Постанова № 67346411, 22.06.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2017
Номер справи
815/2466/17
Номер документу
67346411
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/2466/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2017 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бутенко А.В.,

за участю секретаря - Філімоненко А.О.,

сторін:

представник позивача - Сємєнєна І.М,. (за довіреністю),

представник відповідача - Токар В.П. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом приватного підприємства «ЛТК АЛЬЯНС» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування наказу № 1009 від 10.04.2017 року,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулось ПП «ЛТК АЛЬЯНС» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування наказу № 1009 від 10.04.2017 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, з підстав викладених в уточненнях до адміністративного позову (а.с. 3-7).

Представник відповідача заперечував проти задоволення адміністративного позову з підстав зазначених у письмових запереченнях на позов (а.с. 26-28).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що 10.04.2017 року в.о.начальника Головного управління ДФС в Одеській області видано наказ № 1009 «Про проведення планової виїзної документальної перевірки ПП «ЛТК Альянс» (код ЄДРПОУ 36587504) за період з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року, з 24.04.2017 року тривалістю 10 робочих днів (а.с. 20).

Позивач вважає, що даний наказ винесений з недотриманням та порушенням норм чинного податкового законодавства, а тому звернувся з даним позовом до суду

Оцінюючи наказ суб`єкта владних повноважень, суд виходить з приписів ч. 3 ст. 2 КАС України та доходить до висновку про відмову в задоволені позовних вимог з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що наказ ГУ ДФС в Одеській області від 10.04.2017 року №1009 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ПП «ЛТК АЛЬЯНС», код ЄДРПОУ 36587504 та повідомлення від 10.04.2017 року №97/15-32 були направлені поштою 11.04.2017 року за поштовим номером 6504406245187.

Відповідно до інформації на офіційному сайті перевізника ПАТ «Укрпошта» дані документи були вручені представнику ПП «ЛТК Альянс» 13.04.2017 року.

Згідно з п. 77.4 ст.77 ПК України, зазначається, що право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки».

Таким чином, суд вважає, що Відповідач виконав всі вимоги закону стосовно сповіщення підприємства про дату початку проведення перевірки.

24.04.2017 року під час виходу на перевірку, позивачу було пред'явлено направлення на перевірку, в яких зазначалися усі необхідні реквізити (а.с. 34-40).

Суд зазначає, що направлення були вручені під розпис директору підприємства ПП «ЛТК Альянс» ОСОБА_3 24.04.2017 року.

25.04.2017 року за вх. №1787/10/15-32 ГУ ДФС в Одеській області було отримано лист від Позивача, яким повідомило, що не має для здійснення документальної перевірки документів, оскільки вони були вилучені в рамках слідчих дій (а.с. 41).

На підставі цього ГУ ДФС в Одеській області було видано наказ №1214 від 25.04.2017 року про перенесення терміну проведення документальної виїзної планової перевірки ПП «ЛТК Альянс» (а.с. 42).

Крім того, у відповідності до пункту 77.1 статті 77 ПК України, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

Абз. 2 пункту 77.1. статті 77 ПК України зазначено, що план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Суд зазначає, що дані зміни до податкового законодавства щодо оприлюднення плану-графіку на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня були внесені п. 42 Закону України «Про внесення змін до ПК України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 року, згідно з яким, дана норма Податкового кодексу вступила в силу 01.01.2017 року.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що Відповідачем доведено правомірність винесеного наказу № 1009 від 10.04.2017 року, тому позов ПП «ЛТК АЛЬЯНС» до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування наказу № 1009 від 10.04.2017 року, задовленню не підлягає.

Відповідно до ч. 1 статті 11 КАС України, визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 69 та ч.ч. 1, 4 ст. 70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Згідно зі ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

У зв'язку з тим, що у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю, витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача, відповідно до положень ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 163, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «ЛТК АЛЬЯНС» до Головного управління ДФС в Одеській області - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22.06.2017 року.

Суддя Бутенко А.В.

У задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «ЛТК АЛЬЯНС» до Головного управління ДФС в Одеській області - відмовити.

22 червня 2017 року.