Постанова № 67359196, 21.06.2017, Сколівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
21.06.2017
Номер справи
453/1299/16-а
Номер документу
67359196
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 453/1299/16-а

№ провадження 2-а/453/19/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.06.2017 року Сколівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого-судді Ясінського Ю.Є.

при секретарі Павкевич Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду в Сколівському районі Львівської області про визнання неправомірними дії суб'єкта владних повноважень під час перерахунку пенсії за вислугу років та зобов'язання його вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить визнати протиправними дії ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сколівському районі Львівської області щодо відмови йому в перерахунку пенсії за вислугу років та зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Львівської області №18/1189 від 29.07.2016 року відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 2008 року чинній на час виходу на пенсію, виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку, починаючи з 01.12.2015 року та здійснити відповідні виплати. Свої вимоги мотивує тим, що 14.09.2016 року звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції що діяла на час призначення пенсії, долучивши довідку, прокуратури Львівської області №18/1189 від 29.07.2016 року про заробітну плату 23.09.2016 року отримав відмову у перерахунку пенсії. Дану відмову вважає необгрунтованою та незаконною, такою, що грубо порушує його конституційні права на соціальний захист та пенсійне забезпечення.

В судовому засіданні 30.01.2017 року позивач позов підтримав, з підстав викладених у позовній заяві, просив такий задоволити. В судове засідання призначене на 21.06.2017 року не з»явився, подав заяву за вх №ЕП-344 від 19.06.2017 року про розгляд справи без його участі, позов підтримує, просить задоволити.

Представники відповідача ОСОБА_2 Пенсійного фонду в Сколівському районі Львівської області ОСОБА_3, ОСОБА_4 в судовому засіданні позов не визнали з підстав викладених у запереченнях від 27.01.2017 року за вих. №522/08-13. Додатково вказали, що

відповідно до ч. 20ст. 86 Закону України «Про прокуратуру»в редакціїЗакону № 76-VІІІ від 28.12.2014 рокуумови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Заходи щодо реалізації цієї норми закону буде визначено після прийняття відповідного нормативно-правового акту. Оскільки на момент звернення позивача за перерахунком пенсії Кабінетом Міністрів України відповідного нормативно-правового акту не було прийнято, то підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 не має.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали, важає, що у позові слід відмовити з наступних підстав.

Як встановлено судом, позивачу з 18.02.2009 року призначено пенсію за вислугу років, обчислену з урахуванням ч. 1ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру», розрахунок пенсії був здійснений виходячи з 90% розміру середнього місячного заробітку.

14.09.2016 року позивач звернувся до ОСОБА_2 пенсійного фонду України у Сколівському районі Львівської області із заявою про проведення перерахунку пенсії, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», та долучав довідку прокуратури Львівської області №18/1189 від 29.07.2016 року про заробітну плату.

Листом від 23.09.2016 року №5566/03-44 відповідачем було відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку з тим, що відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213з 01.06.2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, які набули право на призначення пенсії відповідно доЗакону України «Про прокуратуру».

Згідно із ч. 13 ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування, але й перерахунок пенсії працівникам прокуратури, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.

Положеннями ч. 18 ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»визначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховувалися у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій проводився з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадився з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Разом із тим,Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII(даліЗакон № 76) внесено зміни до ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»та ч. 18 викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».

Окрім того, 15.07.2015 року набув чинностіЗакон України «Про прокуратуру», згідно з Розділом ХІІ Прикінцевих положень якого визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом положенняЗакону України «Про прокуратуру»(Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 53, ст. 793, № 50, ст. 474; 1995 р., №11, ст. 71, №34, ст. 268; 2001 р., №9, ст. 38, №44, ст. 233; 2002 р., №17, ст. 117, ст. 125; 2003 р., №29, ст. 233, №30, ст. 247; 2004 р., №8, ст. 66; 2005 р., №2, ст. 32, №6, ст. 132, №11, ст. 198; 2006 р., №1, ст. 18, №19 - 20, ст. 156; 2007 р., №7 - 8, ст. 66, №33, ст. 442; 2008 р., №№5 - 8, ст. 78, №48, ст. 357; 2010 р., №37, ст. 497, №№41 - 45, ст. 529; 2011 р., №23, ст. 160, №30, ст. 279; 2012 р., №12 - 13, ст. 82; 2013 р., №14, ст. 89, №21, ст. 208, №37, ст. 490, №39, ст. 517; 2014 р., №11, ст. 132, №17, ст. 593, 20 - 21, ст. 745, №22, ст. 816; із змінами, внесенимиЗаконом України від 14 серпня 2014 року № 1642-VII), крім п. 8 ч. 1 ст. 15, ч. 4ст. 16, абз. 1 ч. 2 ст. 46-2, ст. 47, ч 1 ст. 49, ч. 5 ст. 50, ч. 3, 4, 6 та 11 ст. 50-1, ч. 3 ст. 51-2, ст. 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), ст. 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, ст. 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також ст. 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15.12.2015 року.

Таким чином, на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії ч. ч. 13 та 18 ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»втратили чинність.

Згідно з ч. 20ст. 86 Закону України «Про прокуратуру»(чинної на час виникнення спірних правовідносин) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відтак, вказані зміни до законодавства не позбавляють позивача права на перерахунок пенсії, який був йому гарантований ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»при призначені пенсії, проте визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури покладено на Кабінет Міністрів України.

На час звернення позивача за перерахунком пенсії Кабінетом Міністрів України відповідний нормативно-правовий акт прийнято не було.

Відмова відповідача у такому перерахунку пенсії не призвела до зменшення розміру пенсії позивача, яка ним отримувалась до цього, і не є звуженням обсягу вже набутих ним прав та/або позбавленням його права на соціальний захист.

Конституційний Суд України у п. 2.1 рішення № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року зазначив, що зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.

У п. 2.2 вказаного рішення Конституційний Суд України було зазначено, що Кабінет Міністрів України повноважний вживати заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина та проводити політику у сфері соціального захисту (пункти 2, 3 статті 116) (254к/96-ВР ), а у рішенні від 02.03.1999 року № 2-рп/99 зазначив, що здійснення в цілому політики соціального захисту не належить до виключних повноважень Верховної Ради України.

З огляду на викладене суд вважає правомірними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 виходячи з розміру 90 % від загальної місячної заробітної плати, оскільки відповідач здійснював свої повноваження в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцією Українита законами України, тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 2, 9-12, 70-72, 159-163, 167 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в:

У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду в Сколівському районі Львівської області про визнання неправомірними дії суб'єкта владних повноважень під час перерахунку пенсії за вислугу років та зобов'язання його вчинити певні дії, відмовити.

Постанова суду у відповідності до вимог ч. 2 ст. 186 КАС України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сколівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, що є у даному випадку, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду.

Суддя Сколівського районного

суду Львівської області ОСОБА_5

Повний текст постанови виготовлено 26.06.2017 року