
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21 червня 2017 року № 11/25Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Бестаченко О.Л., розглянувши справу від 30.04.2010 № 11/25
за заявою кредитора - Приватного підприємства "Енергопромстрой" (далі - ПП "Енергопромстрой"), 25028, м. Кіровоград, вул. Автолюбителів, 5,
до боржника - Приватного акціонерного товариства "Кіровоградське будівельно-монтажне управління № 5" (далі - ПрАТ "Кіровоградське будівельно-монтажне управління № 5"), 27652, Кіровоградська обл. Кіровоградський район, с. Неопалимівка, вул. Шахтарська, буд. 3,
про банкрутство,
за участю представників сторін:
від кредитора - ПАТ "ВіЕйБіБанк" - ОСОБА_1, довіреність № 9 від 03.01.17 (режим відеоконференції);
від кредитора - ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області - ОСОБА_3, довіреність № 2 від 17.01.17;
від банкрута - участі не брали;
ВСТАНОВИВ:
Постановою від 19.04.2016 господарський суд визнав ПрАТ "Кіровоградське будівельно-монтажне управління № 5" банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута - ПрАТ "Кіровоградське будівельно-монтажне управління № 5", призначив ліквідатором банкрута - ПрАТ "Кіровоградське будівельно-монтажне управління № 5" арбітражного керуючого ОСОБА_4
20.04.2016 (номер публікації: 30683, дата публікації на сайті ВГСУ: 20.04.2016 о 19:38) на веб-сайті Вищого господарського суду України офіційно оприлюднене повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ПрАТ "Кіровоградське будівельно-монтажне управління № 5".
До господарського суду 20.04.2017 надійшла заява ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області від 18.04.2017 № 2769/11-23 про визнання поточних грошових вимог до банкрута на суму 372 939,63 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів і формуються представницькі органи кредиторів.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.
Господарський суд ухвалою від 25.04.2017 прийняв заяву ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області від 18.04.2017 № 2769/11-23 з грошовими вимогами до банкрута на загальну суму 372 939,63 грн, призначив заяву до розгляду в судовому засіданні та витребував необхідні документи.
Ліквідатор арбітражний керуючий ОСОБА_4 у повідомленні від 11.05.2017 заявлені вимоги ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області визнав з внесенням їх до реєстру вимог кредиторів на суму 372 939,63 грн до шостої черги задоволення, без зазначення повного правового обґрунтування такого рішення.
Господарський суд ухвалами від 15.05.2017 та від 29.05.2017 розгляд заяви ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області від 18.04.2017 № 2769/11-23 з грошовими вимогами до банкрута на загальну суму 372939,63 грн відкладав та витребував необхідні документи.
14.06.2017 до господарського суду надішли письмові пояснення від 14.06.2017 № 4268/11-25 ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, в якому кредитор зазначає, що розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій надсилаються на підприємство до 20-го січня поточного року та протягом місяця у разі новопризначених (перерахованих) пенсій.
Розглядаючи заяву кредитора по суті, суд виходить із наступного.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Згідно ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (в редакції яка набрала чинності з 01.01.2011 року) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно п. 3 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховуються єдиний внесок.
Згідно п. 6.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 р. № 21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як вбачається із матеріалів справи (а.с.115 - 230 т. 32) кредиторські вимоги ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області до банкрута зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 44555,95 грн (за період з 01.06.2010 по 31.12.2010), єдиного соціального внеску в сумі 87 402,04 грн, фінансової санкції і пені за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску в сумі 5 481,77 грн (за період з 01.04.2012 по 30.06.2013), заборгованості з витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 235 499,87 грн за період з травня 2010 по квітень 2016, виникли до винесення судом постанови про визнання боржника банкрутом та підтверджені належними доказами.
З поданого у судовому засіданні 21.06.2017 клопотання представника кредитора вбачається, що кредитор неодноразово звертався до Кіровоградського окружного адміністративного суду з відповідними позовними заявами до боржника про стягнення боргу, які були задоволенні. Так, в матеріалах справи містяться копії судових рішень та постанов про відкриття виконавчого провадження.
Згідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ч. 4 ст. 23 Закону особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
За викладених обставин, суд вважає за необхідне визнати заявлені грошові вимоги кредитора ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, а саме: 44 555,95 грн зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.06.2010 по 31.12.2010, 87 402,04 грн зі сплати єдиного соціального внеску за період з 01.04.2012 по 30.06.2013, 5 481,77 грн фінансової санкції і пені за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску, а також 235 499,87 грн заборгованості з витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, що підтверджені належними доказами.
Вимоги ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області до банкрута зі сплати:
внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 44555,95 грн, єдиного соціальному внеску в сумі 87402,04 грн підлягають визнанню та включенню до другої черги задоволення вимог; фінансової санкції і пені за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску в сумі 5 481,77 грн підлягають визнанню та включенню до шостої черги задоволення вимог; заборгованості з витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 235 499,87 грн підлягають визнанню та включенню до шостої черги задоволення вимог.
Згідно підпункту 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяв кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, встановлено ставку судового збору - 2 розміри прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Оскільки Кропивницьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області згідно з чинним законодавством звільнено від сплати судового збору, на банкрута відповідно до ст. ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України додатково покладається судовий збір в сумі 3200,00 грн.
Керуючись ст.ст. 23, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 44, 49, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області від 18.04.2017 № 2769/11-23 з грошовими вимогами до банкрута на загальну суму 372939,63 грн задовольнити.
2. Визнати грошові вимоги ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області в сумі 372939,63 грн з включенням до реєстру вимог кредиторів: 131957,99 грн - друга черга, 240981,64 грн - шоста черга.
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Кіровоградське будівельно-монтажне управління № 5" (ідентифікаційний код 13753190, 27652, Кіровоградська обл. Кіровоградський район, с. Неопалимівка, вул. Шахтарська, буд. 3) на користь Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код 26255795), реквізит рахунка для зарахування до Державного бюджету надходжень за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)"; отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106 - 3200,00 грн судового збору.
Наказ видати.
4. Ухвала суду набирає законної сили 21.06.2017.
5. Ухвалу суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
6. Примірники ухвали направити кредиторам, включеним до реєстру вимог кредиторів (п. 1 ухвали від 16.05.2014, крім УПФ України в м. Кіровограді, для якого направити його правонаступнику - Кіровоградському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Кіровоградської області (25006, м. Кіровоград, вул. Соборна, 4), в т.ч. ПАТ "ВіЕйБі Банк" (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 27 Т та 02096, м. Київ, Харківське шосе, 49), ПАТ "Дельта Банк" (ОСОБА_3, вул. Щорса, 36 б), банкруту (27652 Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Неопалимівка, вул. Шахтарська, б. 3), ліквідатору, арбітражному керуючому ОСОБА_4 (25006, м. Кіровоград, вул. В. Чміленка, 47, офіс № 2).
Суддя О.Л. Бестаченко