Ухвала суду № 67335913, 23.06.2017, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
23.06.2017
Номер справи
320/4005/17
Номер документу
67335913
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 23.06.2017

Справа № 320/4005/17

2-аз/320/8/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2017 року м. Мелітополь

Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Редько О.В. розглянувши клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Мелітопольської міської ради Запорізької області про скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Мелітопольського міськрайонного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Мелітопольської міської ради Запорізької області про скасування рішення.

Позивачем було подано клопотання про забезпечення адміністративного позову, згідно якого позивач просить суд: зупинити дію Рішення Мелітопольської міської ради Запорізької області №8/14 від 27.04.2017 р. «Про затвердження результатів продажу обєктів комунальної власності». Згідно якого, міською радою затверджені результати продажу комунальної власності, та дозволено укладання Договору купівлі-продажу, а саме 25 (двадцяти пяти) деревяних будиночків (Б-1; Б1-1; Б2-1; Б3-1; Б4-1, Б5-1, Б6-1, Б7-1; В-1; В1-1; В2-1; В3-1; В4-1; Д-1; Д1-1; Д2-1; Д3-1; Д4-1; Д5-1; Д6-1; Д7-1; Д8-1; Д9-1; Ж-1; И-1; загальною площею 368.4 м.2, які складають базу відпочинку на узбережжі Азовського моря та розташовані за адресою Запорізька обл., Якимівський р-н, смт. Кирилівка, вул. Коса Федотова, 208 на адресу ТОВ «С-Тронгія» за 40000 грн., та заборонити операції відчуження вказаного обєкта нерухомості комунального майна Мелітопольської міської ради.

Відповідно дост. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 1статті 117 КАС України, визначено, що суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Згідно з ч.3ст.117 КАС України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Разом з тим, ч.4 зазначеної статті передбачено, що адміністративний позов може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

У відповідності до вимогст. 117 КАС Українипідставою для вжиття заходів забезпечення позову є наявність очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача після набрання законної сили рішенням в адміністративній справі без вжиття заходів забезпечення позову, необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав позивача у майбутньому, очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення в разі задоволення позовних вимог. При цьому інститут забезпечення адміністративного позову згідно ст.ст.3,117 КАС Україниповинен відповідати завданню адміністративного судочинства забезпечувати захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органу місцевого самоврядування, їхніх посадових, чи службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Проте, прийняття такого рішення доцільно та можливе лише в разі наявності достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття таких заходів може у майбутньому ускладнити виконання рішення суду чи привести до потреби докладати значні зусилля для відновлення прав позивача.

Відповідно до приписів п.17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду УкраїниПро практику застосування адміністративними судами окремих положеньКодексу адміністративного судочинства Українипід час розгляду адміністративних справ№2 від 06.03.2008 року, забезпечення позовув адміністративних справахдопускається лише у двох формах: 1) зупинення дії рішення владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; 2) заборони вчиняти певні дії. Наведений перелік підстав забезпечення позову є вичерпний.

Як вже зазначалось вище, положенняст. 117 КАС Українипередбачають, що обов'язковою передумовою вжиття заходів для забезпечення позову, є обґрунтоване клопотання сторони в тому рахунку з зазначенням очевидних ознак можливості заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача.

Доводи заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів забезпечення позову суд оцінює з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших осіб, які беруть участь в справі; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовних вимог, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду у випадку невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку з вжиттям таким заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового розгляду.

Суд, аналізуючи наведені аргументи для забезпечення позову з мотивів докладання значних зусиль для відновлення своїх прав, вважає їх достатніми для задоволення клопотання про забезпечення адміністративного позову в шляхом зупинення дії рішення владних повноважень, без задоволення вимоги щодо зупинення операції по відчуженню вказаного майна.

Таким чином, при викладених обставинах, зважаючи на суть позовних вимог, з метою захисту прав та свобод, суд вважає за необхідне задовольнити частково клопотання представника позивача та вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії Рішення Мелітопольської міської ради Запорізької області №8/14 від 27.04.2017 р. «Про затвердження результатів продажу обєктів комунальної власності».

Відповідно до частини5ст. 118 КАС Українивиконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно. Виконання ухвал про заборону вчиняти певні дії виконуються в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову може бути задоволена частково, оскільки існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача.

Керуючись ст. ст. 117-118 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Мелітопольської міської ради Запорізької області про скасування рішення задовольнити частково.

Зупинити дію Рішення Мелітопольської міської ради Запорізької області №8/14 від 27.04.2017 р. «Про затвердження результатів продажу обєктів комунальної власності», яким міською радою затверджені результати продажу комунальної власності та дозволено укладання Договору купівлі-продажу 25 (двадцяти пяти) деревяних будиночків (Б-1; Б1-1; Б2-1; Б3-1; Б4-1, Б5-1, Б6-1, Б7-1; В-1; В1-1; В2-1; В3-1; В4-1; Д-1; Д1-1; Д2-1; Д3-1; Д4-1; Д5-1; Д6-1; Д7-1; Д8-1; Д9-1; Ж-1; И-1; загальною площею 368.4 м.2, які складають базу відпочинку на узбережжі Азовського моря та розташовані за адресою Запорізька обл., Якимівський р-н, смт. Кирилівка, вул. Коса Федотова, 208 на адресу ТОВ «С-Тронгія» за 40000,00 грн.

В решті вимог відмовити.

Ухвалу для відомата виконання направити сторонам по справі.

Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала суду першої інстанціїнабирає законної сили в порядку,визначеномуст. 254 КАС України.

Відповідно дост. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьоюстатті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Мелітопольськго

міськрайонного суду ОСОБА_2