Постанова № 67346516, 08.06.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2017
Номер справи
808/1400/17
Номер документу
67346516
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2017 року о/об 16 год. 19 хв.Справа № 808/1400/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі адміністративну справу

за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області

до Приватного підприємства "Українська Південна Компанія"

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Запорізькій області (надалі - позивач або ГУ ДФС у Запорізькій області) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Українська Південна Компанія» (надалі - відповідач або ПП «Українська Південна Компанія») про стягнення з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих цього платника податків, коштів у сумі податкового боргу 2040 грн. 00 коп. по єдиному податку з юридичних осіб.

Позивач у позові зазначив, що станом на день складання адміністративного позову за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 2040 грн. 00 коп. по єдиному податку з юридичних осіб, не сплачений самостійно відповідачем.

Представником позивача подано до суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження, просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неприбуття не повідомив. Заяв, клопотань до суду не подавав. Про дату, час та місце судового засідання відповідач повідомлявся належним чином.

Згідно з ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 69123, м.Запоріжжя, Хортицьке шосе, буд.14, кв.135.Відповідач має ідентифікаційний код 32498772.

Заборгованість відповідача з єдиного податку юридичних осіб виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ПП «Українська Південна Компанія» контролюючим органом.

Так, Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м.Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку податкової звітності єдиного податку-юридичної особи, за результатами якої виявлено порушення: п.294.1 ст.294 Закону України від 04 листопада 2011 року №1014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового Кодексу України - неподання Податкової декларації платника єдиного податку - юридичної особи за І квартал 2014 року, І півріччя 2014 року, за 9 місяців 2014 року, за 2014 рік, за І квартал 2015 року, за І півріччя 2015 року. За наслідками проведеної перевірки 20.10.2015 складено Акт №193/1510/32498772 (а.с.11).

08.12.2015 на підставі Акту перевірки №193/1510/32498772 від 20.10.2015 ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0004271500, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання у вигляді штрафу - 1020 грн. 00 коп. (а.с.10).

Також, Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м.Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку податкової звітності єдиного податку-юридичної особи, за результатами якої виявлено порушення: п.294.1 ст.294 Закону України від 04 листопада 2011 року №1014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового Кодексу України - неподання Податкової декларації платника єдиного податку - юридичної особи за 9 місяців 2015 року. За наслідками проведеної перевірки 08.12.2015 складено Акт №253/1520/32498772 (а.с.13).

12.01.2016 на підставі Акту перевірки №253/1520/32498772 від 08.12.2015 ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0000121500, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання у вигляді штрафу - 1020 грн. 00 коп. (а.с.12).

Згідно з п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень від 08.12.2015 за №0004271500 та від 12.01.2016 за №0000121500, то вказана в них сума грошового зобов'язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженою і підлягає сплаті.

Доказів самостійної сплати податкового зобов'язання по єдиному податку з юридичних осіб (платіжних документів) відповідач до суду не надав.

Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

За приписами пп.62.1.1, пп.62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.

Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі - «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.

Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровану картку ПП «Українська Південна Компанія», згідно з якою за відповідачем обліковується борг у сумі 2040 грн. 00 коп. по єдиному податку з юридичних осіб.

Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов'язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.

Отже, позивачем доведено заборгованість відповідача у сумі 2040 грн. 00 коп.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога - це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Судом досліджено наданий позивачем корінець податкової вимоги від 09.08.2016 за №3438-17 (а.с.14)

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг у сумі 2040 грн. 00 коп. по єдиному податку з юридичних осіб, який у добровільному порядку - не погашений. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з рахунків Приватного підприємства "Українська Південна Компанія" (69123, м.Запоріжжя, Хортицьке шосе, буд.14, кв.135, ідентифікаційний код 32498772) у банках, обслуговуючих даного платника податків, заборгованість по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 2040 грн. 00 коп. на користь бюджету (р/р33216865700008; отримувач: УК у Хортицькому районі м.Запоріжжя; код платежу 18050301; банк одержувача - ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО 813015; код ЄДРПОУ 38025414).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 08.06.2017.

Суддя О.О. Прасов