
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2016 р. Справа № 804/2551/16
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді при секретарі ОСОБА_1 ОСОБА_2розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Криворізької північної об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Криворізька північна об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості у розмірі 2619,84 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що внаслідок несплати у визначені законодавством строки грошових зобов'язань відповідач має податковий борг по земельному податку з фізичних осіб в загальній сумі 2619,84 грн., проте відповідач добровільно не сплачує заборгованість, а тому вона підлягає стягненню в судовому порядку.
Позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання не прибув, у позовній заяві зазначив про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач про день, час та місце розгляду справи був повідомлений шляхом направлення повістки рекомендованим поштовим відправленням на його адресу, проте на адресу суду повернувся конверт у зв’язку із неврученням. Заяв, клопотань або заперечень на позов до суду не надходило. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Згідно статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, суд встановив наступне.
Згідно Тимчасової угоди про сплату за фактичне користування земельною ділянкою від 12.02.2009 року № 3889/2, яка укладена з Криворізькою міською радою, ОСОБА_3 є фактичним землекористувачем земельної ділянки за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Тухачевського, 13/44, копія якої міститься в матеріалах справи.
11.06.2014р. контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 231-15 за платежем земельний податок з фізичних осіб на суму 1163,25 грн., яке було отримано відповідачем особисто під підпис, копія корінця податкового повідомлення-рішення наявна в матеріалах справи.
15.05.2015 р. контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 6532-15 за платежем земельний податок з фізичних осіб на суму 1216,19 грн., та направлено на адресу відповідача, проте конверт було повернуто на адресу податкового органу з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку наведених повідомлення-рішення відповідачем не надано.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань з земельного податку, відповідачу відповідно до п.п.129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України була нарахована пеня в розмірі 240,40 грн.
Згідно з Розрахунком суми боргу, заборгованість відповідача по земельному податку з фізичних осіб та пені з орендної плати фізичних осіб становить 2619,84 грн., копія якого міститься в справі.
На підставі ст.59 Податкового кодексу України Криворізькою північною об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Дніпропетровської області відповідачу сформовано податкову вимогу від 22.09.2014 року № 3680-25 на суму 1163,25 грн., яку було направлено на адресу відповідача, що підтверджується реєстром направленої поштою кореспонденції, копія якого наявна в матеріалах справи.
Доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку вимоги відповідачем не надано.
Таким чином, загальна сума податкового боргу ОСОБА_3 складає 2619,84 грн.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ним Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктом 14.1.147. п. 14.1. ст. 14 ПК України передбачено, що плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно з вимогами п.15.1. ст.15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Підпунктом 20.1.19. п. 20.1 ст. 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб’єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.п.20.1.34 п.20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків у відповідності із п. 87.2 ст. 87 ПК України, є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п.95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з ст. 269 ПК України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Статтею 270 ПК України передбачено, що об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Відповідно до ст. 271 ПКУкраїни, базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом, площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено. Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог податкового законодавства України доведений.
Частина 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України закріплює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, на підставі викладеного, з урахуванням відсутності заперечень та доказів сплати, з огляду на наявність боргу з орендної плати з фізичних осіб і земельного податку, суд доходить висновку, що позов Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Дніпропетровської області до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 70-72, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької північної об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (рнокпп НОМЕР_1) до бюджету загальну суму податкового боргу у розмірі 2619,84 грн. (дві тисячі шістсот дев’ятнадцять гривень вісімдесят чотири копійки), з них: борг з земельного податку з фізичних осіб у розмірі 2379 грн. 44 коп. (дві тисячі триста сімдесят дев’ять гривень сорок чотири копійки) на бюджетний рахунок 33111341700022, код платежу 18010900, одержувач Управління державної казначейської служби у Жовтневому районі м. Кривого Рогу, код 38031627, банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012; борг з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 240 грн. 40 коп. (двісті сорок гривень сорок копійок) на бюджетний рахунок 33111341700022, код платежу 18010700, одержувач Управління державної казначейської служби у Жовтневому районі м. Кривого Рогу, код 38031627, банк ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1