Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-4206/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді Потабенко В.А.
при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,
з участю представника позивача Дорош А.Б., згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Сихівському районі м. Львова до Гаражного кооперативу «Мрія» про звернення стягнення на активи,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Сихівському районі м. Львова звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просить звернути стягнення на активи гаражного кооперативу «Мрія» в користь Державного бюджету України в розмірі 31325,48 грн.
В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що станом на день подання позову відповідач має податковий борг, що складається із сум податкових зобовязань по оренді землі, штрафних санкцій та пені, всього на суму 31325,28 грн. Вказана сума заборгованості виникла внаслідок порушення ГК «Мрія» норм податкового законодавства, встановлених актами перевірок, та внаслідок самостійно задекларованих, але не сплачених сум податку на додану вартість та податку на прибуток. Виставлені суми податкового зобов'язання є узгодженими, у встановленому законом порядку відповідачем не сплачені, а, відтак, підлягають стягненню.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився. Повідомити відповідач апро час та місце розгляду справи не представилось можливим, оскільки, конверти, які направлялись судом на юридичну адресу Гаражного кооперативу "Мрія", повернулись з довідкою Укрпошти про те, що за вказаною адресою адресат не знаходиться.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
В даному випадку мова йде про відомості щодо місцезнаходження відповідача, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
В матеріалах справи наявна довідка з Єдиного державного реєстру від 15.05.2009 року, з якої вбачається, що ГК "Мрія" змін щодо свого місцезнаходження не вносило і надалі зареєстровано в м. Львові по вул.. Геологічній, 1.
Відтак, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника ДПІ у Сихівському районі м. Львова, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.
Гаражний кооператив «Мрія» зареєстрований виконавчим комітетом Львівської міської ради 12.01.2007 року за № 14151020000015867 за адресою: м. Львів, вул. Геологічна, 1, код ЄДРПОУ 23974058. Перебуває на обліку платників податків в ДПІ в Сихівському районі м. Львова.
В матеріалах справи наявна копія поданої відповідачем податкової декларації за 2008 рік, згідно якої самостійно нарахована сума орендної плати за землю на 2008 рік згідно з договором оренди становить 37071,02 грн.
Перевіркою дотримання ГК «Мрія» вимог пп. 5.3.1 п 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21 грудня 2000 року, із змінами і доповненнями (надалі Закон № 2181), за період з 30.04.2008 року по 05.09.2008 року, оформленої актом № 408 від 12.11.2008 року, встановлено факт несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем орендна плата за землю із затримкою від 31 до 90 календарних днів в сумі 1382,21 грн., та із затримкою, що є більшою 90 календарних днів в сумі 1060,31 грн.
За наслідками даної перевірки ДПІ в Сихівському районі м. Львова винесено податкове повідомлення-рішення № 408/1531 від 21.11.2008 року, яким зобовязано відповідача сплати штраф у розмірі 20 % узгодженої суми податкового зобовязання за платежем орендна плата, що складає 1382,21 грн. та податкове повідомлення-рішення № 0010941531/0 від 12.11.2008 року, яким зобовязано відповідача сплати штраф у розмірі 50 % узгодженої суми податкового зобовязання за платежем орендна плата, що складає 1060,31 грн.
Оскільки вручити ГК «Мрія» зазначені податкові повідомлення-рішення через відсутність підприємства за місцем реєстрації не представилось можливим, на підставі п.6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, ДПІ в Сихівському районі м. Львова розмістило їх 27.11.2008 року на дошці податкових оголошень, відповідно до акту № 3/15-320 від 27.11.2008 року.
На підставі п.6.2. статті 6 Закону, у звязку із несплатою узгодженої суми податкового зобовязання, ДПІ в Сихівському районі м. Львова виставило ГП «Мрія» податкові вимоги:
- перша податкова вимога №1/671 форми «Ю1» від 27.05.2008 року на суму 2120,62 грн.;
- друга податкова вимога № 2/100 форми «Ю2» від 19.01.2009 року на суму 17559,75 грн.
Вручити ГП «Мрія» податкові вимоги через відсутність підприємства за місцем реєстрації не представилось можливим, відтак, ДПІ в Сихівському районі м. Львова розмістило їх на дошці податкових оголошень, про що склало відповідні акти № б/н від 27.07.2008 року та 19.01.2009 року.
Відповідно до п. 1.3 ст.1 Закону № 2181, податковий борг податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до преамбули Закону № 2181, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону № 2181, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Згідно довідки про податкову заборгованість по ГК "Мрія", станом на 21.05.2009 року узгоджена сума податкового зобов'язання з орендної плати за землю з юридичних осіб становить 31325,48 грн., з них: основний платіж 28617,71 грн., штрафні (фінансові) санкції 2442,52 грн., пеня 265,25 грн., яку (заборгованість) і слід стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України.
Пунктом 4 ст. 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи Гаражного кооперативу «Мрія», що зареєстроване за адресою: 79035, м. Львів, вул. Геологічна, 1, код ЄДРПОУ 23974058, в користь Державного бюджету України податкову заборгованість в сумі 31 325 (тридцяти однієї тисячі трьохсот двадцяти п'яти) гривень 48 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 14.10.2009 року.
Суддя Потабенко В.А.
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД справа №2а-4206/09/1370 ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ (вступна і резолютивна частини) 14 жовтня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд у складі: головуючої-судді Потабенко В.А. при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю., з участю представника позивача Дорош А.Б., згідно довіреності, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Сихівському районі м. Львова до Гаражного кооперативу «Мрія» про звернення стягнення на активи, ВСТАНОВИВ: виготовлення мотивувальної частини постанови відкласти до п'яти днів. Тому, відповідно до вимог ст.ст. 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, судом вирішено проголосити вступну та резолютивну частини постанови суду, а з мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитись або одержати її у суді після 19.10.2009 року. Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд - П О С Т А Н О В И В : позов задовольнити повністю. Звернути стягнення на активи Гаражного кооперативу «Мрія», що зареєстроване за адресою: 79035, м. Львів, вул. Геологічна, 1, код ЄДРПОУ 23974058, в користь Державного бюджету України податкову заборгованість в сумі 31 325 (тридцяти однієї тисячі трьохсот двадцяти п'яти) гривень 48 коп. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Суддя Потабенко В.А. Текст постанови виготовлений в одному примірнику в нарадчій кімнаті