
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/32587/17-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2017 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Батрин О.В.,
при секретарі Мотрич В.В.,
за участю прокурора Лугіна А.Ю.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України Лугіна Андрія Юрійовича про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,
В С Т А Н О В И В :
09 червня 2017 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України Лугіна А.Ю. про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки у кримінальному провадженні №42016100000001038 від 25.10.2016 з одночасним проведенням зустрічних перевірок контрагентів суб'єкта господарювання - ТОВ «НТ-інжиніринг» код ЄДРПОУ 37100427, проведення якої доручити співробітникам Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Обґрунтовуючи внесене клопотання прокурор зазначив, що Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016100000001038 від 25.10.2017 за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Державного спеціалізованого підприємства «Київський державний міжобласний спеціалізований комбінат», а також за фактом перевезення радіоактивних матеріалів, що створило небезпеку загибелі людей посадовими особами ТОВ «НТ-інжиніринг» та Державного спеціалізованого підприємства «Київський державний міжобласний спеціалізований комбінат», за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.267, ч.2 ст.364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що впродовж 2014-2016 років ДСП «КДМСК» з державного бюджету за державними програмами КЕКВ 2610 та КЕКВ 3210 виділено кошти в сумі близько 22 млн. грн. Проведеною Головним управлінням у м. Києві та Київській області СБУ спеціальною перевіркою щодо стану фізичного захисту підприємства, встановлено факт неналежного освоєння бюджетних коштів. Зокрема, 17.02.2016 між Агенцією НАТО та ДСП «Київський ДМСК», укладено контракт №LB-UM500326919 вартість якого становить 44180 євро. На виконання умов вказаного контракту, підприємством укладено ряд договорів про надання послуг, зокрема: з Державним спеціалізованим підприємством "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (№29/16 від 16.02.2016 на суму 199842, 38 грн.) та Державним підприємством «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання» (№5/2016 від 18.04.2016 на суму 47741, 65 грн.). При проведенні перевірки ДСП «КДМСК» не надано документів на підтвердження виконаних робіт, що вказує на фіктивність вказаних договорів.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ст. 107 ч. 1 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.
В судовому засіданні прокурор підтримав внесене клопотання.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, дійшов такого висновку.
Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2. ст.75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до вимог п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Згідно з ч. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014 № 71-V-III передбачено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. 93, 132, 309 КПК України, ст.75, 78, 82 Податкового кодексу України, ч. 3 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-V-III,слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України Лугіна Андрія Юрійовича про надання дозволу на проведення позапланової перевірки - задовольнити.
Надати прокурору першого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України Лугіну А.Ю. дозвіл на проведення у кримінальному провадженні № 42016100000001038 від 25.10.2016 позапланової документальної виїзної перевірки з одночасним проведенням зустрічних перевірок контрагентів суб'єкта господарювання - ТОВ «НТ-інжиніринг» код ЄДРПОУ 37100427, що перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві за період з 2015 року по 01.06.2017 року.
Проведення перевірки доручити співробітникам Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Визначити термін проведення позапланової перевірки з 26.06.2017 строком дії п'ятнадцять робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя О.В. Батрин