
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 червня 2017 року Чернігів Справа № 825/967/17
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Кашпур О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання неправомірним повернення документів,-
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України і просить:
визнати неправомірним повернення Державної фіскальною службою України заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії та доданих до неї документів, що оформлено листом від 01.03.2017 за № 2911/ч/99-99-21-10-01-14;
зобов'язати відповідача оформити всі необхідні документи, подання про призначення пенсії, які разом з заявою ОСОБА_1 від 12.12.2016 про призначення пенсії та документами, що додані листом від 30.01.2017 - направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 18 КАС України усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з позовної заяви, предметом спору є оскарження дій Державної фіскальної служби України щодо повернення заяви позивача про призначення пенсії та про зобов'язання ДФС України направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області переліку документів для призначення ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
При цьому, зазначені правовідносини врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1 та іншим законодавством України, яким врегульовано саме пенсійне забезпечення громадян. Так, чинним законодавством врегульовано порядок дій громадян, а також уповноважених органів щодо оформлення документів для призначення пенсії.
Отже, питання передачі документів до територіальних управлінь пенсійного фонду є частиною процедури призначення пенсії.
У даній справі позивач звернувся до суду з метою захисту свого права на призначення та отримання пенсії у розмірі. При цьому, ним обрано спосіб захисту свого права також у вигляді вимог до Державної фіскальної служби України, яка виконує певні функції у процедурі призначення пенсій.
З викладеного слідує, що даний публічно-правовий спір підпадає під категорію справ, визначених п.4 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним, адже пов'язаний із обчисленням пенсійних виплат, а тому вирішення заявлених позивачем в адміністративному позові вимог має відбуватися місцевим загальним судом як адміністративним.
Наведене дає підстави стверджувати, що даний спір належить до компетенції саме місцевого загального суду як адміністративного суду, а тому приписи ч.1 ст.21 Кодексу адміністративного судочинства України не можуть бути застосовані до даних правовідносин.
Пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки позивач звернувся з позовними вимогами, що стосуються обчислення, перерахунку та виплати йому пенсії, а тому, відповідно до п.6 ч.3 ст. 108 КАС України позовну заяву слід повернути позивачу, як не підсудну Чернігівському окружному адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 18, 108, 165 КАС України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачеві з усіма доданими до неї матеріалами для звернення до належного суду.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис О.В. Кашпур
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Кашпур