Рішення № 67364792, 16.06.2017, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
16.06.2017
Номер справи
910/8625/16
Номер документу
67364792
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.06.2017

Справа №910/8625/16

За позовом

Приватного підприємства Приватного акціонерного товариства "Азовсталь"

до

1. Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця";

2. Державного підприємства "Донецька залізниця"

про

стягнення 16 087, 70 грн. збитків.

Суддя Підченко Ю.О.

Представники сторін:

від позивача:

не з'явився;

від відповідача-1:

від відповідача-2:

не з'явився;

не з'явився;

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Приватне акціонерне товариство "Металургійний комбінат Азовсталь" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про стягнення 16 087,70 грн. збитків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.06.2016 р. у справі № 910/8625/16 залучено до участі у справі у якості іншого відповідача – Державне підприємство "Донецька залізниця".

Рішенням Господарського суду міста Києва від 29.08.2016 р., залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 13.12.2016 р. у справі №910/8625/16, позовні вимоги задоволено частково; стягнуто з ПАТ “Українська залізниця” на користь ПАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" 16 087, 70 грн. збитків та 1 378, 00 грн. судового збору; в частині позовних вимог до ДП "Донецька залізниця" відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального права, просить постанову Київського апеляційного господарського суду від 13.12.2016 та рішення місцевого господарського суду від 29.08.2016 скасувати, прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

Постановою Вищого господарського суду України від 15.03.2017 р. Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" задоволено частково. Постанову Київського апеляційного господарського суду від 13.12.2016 р. та рішення Господарського суду міста Києва від 29.08.2016 р. у справі № 910/8625/16 – скасовано, а справу № 910/8625/16 направлено до Господарського суду міста Києва на новий розгляд в іншому складі суду.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.03.2017р. суд прийняв справу № 910/8625/16 до свого провадження, розгляд справи призначив на 19.05.2017 р.

19.05. 2017 р. судове засідання не відбулось, у зв’язку із перебуванням судді Підченка Ю.О. на навчанні.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.05.2017 р. розгляд справи призначено на 07.06.2017 р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від на 07.06.2017 р. розгляд справи відкладено на 16.06.2017 р.

Сторін було належним чином повідомлено про час та місце проведення судового засідання, тому судом з урахуванням вимог ст. ст. 4-2, 4-3 ГПК України створені всі необхідні умови для вирішення спору на принципах змагальності, рівності учасників процесу перед законом.

Оскільки представники сторін не з'явилися у судове засідання, не зважаючи на належне повідомлення про розгляд справи, суд на підставі ст. 75 ГПК України, розглядає справу за наявними в ній матеріалами та доказами.

Відповідно до ст. 82 ГПК України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та витребуваних судом.

У судовому засіданні 16.06.2017 р. відповідно до ст. 85 ГПК України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

31.10.2015 р. ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод» за залізничною накладною № 49600869 зі станції відправлення Авдіївка Донецької залізниці здійснило відправлення вагонів №№ 56232226, 56866205, 62256169, 53133039, 56201072, 56916919 на станцію Сартана Донецької залізниці на адресу Приватного акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь».

По прибуттю вагонів на станцію Сартана Донецької залізниці, на підставі ст. 24 Статуту залізниць України залізницею проведено перевірку маси вантажу, під час якої було виявлено, що маса вантажу у вказаних вагонах не відповідає масі, вказаній відправником у накладній, а саме:

- у вагоні № 56232226: брутто 63 700,00 кг., тара 23 050,00 кг., нетто - 40 650,00 кг., що менше документу на 1 350,00 кг., про що складено комерційний акт № БІ 574808/723 від 11.11.2015 року, у якому засвідчено також, що навантаження у вагоні навалом, вище бортів на 300-400 мм, маркування вантажу поздовжньою смугою вапном; над 7 люком по ходу потягу, наявне поглиблення довжиною 1100 мм по всій ширині вагону, глибиною 600мм. Маркування порушене, вагон у технічному стані справний, течі вантажу немає;

- у вагоні № 56866205: брутто 64 000, 00 кг., тара 23 200,00 кг., нетто - 40 800,00 кг., що менше документу на 1 400, 00 кг., про що складено комерційний акт № БІ 574809/724 від 11.11.2015 року, у якому засвідчено також, що навантаження в вагоні навалом, вище бортів на 300-400 мм, маркування вантажу поздовжньою смугою вапном; над 1 люком по ходу потягу, наявне поглиблення з правої сторони довжиною 800 мм х 1000мм х 500мм. Маркування порушене, вагон у технічному стані справний, течі вантажу немає;

- у вагоні № 62256169: брутто 65 500,00 кг., тара 23 400,00 кг., нетто - 42 150,00 кг., що менше документу на 1 700,00 кг., про що складено комерційний акт № БІ 574810/725 від 11.11.2015 року, у якому засвідчено також, що навантаження в вагоні навалом, вище бортів на 300-400 мм, маркування вантажу поздовжньою смугою вапном; над 6-7 люками по ходу потягу, наявне поглиблення довжиною 2700мм, на ширину вагону, глибиною 500мм. Маркування порушене, вагон у технічному стані справний, течі вантажу немає;

- у вагоні № 53133039: брутто 63 200,00 кг., тара 23 900,00 кг., нетто - 39 300,00 кг., що менше документу на 1 200,00 кг., про що складено комерційний акт № БІ 574811/726 від 11.11.2015 року, у якому засвідчено також, що навантаження в вагоні навалом, вище бортів на 300-400 мм, з природними скосами до торця та двері вагону, маркування вантажу поздовжньою смугою вапном; над 1 люком по ходу потягу, наявне поглиблення довжиною 1200 мм, на ширину вагону, глибиною 500 мм. Маркування порушене, вагон у технічному стані справний, течі вантажу немає;

- у вагоні № 56201072: брутто 60 900,00 кг., тара 22 300,00 кг., нетто - 38 600,00 кг., що менше документу на 1 550,00 кг., про що складено комерційний акт № БІ 574812/727 від 11.11.2015 року, у якому засвідчено також, що навантаження в вагоні навалом, вище бортів на 300-400 мм, з природними скосами до торця та двері вагону, маркування вантажу поздовжньою смугою вапном; над 5, 6, 7 люками по ходу потягу, наявне поглиблення довжиною 4 000 мм на ширину вагону, знята шапка з бортів на 100 мм. Маркування порушене, вагон у технічному стані справний, течі вантажу немає;

- у вагоні № 56916919: брутто 60 950,00 кг., тара 22 400,00 кг., нетто - 38 550,00 кг., що менше документу на 1 100,00 кг., про що складено комерційний акт № БІ 574813/728 від 11.11.2015 року, у якому засвідчено також, що навантаження в вагоні навалом, вище бортів на 300-400 мм, з природними скосами до торця та двері вагону, маркування вантажу поздовжньою смугою вапном; над 6, 7 люками по ходу потягу, наявне поглиблення довжиною 3 000 мм на ширину вагону, глибиною 500 мм. Маркування порушене, вагон у технічному стані справний, течі вантажу немає.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач стверджує, що вказані обставини свідчать про те, що нестача вантажу виникла під час перевезення, оскільки після візуального огляду вагонів, вантажу, його маркування та скріплення у вагонах, залізницею, на станції відправлення вантаж був прийнятий без зауважень, про наявність вільних місць/поглиблень у вагонах залізницею зазначено не було, не зазначалось і про порушення маркування, що в свою чергу свідчить про відсутність вини вантажовідправника у нестачі вантажу, в зв'язку з чим просить суд стягнути з відповідачів 16 087, 70 грн. збитків, що виникли у зв'язку з незбереженням вантажу при перевезенні.

Відповідно до приписів частини п'ятої статті 307 Господарського кодексу України (надалі – ГК України), які кореспондуються з положеннями частини другої статті 908 та статті 920 Цивільного кодексу України (надалі – ЦК України), умови перевезення вантажів окремими видами транспорту, а також відповідальність суб'єктів господарювання за цими перевезеннями визначаються транспортними кодексами, транспортними статутами та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно із статтею 105 Статуту залізниць України залізниці, вантажовідправники, вантажоодержувачі, пасажири, транспортні, експедиторські і посередницькі організації та особи, які виступають від імені вантажовідправника і вантажоодержувача, несуть матеріальну відповідальність за перевезення у межах і розмірах, передбачених цим Статутом та окремими договорами.

Статтею 110 Статуту залізниць України визначено, що залізниця несе відповідальність за збереження вантажу від часу його прийняття для перевезення і до моменту видачі одержувачу або передачі згідно з Правилами іншому підприємству.

Залізниця звільняється від відповідальності за втрату, недостачу, псування або пошкодження вантажу у разі, коли вантаж надійшов у непошкодженому вагоні (контейнері) з непошкодженими пломбами відправника чи без пломб, коли таке перевезення дозволено Правилами, а також якщо вантаж прибув у непошкодженому відкритому рухомому складі, завантаженому засобами відправника, якщо немає ознак втрати, псування або пошкодження вантажу під час перевезення (пункт "а" статті 111 Статуту залізниць України).

За приписами статей 113, 127 Статуту залізниць України залізниця несе матеріальну відповідальність у розмірі фактично заподіяної шкоди зокрема за недостачу прийнятого до перевезення багажу, вантажобагажу, якщо не доведе, що недостача відбулася не з її вини.

При цьому у випадку недостачі вантажу залізниця відшкодовує фактичні збитки, що виникли з її вини під час перевезення вантажу, у розмірі дійсної вартості недостачі, яка, як визначено статтею 115 Статуту залізниць України, визначається на підставі загальної суми рахунка або іншого документа відправника, який підтверджує кількість і вартість відправленого вантажу.

Обставини, що можуть бути підставою для матеріальної відповідальності залізниці, вантажовідправника, вантажоодержувача, пасажирів під час залізничного перевезення, засвідчуються комерційними актами або актами загальної форми, які складають станції залізниць (стаття 129 Статуту залізниць України).

Вантаж вважається доставленим без утрати, якщо різниця між масою, вказаною в пункті відправлення в залізничній накладній, та масою, визначеною на станції призначення, не перевищує норми природної втрати і граничного розходження у визначенні маси нетто. При видачі вантажів, маса яких унаслідок їх властивостей зменшується при перевезенні, норма недостачі (сума норми природної втрати та граничного розходження визначення маси нетто) становить 2 % маси, зазначеної в перевізних документах, зокрема: вантажі рідкі або здані до перевезення в сирому (свіжому) або у вологому стані (абз. перший і другий пункту 27 Правил видачі вантажів (статті 35, 42, 46, 47, 48, 52, 53 Статуту), затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 № 644).

Таким чином, керуючись нормами частини третьої статті 314 ГК України, частини другої статті 924 ЦК України, статті 110, 113, 114, 115, 129 Статуту залізниць України, судом встановлено, що вина відповідача-2 (Державне підприємство «Донецька залізниця») у недостачі у зв'язку з незабезпеченням збереження вантажу на шляху прямування, підтверджена належним чином складеним комерційним актом, в якому зафіксовано відповідний розмір недостачі вантажу у вагоні, у зв’язку із чим наявні підстави для відшкодування на користь позивача вартості недостачі вантажу в розмірі 16 087,70 грн. з урахуванням розрахунку такої вартості (за мінусом 2% норми природної втрати маси вантажу), здійсненого відповідно до п. 27 Правил видачі вантажу, згідно з яким норма природної втрати мінерального палива, до якого відноситься й кокс доменний, складає 2%.

При цьому суд зазначає, що стаття 104 ЦК України визначає, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади (стаття 106 ЦК України).

За приписами статті 107 цього ж Кодексу після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов'язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом.

Закон України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" № 4442-VI був прийнятий 23.02.2012 та набрав чинності 22.03.2012. При цьому пунктом 2 Перехідних та прикінцевих положень названого Закону передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" від 25.06.2014 № 200 вирішено утворити публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" (100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності) на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття, згідно з додатком 1 (у т.ч. державне підприємство "Донецька залізниця", код ЄДРПОУ 01074957). Комісії необхідно у чотиримісячний строк з дати затвердження її персонального складу подати Міністерству інфраструктури: зведений акт оцінки майна, що вноситься до статутного капіталу товариства за формою згідно з додатком 5; зведені передавальні акти майна, земельних ділянок (абз. 2, 3 пункту 4). Міністерству інфраструктури: 1) у двомісячний строк: вжити заходів для реорганізації Укрзалізниці та підприємств, зазначених у додатку 1; 3) до 31 серпня 2015 року затвердити зведений акт оцінки, зведені перелік і передавальний акт майна, що вноситься до статутного капіталу товариства, та майна, яке закріплюється за товариством на праві господарського відання з відображенням вартості, визначеної за результатами незалежної оцінки; 4) вжити до 31 грудня 2015 року заходів для припинення Укрзалізниці та підприємств, зазначених у додатку 1. Установлено, що майно (активи, власний капітал та зобов'язання) підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, яке розміщене на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції (далі - майно), не включається до переліків і зведених актів інвентаризації майна, що затверджуються Міністерством інфраструктури відповідно до цього пункту, а відображається в балансі (крім зобов'язань підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на тимчасово окупованій території) і закріплюється в частині активів за публічним акціонерним товариством "Українська залізниця" на праві господарського відання до проведення його інвентаризації та оцінки відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №604 від 12.11.2014 (пункт 5 згаданої постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 №200).

Постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання інвентаризації майна підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, яке розміщене на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції" від 12.11.2014 № 604 на часткову зміну пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 № 200 "Про утворення публічного акціонерного товариства" Українська залізниця" встановлено, що майно (активи, власний капітал та зобов'язання) підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, яке розміщене на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції, не включається до переліків і зведених актів інвентаризації майна, що затверджуються Міністерством інфраструктури відповідно до пункту 5 зазначеної постанови, а відображається в балансі (крім зобов'язань підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на тимчасово окупованій території) і закріплюється в частині активів за публічним акціонерним товариством "Українська залізниця" на праві господарського відання до проведення його інвентаризації та оцінки відповідно до пункту 2 цієї постанови.

Комісії з утворення публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" разом з Міністерством інфраструктури необхідно: 1) під час проведення інвентаризації та оцінки майна: сформувати окремі акти обліку активів, власного капіталу і зобов'язань державних підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції, за даними фінансової звітності за видами активів, власного капіталу та зобов'язань у розрізі статей балансу на останню дату, на яку надавалася фінансова звітність; сформувати окремі акти обліку активів, які розміщені на тимчасово окупованій території і обліковуються на балансах підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на іншій території України; 2) після завершення тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та завершення проведення антитерористичної операції провести інвентаризацію та оцінку майна і за результатами подати пропозиції щодо зміни статутного капіталу публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" згідно із законодавством (пункт 2 даної постанови).

Таким чином, вказана постанова Кабінету Міністрів України фактично передбачає часткове правонаступництво ПАТ "Українська залізниця" (лише в частині активів) щодо ДП "Донецька залізниця", розташованого на території проведення антитерористичної операції, оскільки зобов'язання ДП "Донецька залізниця" які не відображаються у балансі правонаступника, так і не включаються до переліків і зведених актів інвентаризації майна (аналогічна правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 17.10.2016 у справу № 905/1774/15).

При цьому за змістом зведеного передавального акта від 06.08.2015, затвердженого Міністром інфраструктури України 18.08.2015, комісією з утворення ПАТ "Українська залізниця" (до складу якої входив голова комісії з реорганізації ДП "Донецька залізниця") на підставі статті 107 ЦК України складено та підтверджено вартість і склад активів та зобов'язань. В акті зазначено, що майно, яке розташовано на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції, не включено до переліків і зведених актів інвентаризації майна, а відображено в балансі (крім зобов'язань підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, їх структурних підрозділів, які розташовані на тимчасово окупованій території) і закріплюються в частині активів за ПАТ "Українська залізниця" на праві господарського відання до проведення його інвентаризації та оцінки, відповідно до пункту 2 названої постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 604.

Як визначено Указом Президента України від 14.04.2014 № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 13.04.2014 "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України", антитерористичну операцію розпочато з 14.04.2014 на території Донецької та Луганської областей.

Згідно з приписами статті 1 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" період проведення антитерористичної операції триває до дати набрання чинності Указу Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Таким чином, з урахуванням того, що ДП "Донецька залізниця" знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції процедура реорганізації і передача всіх прав і обов'язків ПАТ "Українська залізниця" призупинена до завершення проведення антитерористичної операції (що передбачено спеціальним підзаконним нормативно-правовим актом – постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 604, яка фактично передбачає часткове правонаступництво ПАТ "Українська залізниця" щодо ДП "Донецька залізниця"), зобов'язання ДП "Донецька залізниця" які не відображаються у балансі правонаступника, так і не включаються до переліків і зведених актів інвентаризації майна.

З огляду на вказане ДП "Донецька залізниця" самостійно здійснює свою господарську діяльність та не передавало ПАТ "Українська залізниця" свої зобов'язання і документи на їх підтвердження, а тому саме ДП "Донецька залізниця" й несе самостійну відповідальність за своїми зобов'язаннями перед позивачем, у той час як ПАТ "Українська залізниця" не стало правонаступником у частині зобов'язань ДП "Донецька залізниця".

Аналогічного висновку дійшов Вищий господарський суд України в постановах від 10.01.2017 у справі №905/1890/16 та від 17.01.2017 у справі №910/11386/16.

Відповідно до вимог статті 34 ГПК України визначає, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Втім ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили і оцінюються судом в розумінні вимог статті 43 ГПК України за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Таким чином вимоги позивача підлягають частковому задоволенню, а саме про задоволення позову до ДП "Донецька залізниця" та відмову в позові до ПАТ "Українська залізниця".

Крім того, у випадках скасування рішення господарського суду і передачі справи на новий розгляд розподіл судового збору у справі, в тому числі й сплаченого за подання апеляційної та/або касаційної скарги або заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, здійснює господарський суд, який приймає рішення за результатами нового розгляду справи, керуючись загальними правилами розподілу судових витрат.

Суд вважає за необхідне звернути увагу сторін на положення статті 49 ГПК України, які, зокрема, вказують – якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

З урахуванням загальних правил розподілу судових витрат, відповідно до положень ст. 49 Господарського процесуально кодексу України, витрати зі сплати судового збору підлягають наступному розподілу:

- судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 1 378, 00 грн. підлягає стягненню з відповідача-2 на користь позивача.

- судовий збір за перегляд судового рішення в апеляційній інстанції у розмірі 1 515, 80 грн. підлягає стягненню з відповідача-2 на користь відповідача-1.

- судовий збір за перегляд судового рішення у касаційному порядку у розмірі 1 653, 60 грн. підлягає стягненню з відповідача-2 на користь відповідача-1.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд –

В И Р І Ш И В:

1. У позові Приватного акціонерного товариства "Металургійний комбінат "Азовсталь" до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" відмовити.

2. Позов Приватного акціонерного товариства "Металургійний комбінат "Азовсталь" до Державного підприємства «Донецька залізниця» задовольнити.

3. Стягнути з Державного підприємства «Донецька залізниця» (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 68; код 01074957) на користь Приватного акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь» (87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Лепорського, 1; код 00191158) 16 087 грн. 70 коп. вартості недостачі вантажу та витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 378 грн. 00 коп., видати наказ.

3. Стягнути з Державного підприємства «Донецька залізниця» (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 68; код 01074957) на користь Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (03150, м. Київ-150, вул. Тверська, 5; код ЄДРПОУ 40075815) витрати зі сплати судового збору на перегляд в апеляційній інстанції у розмірі 1 515, 80 грн. та витрати зі сплати судового збору на перегляд у касаційній інстанції у розмірі 1 653, 60 грн. Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено 21.06.2017 р.

Суддя Ю.О.Підченко