Рішення № 67348232, 19.06.2017, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
19.06.2017
Номер справи
914/674/17
Номер документу
67348232
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2017р. Справа № 914/674/17

Господарський суд Львівської області у складі судді Галамай О.З.,

при секретарі судового засідання Прокопів І.І.

за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НІК ЛТД, м. Львів.

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівська міська рада, м. Львів

про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми)

В судове засідання зявились:

від позивача: ОСОБА_2 представник, довіреність №4-31-44 від 13.01.2017р.;

від відповідача: ОСОБА_3 представник, довіреність від 11.05.2017р.

від третьої особи: ОСОБА_4 представник, довіреність № 2901/вих-117 від 17.01.2017р.

Учасникам судового процесу в судовому засіданні роз'яснено права та обов'язки, передбачені статями 20, 22 Господарського процесуального кодексу України.

За ініціативою суду здійснюється звукозапис розгляду судової справи за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Оберіг».

Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НІК ЛТД за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Львівської міської ради про демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми).

Ухвалою суду від 05.04.2017р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 03.05.2017р.

Ухвалами суду розгляд справи неодноразово відкладався в звязку з неявкою представника відповідача та на задоволення клопотання представника відповідача продовжувався строк її розгляду на 15 днів до 20.06.2017 р. Ухвалою суду від 15.06.2017р. на задоволення клопотання представника відповідача залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівську міську раду та в звязку з закінченням строку розгляду справи відкладено її розгляд на 19.06.2017р.

Представник позивача в судовому засіданні 19.06.2017р.позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві та пояснень, наданих в судовому засіданні. Також надав докази отримання позовної заяви з додатками третьою особою та повідомлення її про розгляд справи (з наступною реєстрацією через відділ автоматизованого документообігу та обробки інформації Господарського суду Львівської області (вх. № 21598/17 від 19.06.2017р.).

Представник відповідача в судовому засіданні щодо заявлених вимог заперечив з підстав, викладених у запереченнях на позовну заяву (вх. № 21129/17 від 15.06.2017р.). Зокрема зазначив, що у відповідності до положень п. 8 Договору, відповідач у вересні 2016р. письмово звертався до Львівської міської ради з наміром продовження строку дії договору та йому у встановленому законом порядку не відмовлено у продовженні строку дії договору оренди. Крім того, орендар не вимагав повернення обєкта оренди, між сторонами не укладено акту приймання передачі обєкту оренди, тому, відповідач вважає, що фактично договір оренди продовжує свою дію. Таким чином, вважає, що твердження позивача про те, що тимчасову споруду самовільно встановлено не заслуговують уваги, оскільки вона встановлена ще у 2004 році у відповідності до договору оренди землі від 01.04.2009р. Враховуючи наведене просить відмовити в задоволенні позову.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву (вх. № 21601/17 від 19.06.2017р.) та пояснень, наданих в судовому засіданні. Зокрема зазначив, що відповідачем не подано доказів отримання дозвільної документації на МАФ. Також зазначив, що відповідач був обізнаний у всьому, оскільки має ряд обєктів (тимчасових споруд) у м. Львові, які функціонують відповідно до ухвали Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 р. із змінами.

В судовому засіданні 19.06.2017 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

23.01.2017 року в результаті проведеного обстеження, комісією у складі начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, головним спеціалістом відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, начальником відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради та інженером КП «Адміністративно-технічне управління» зафіксовано розміщення тимчасової споруди ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «НІК» ЛТД за адресою: м. Львів, вул. Коперника (трамвайна зупинка).

Однак, відповідно до Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015року не приведено необхідну документацію на розміщення тимчасової споруди за адресою: м. Львів, вул. Коперника (трамвайна зупинка) у відповідність до законодавства, а саме: відсутній договір оренди земельної ділянки чи договір оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорт привязки ТС, а тому дана споруда є самовільно встановленою і підлягає демонтажу.

Розпорядженням голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 03.05.2017р. №30 зобов'язано ТзОВ «НІК» Лтд у добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, вул. М.Коперника (трамвайна зупинка) у строк до 17.02.2017р. Дане розпорядження було надіслано відповідачу 06.02.2017р.

21.02.2017р. комісією працівників Галицької районної адміністрації Львівської міської ради проведено обстеження і виявлено, що спірна тимчасова споруда не демонтована, а розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради не виконано.

Станом на дату прийняття рішення тимчасова споруда не демонтована.

У звязку з наведеним, позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання демонтувати зазначену тимчасову споруду (малу архітектурну форму).

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.

При прийнятті рішення, суд виходив з наступного:

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України Про благоустрій населених пунктів організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Згідно з п.10 ст.10 Закону України Про благоустрій населених пунктів до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить надання дозволу на розміщення на території обєктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Відповідно до ст.28 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Згідно Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 №376, тимчасовою спорудою - малою архітектурною формою для здійснення підприємницької діяльності є невелика споруда для здійснення підприємницької діяльності торговельно-побутового призначення, що виконується з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без влаштування заглиблених у грунт фундаментів з розмірами, визначеними діючими нормативними документами.

Згідно п.1.3. Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015р (далі Положення) тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з врахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без влаштування фундаменту. Самовільно встановлена тимчасова споруда тимчасова споруда, яка встановлена за відсутності одного із документів, передбачених цим положенням: ухвали міської ради, договору оренди земельної ділянки чи договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, паспорту привязки тимчасової споруди.

Пунктом 1.10. Положення передбачено, що з 01.01.2017 тимчасові споруди на території м. Львова розміщуються відповідно до договорів оренди окремих конструктивних елементів благоустрою.

Відповідно до п. 2.1 зазначеного Положення, розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки та плану земельної ділянки або схемі прив'язки.

Відповідно до п.7.1.2. Положення демонтажу підлягають тимчасові споруди самовільно встановлені.

Пунктом 4.1.9 Положення про Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради та її структури, наділено районну адміністрацію повноваженням розглядати та вживати заходів у встановленому виконавчим комітетом Львівської міської ради порядку щодо фактів порушенню розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, 23.01.2017 року в результаті проведеного обстеження, комісією у складі начальника відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, головним спеціалістом відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації, начальником відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації Львівської міської ради та інженером КП «Адміністративно-технічне управління» зафіксовано розміщення тимчасової споруди ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «НІК» ЛТД за адресою: м. Львів, вул. Коперника (трамвайна зупинка).

Згідно ухвали Львівської міської ради від 01.12.2016р. № 1282 «Про внесення змін до ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015р. № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» зазначена споруда вилучена з Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у звязку з облаштуванням інтерактивного громадського простору на площі ОСОБА_5.

Що стосується тверджень відповідача про те, що ухвали Львівської міської ради № 4527 від 23.04.2015 року та № 1282 від 01.12.2016 р. не є належними і допустимими доказами, оскільки втратили свою чинність згідно ухвали Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 р., тобто до подачі позивачем позову, суд вважає за необхідне зазначити, що Розпорядження Галицької районної адміністрації «Про демонтаж самочинно встановленої тимчасової споруди ТзОВ «НІК-ЛТД» на вул.. ОСОБА_6 (трамвайна зупинка)» винесено 03.02.2017 р., тобто до моменту винесення Львівською міською радою ухвали №1568.

Так, 03.02.2017р. Галицькою районною адміністрацією, керуючись ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 р. №4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Львові», Законом України від 06.09.2005 р. №2807-IV «Про благоустрій населених пунктів» (зі змінами і доповненнями) та враховуючи ухвалу Львівської міської ради від 01.12.2016р. № 1282 «Про внесення змін до ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015р. № 4527 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова», було винесено розпорядження №30, відповідно до якого зобов'язано ТзОВ «НІК» Лтд у добровільному порядку забезпечити демонтаж тимчасової споруди за адресою: м. Львів, вул. М.Коперника (трамвайна зупинка) у строк до 17.02.2017р. Дане розпорядження було надіслано відповідачу 06.02.2017р. (докази надіслання містяться в матеріалах справи).

В силу приписів ст. 73 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Крім того, в матеріалах справи відсутні докази недійсності вказаного розпорядження про демонтаж, а отже, останнє підлягає до виконання.

21.02.2017р. комісією працівників Галицької районної адміністрації Львівської міської ради проведено обстеження і виявлено, що спірна тимчасова споруда не демонтована (акт проведення обстеження міститься в матеріалах справи), а розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради не виконано.

Щодо твердження відповідача про те, що йому не було відомо про акт обстеження не знаходить свого підтвердження, оскільки не підтверджується належними та допустимими доказами.

Крім того, твердження відповідача про те, що він письмово звертався до Львівської міської ради з наміром продовження строку дії договору оренди земельної ділянки та йому у встановленому законом порядку не відмовлено у продовженні строку дії договору оренди, слід зазначити, що відповідачем не надано суду та в матеріалах справи відсутні докази такого звернення.

Відповідач доказів демонтажу спірної малої архітектурної форми не надав.

З огляду на наведене, дослідивши всі докази в їх сукупності, враховуючи те, що рішення про демонтаж обєкта відповідача є чинним, а останній не виконує його в добровільному порядку, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Галицької районної адміністрації та демонтаж тимчасової споруди (малої архітектурної форми), розташованої за адресою: м. Львів, вул. М.Коперника (трамвайна зупинка).

Відповідно до статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно статті 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

З огляду на викладене, виходячи з положень чинного законодавства України, матеріалів та обставин справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Згідно вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволенні позову витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 3, 4, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 12, 22, 32, 33, 34, 35, 36, 43, 49, 69, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2.Зобов'язати ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «НІК» ЛТД (79017, АДРЕСА_1; ідентифікаційний код: 13824246) демонтувати за власні кошти тимчасову споруду (малу архітектурну форму), розташовану за адресою: м. Львів, вул. М.Коперника (трамвайна зупинка).

Стягувач: Галицька районна адміністрація Львівської міської ради (вул. Ференца Ліста, 1, м. Львів, 79000; код ЄДРПОУ 20847537).

3. Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «НІК» ЛТД (79017, АДРЕСА_1; ідентифікаційний код: 13824246) на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (вул. Ференца Ліста, 1, м. Львів, 79000; код ЄДРПОУ 20847537) 1600,00грн. - судового збору.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Накази видати у відповідності до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 23.06.2017 р.

Суддя Галамай О. З.